کد خبر: 1796

تاریخ خبر:

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از پایگاه خبری الشروق، دکتر «عباس شومان» گفت که گروه‌های تروریستی از تمامی خط قرمزها عبور کرده و تبدیل به خطری برای همه جهانیان شده‌اند.

وی طی سخنانی که به‌نیابت از احمد الطیب شیخ الازهر در افتتاحیه بیست و چهارمین دوره نشست شورای عالی امور اسلامی ایراد کرد، گفت: وقت آن رسیده است تا از حرف و سخن به واقعیت و عمل روی آورده و توصیه‌ها را به طرحهای اجرایی و واقعی تبدیل کنیم.

وی اظهار داشت: ضروری است که همه با هم نشست برگزار کرده و اختلافات را کنار بگذاریم به‌خصوص اینکه ما کنفرانس‌های زیادی برگزار کرده و الازهر در نشست‌های داخلی و خارجی شرکت داشت، زیرا ما تمایل داریم که دروغ این گروه‌ها را افشا کرده و به جهانیان هشدار دهیم.

شومان تصریح کرد: برخی کشورهای عربی به‌صورت پنهان و آشکار از تروریسم حمایت می‌کنند که ضرورت دارد به حمایت از این تروریست‌ها پایان داده و کانال‌های فتنه را که بر قتل بی‌گناهان تحریک می‌کند، متوقف سازند و بهتر آن است که این کشورها فوراً دست از این حمایت بردارند در غیر این‌صورت این کشورها را کشورهای متخاصم قلمداد خواهیم کرد.

معاون شیخ الازهر در ادامه خواستار تشکیل یک نیروی بازدارنده عربی برای تعامل با این گروه‌ها شد و تأکید کرد: الازهر آماده کمک به همه و تمامی کسانی است که خواهان گسترش اسلام هستند و ضروری است که همه ما علل واقعی تروریسم را پیدا کرده و مردم را در جریان آن قرار دهیم.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو