کد خبر: 180

تاریخ خبر:

حاشیه‌هایی از حضور عارف در دانشگاه سیستان و بلوچستان

این دانشجو خطاب به دانشجویان ارزشی با بیانی زننده که بوی جسارت از آن به مشام می رسید، به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: «اینها را امام علی خودتان! میگوید!»

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدرضا عارف به بهانه افتتاح دفتر نمایندگی بنیاد امید ایرانیان به شهر زاهدان سفر کرده بود شب گذشته با حضور در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان، در جمع دانشجویان این دانشگاه به سخنرانی پرداخت. مراسمی که با حواشی زیادی همراه بود.

 

این مراسم با درخواست انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) و با برنامه‌ریزی خاصی برگزار شد.

 

پخش پلاکاردهایی در حمایت از برخی از سران فتنه از جمله موسوی و کروبی در میان دانشجویان گرفته تا بالا بردن پوسترهای یکی از سران فتنه و همچنین سردادن شعارهای ساختارشکنانه گروهی خاص در حین برگزاری مراسم تنها بخشی از حواشی این مراسم سخنرانی بود.

 

 

 


 

 

پس از شروع مراسم مجری بالای سن رفت و شروع به بی‌احترامی به رئیس‌جمهور قبلی کرد و با این ادبیات تهاجمی مراسم را آغاز کرد و سپس از محمدرضا عارف دعوت کرد تا شروع به سخنرانی کند.

 

عارف نیز حدود نیم ساعت در مورد تشکل‌های دانشجویی و تاثیر آنها در شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران علی‌الخصوص انجمن اسلامی صحبت کرد و همچنین از تاثیر کنونی این تشکل‌ها در شکل‌گیری فضای جامعه و ایجاد تغییرات در جامعه پرداخت.


وی گفت: فضای دانشگاه در زمان دولت قبلی بسیار بسته و کم طراوت بوده است و اکنون دولت تلاش می‌کند تا این فضای بسته را از بین ببرد و طراوت را به دانشگاه بازگرداند.

 

عارف همچنین با نام بردن از شهدای دانشجوی 16 آذر و تاثیر شهدای شانزدهم آذر در شکل‌گیری انقلاب گفت: شما دانشجویان می‌توانید در جامعه بسیار تاثیرگذار باشید.

 


 

 

پس از سخنان عارف مجدداً مجری پشت تریبون رفت و شروع به خواندن سوالات دانشجویان کرد و البته به برخی از دانشجویان که نام نویسی کرده بودند نیز اجازه پرسش شفاهی داده شد.

 

اما مسئله عجیب این بود که در میان کسانی که برای پرسش شفاهی نامشان برده شد، تنها یک دانشجوی اصولگرا وجود داشت و باقی کسانی که به بالای سن رفته بودند همه طرفدار جریان اصلاحات و انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام بودند.
 

دانشجویانی که به پشت تریبون می‌رفتند از هیچ‌گونه بی احترامی به رئیس‌جمهور قبلی پرهیز نمی‌کردند. بعضی‌ها نیز خواستار آزادی موسوی و کروبی شدند و حتی نظام را به بی‌عدالتی متهم کردند.

 

این اقدامات دانشجویان تندروی اصلاح‌طلب که از اول مراسم با بالا بردن پلاکاردهای حمایتی از فتنه‌گران آغاز شده بود موجب اعتراض دانشجویان انقلابی و ارزشی دانشگاه شد. به گونه‌ای که آنها نیز با بلند کردن پلاکاردهایی با موضوع محکومیت فتنه‌گران اعتراض خود را ابراز کردند.

 


 

 

اما دانشجویان اصلاح‌طلب تندرو که نمی‌توانستند صدای مخالف خود را تحمل کنند شروع به ایجاد تشنج کرده و با ضرب و شتم، پلاکاردهای این دانشجویان را پاره کردند.

 

این دانشجویان با هوچی‌گری و زور به سر دانشجویان ارزشی دانشگاه ریختند و فضای تالار را به بحث و جدل کشاندند.

 


 

این بحث و جدل‌ها ادامه داشت تا اینکه عارف خواستار خویشتن‌داری هر دو طرف شد و مجدداً دانشجویان شروع به صحبت کردند.

 

جالب آنجاست که وقتی تنها دانشجوی اصولگرا در پشت تریبون قرار گرفت، به وی تنها دو دقیقه زمان داده شد که آن هم با هوچی‌گری‌های دانشجویان اصلاح‌طلب همراه بود اما دانشجویان دیگر که شروع به تعریف و تمجید از جریان اصلاحات می‌کردند و دولت قبل را می‌کوبیدند، هیچ محدودیت زمانی برایشان وجود نداشت.


دانشجویان افراطی که تریبون را از آن خود دیده بودند پا را فراتر نهاده و هرچه می‌خواستند بیان کردند. یکی از این دانشجویان با طرح این ادعا که در ایران آزادی بیان وجود ندارد(؟!) خطاب به عارف گفت: شخصی در ایران هست که حتی شما هم نمی‌توانید آن را نقد کنید. وی سپس شعری را در حمایت از رژیم شاهنشاهی خواند.

 

این دانشجو خطاب به دانشجویان ارزشی با بیانی زننده که بوی جسارت از آن به مشام می رسید، به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: «اینها را امام علی خودتان! میگوید!»
 

عارف نیز با اینکه همه این سخنان را می‌شنید، تلاشی در جهت حمایت از انقلاب و ائمه اطهار(ع) در برابر این مباحث نکرد و حتی در جواب سوالی که از وی در مورد آزادی موسوی و کروبی پرسیده شده بود، گفت: ان شاالله با تدبیر دولت و در چارچوب قانون اساسی آنها رفع حصر می شوند.

ارسال نظر

  • سلام
    من خودم کسی هستم که بالا رفتم و سخنرانی کردم.اولا من اشخاص منظورم بود نه شخص خاصی،دوما من چیزی در مدح رژیم ستم شاهی نخواندم،سوما من خودم رو خاک پای امیرالمومنین می دونم و خواهشا تهمت نزنید و اصل خبر را ذکر کنید و خودتون را نماینده آن حضرت جا نزنید،چهارما اگه دیده باشید من خودم گفتم که طرفدار شخص خاصی نیستم،و در آخر لطف کنید و در امر خبر رسانی خبر را برسانید نه توهمات ذهنی خودتان را،برتبر قانون می شود برای انعکاس خبر دروغ مدعی شد.

  • مرگ بر فتنه گر

  • جسارتی به امیر و حضرت خامنه ایی نشد که شما جنجال به پا کردید«جنبه نقد پذیریتون رو ببرید بالاتر برادران بسیجی«به قول عارف«دانشجویان ما اگر قدرت تحمل نقد دوستانه نداشته باشند در آینده چگونه این مملکت را اداره خواهند کرد؟»

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو