کد خبر: 1801

تاریخ خبر:

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین در دانشگاه سیستان و بلوچستان

حالا قضیه انتخابات 88 تمام شده و رفته و گذشته است؛ ما نیاز به آشتی ملی داریم/ طرح موضوع فتنه از بی‌مسألگی است/ حمایت ما از دولت، مشروط است/ در جریان رفع حصر سران فتنه از رئیس جمهور گله می‌شود

به گزارش زاهدان‌نیوز، حجت‌الاسلام محسن رهامی در نشستی که تحت عنوان "توانمند سازی جامعه مدنی و مردم‌سالاری " برگزار می‌شد با تکرار ادعای رفع حصر سران فتنه اظهار داشت: اگر کسی جرمی مرتکب نشده! باید از آزادی‌های سیاسی مانند دیگر شهروندان استفاده کند.

عضو شورای هماهنگی اصلاحات در سخنرانی خود یکی از سران فتنه را که هم‌اکنون به علت فتنه‌گری مسلم و حمایت از اغتشاش‌گران و حرمت‌شکنان روز عاشورا در حصر خانگی به سر می‌برد، در شمار "پاک‌ترین دولتمردان جمهوری اسلامی" عنوان کرد.

وی همانند برخی از کسانی که فتنه را تنها یک اختلاف نظر انتخاباتی تعبیر می‌کنند و چشمان خود را بر این گناه تاریخی که نظام را در معرض پرتگاه قرار داده بود، می‌بندند عنوان کرد: ما نیاز به آشتی ملی داریم. حالا قضیه انتخابات 88 تمام شده و رفته و گذشته است. از آن جریانات، 6 سال گذشته و  یک انتخابات که نباید شش سال ادامه پیدا کند.

رهامی بدون اعتنا به هشدارهای بزرگان نظام درباره فتنه 88 و طرح مسأله فتنه در موقعیت‌های مختلف برای واکسینه کردن نظام، طرح موضوع فتنه را به خاطر بی‌مسأله بودن عنوان کرد و ادامه داد: ما به جای طرح صورت مسأله‌های جدید، نیاز به پاک کردن صورت مسأله‌ها داریم.

این شخصیت اصلاح‌طلب با اشاره به این که حمایت ما از دولت مشروط است و ما مشغول رصد عملکرد مسئولان و استان‌ها هستیم، اذعان کرد: در جریان رفع حصر سران فتنه از رئیس جمهور گله می‌شود.

دبیر کل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، ضمن انتقاد شدید از قوه قضائیه به خاطر ممنوع‌التصویر کردن یکی از سران فتنه خاطرنشان کرد:م.خ یک سرمایه است. عدم انتشار تصاویرشان باعث بیشتر شدن محبوبیت‌شان می‌شود. ممنوعیت تصاویر در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

وی در حالی که در جلسه سخنرانی‌اش یک نفر با تخلف صریح از قانون، تصویر یکی از سران فتنه را در دست داشت و هیچ برخوردی با وی از سوی حراست دانشگاه صورت نمی‌گرفت، افزود: دانشجو نباید بترسد و نگران باشد که در یک تشکل دانشجویی عضو می‌شود و در یک جلسه که در راستای آرمان‌های شهدا، امام و رهبری است شرکت کند.

رهامی در اظهارنظری درباره فیلترینگ که نشان از بی‌اطلاعی وی از ضوابط فیلترینگ و عمومیت آن در دنیا بالاخص در کشورهای مدعی آزادی بیان مثل آمریکا و انگلیس خیلی فراتر از ایران، ابراز داشت: برای دانشجویان و اساتید کشور افت داردکه یک کارمند، جلوی دسترسی آنها را به اطلاعات آزاد محروم کند.

عضو شورای هماهنگی اصلاحات بدون اشاره به بدنه فاسد اقتصادی دولت اصلاحات و افرادی نظیر کرباسچی که مورد حمایت سران فتنه بودند، با لحنی عتاب‌آلود به نمایندگان مجلس تاخت و آنها را به سکوت درباره اختلاس‌ها متهم کرد.

دبیر کل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در یک نتیجه‌گیری عجیب از کلام رهبری درباره حضور همه مردم در انتخابات حتی آنهایی که نظام را قبول ندارند، افزود: این سخن رهبری یعنی که باید کسانی باشند که این طیف از مردم به آنها رأی بدهند لذا همین که افراد پاکدست باشند ولی نظام را قبول نداشته باشند باید تایید صلاحیت بشوند.

وی البته هر ازچند گاهی در کلام خود به این نکته اشاره می‌کرد که اصلاح‌طلبی با فتنه‌گری و اغتشاش در تضاد است و اصلاحات بر اجرای تمام اصول قانون اساسی اصرار دارد اما گویا اصرار وی بیشتر بر حمایت از سران فتنه بود تا اجرای قانون.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو