کد خبر: 184

تاریخ خبر:

در خبری عجیب عنوان شد

ادعای منتشر شده: صبح روز ۲۹ می، آقای جمشید دانائی فر با یک هوپیمای نظامی به عنوان پناهنده سیاسی وارد خاک آمریکا شده است واکنش وزارت کشور: منابع رسمی این خبر را گزارش نکرده اند و وزارت کشور همچنان پیگیر است

به گزارش زاهدان نیوز متن خبر سایت پارسینه به شرح ذیل است:

اواسط بهمن‌ماه ۱۳۹۲، ۴ سرباز مرزبانی به همراه گروهبان دوم جمشید دانایی‌فر طی‌ یک عملیات توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل به اسارت گرفته شدند.

۴ اسیر ایرانی بعد از مدتی‌ با وساطت نیروهای مذهبی‌ بومی آزاد شدند اما نفر پنجم (گروهبان جمشید دانایی‌فر) بنا بر اعلامیه رسمی‌ جیش‌العدل ظاهرا اعدام شد.

اعلام خبر کشته شدن دانایی‌فر مورد تایید مقامات دولتی قرار نگرفته بود؛ چنانکه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی‌ مجلس اعلام کرد که قرائن و شواهدی در دست دارند که حکایت از زنده بودن جمشید دانایی‌فر دارد.

سخنگوی گروهک جیش‌العدل نیز در پاسخ به پرسشی در مورد سرنوشت دانایی‌فر گفته بود: موضوع گروهبان جمشید دانایی‌فر در شورای مرکزی جیش‌العدل مطرح است و به دلایل امنیتی نمی‌توان به آن پاسخ گفت!

براساس این گزارش، صبح روز ۲۹ می، آقای جمشید دانایی‌فر با یک هواپیمای نظامی به عنوان پناهنده سیاسی وارد خاک آمریکا شده است.

واکنش وزارت کشور

اما رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در واکنش به این خبر به ایرنا گفت: منابع رسمی این خبر را گزارش نکرده اند و وزارت کشور همچنان پیگیر روشن شدن سرنوشت دانایی فر است.

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تصریح کرد: ما هر گونه اتفاق و رویدادی در این زمینه را متوجه دولت پاکستان می دانیم و پیگیری ها تا روشن شدن وضعیت این مرزبان ربوده شده همچنان ادامه خواهد داشت.

یک مقام آگاه نیز که خواست نامش فاش نشود، در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: جریان های معاند نظام به دنبال جریان سازی رسانه ای در موضوع گروگان ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه انتشار اخبار ضد و نقیض رسانه ای با هدف مطرح کردن جریان های معاند نظام است، اظهار داشت: ماجرای گروگان گیری بیش از آنکه یک موضوع امنیتی باشد، یک جریانسازی رسانه ای از سوی معاندین نظام است.

وی افزود: هدف معاندین از چنین جریان سازی های رسانه ای صرفا مطرح کردن خود است و رسانه های داخلی نباید بدون مستندات لازم تن به چنین خواسته ای داده و وسیله ای برای رسیدن معاندان به اهدافشان شوند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو