کد خبر: 189

تاریخ خبر:

گلایه امام جمعه ایرانشهر از نمایندگان مجلس

خطیب جمعه ایرانشهر تصریح کرد: چرا نمایندگان با مردم تعامل ندارند، چرا کارشناسی نمی‌کنند، چرا سیاسی کاری و دنبال استاندار و فرماندار و غیره راه افتاده‌ و وقتتان را به خود اختصاص می‌دهید.

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسین طاوسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ایرانشهر با دعوت از نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ماه شعبان در راه است از شما نمازگزاران و مومنان خواسته می‌شود تا به ارزش‌ها و مکارم اخلاقی این ماه توجه بسیار کرده و از منکرات دوری کنید زیرا مناهی و منکرات در مقابل این مکارم، در حقیقت به مثابه دل سپردن و سر سپردن به شیطان است.

وی با اشاره به مثال‌هایی از تاریخ، تابعین شیطان را ضرر کنندگان و خاسرین دنیا و آخرت معرفی کرد و افزود: حامیان و مبلغان فرهنگ غربی و سربازان بی‌مزد و مواجب آمریکا از جمله صدام، که وفایی در سر سپردن هم نیست و همین که تاریخ مصرف عوامل آنان تمام شد و دیگر برای صاحبان خود سودی نداشتند مانند تکه پارچه مندرسی به کناری گذاشته شده یا به دور انداخته می‌شوند.

خطیب جمعه ایرانشهر به فضایل و مکارم ماه شعبان اشاره کرد و گفت: بعد از شب‌های قدر، شب نیمه شعبان برترین شب‌های سال است.

طاوسی به تشریح بخشی از مکارم منتسب به ماه شعبان پرداخت و پیش‌نیازهای قبولی عبادات خاصه این ماه را شرح داد و بیان کرد: برای استجابت دعاها، زمینه سازی لازم است و دعاها و مناسبت‌های شعبانیه زمینه‌ساز قبولی عبادات در ماه رمضان است.

وی همچنین به طرح جامع سلامت اشاره و عنوان کرد: اجرای این طرح در جامعه  روند خوب و مطلوبی داشته است و از عوامل اجرایی طرح تشکر می‌شود و امیدواریم اعتبارات و ابزار تداوم این طرح توسط برنامه‌ریزان و سیاستگذاران مهیا شود تا طرحی مقطعی نباشد.

امام جمعه ایرانشهر خطاب به مسئولان دانشگاه گفت: برای توجیه و همراهی همه پزشکان ضروری است همایشی ترتیب دهید و از آنان دعوت به همکاری کنید.

طاوسی با بیان اینکه رعایت مسائل بهداشتی وظیفه همه ماست برای نمازگزاران، تذکرات بهداشتی را ارائه کرد.

وی همچنین با نفی اعتیاد به دخانیات و موادمخدر، توصیه‌هایی به عموم و به ویژه والدین ارائه کرد.

خطیب جمعه ایرانشهر تصریح کرد: چرا نمایندگان با مردم تعامل ندارند، چرا کارشناسی نمی‌کنند، چرا سیاسی کاری و دنبال استاندار و فرماندار و غیره راه افتاده‌ و وقتتان را به خود اختصاص می‌دهید.

طاوسی بیان کرد: شما نمایندگان باید ماهی یک بار جلسه بگذارید و از نظر نخبگان برای پشبرد و توسعه منطقه استفاده کنید.

وی عنوان کرد: یک خواهش از رئیس و نمایندگان مردم دارم، سال فرهنگ است اما وزیر ارشاد ضد دین کار می‌کند و خواننده تک‌خوان زن را مجوز اجرای موسیقی داده‌ است، چرا وزیر ارشاد را استیضاح و برکنار نمی‌کنید.

امام جمعه ایرانشهر عنوان کرد: رئیس جمهور  هم در سخنانی گفت ما موظف نیستیم مردم را به زور بهشت ببریم، آقای روحانی هم لباس و هم نامت روحانی است وظیفه روحانی هدایت خاص و عام به بهشت است چه کسی با زور و اجبار مردم را به بهشت می‌فرستد، حرف‌های شما مناسب جایگاه شما نیست، مطالبات شهدا و جانبازان و مردم مسلمان چه می‌شود، مراقب باشید با حرف‌هایتان مردم را به جهنم رهنمون نگردید.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو