کد خبر: 1898

تاریخ خبر:

بررسی حضور احتمالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان

هاشمی رفسنجانی چندی پیش مطرح کرد که "درصورتی که بعضی افراد که آنها را برای ریاست خبرگان صالح نمی‌دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند، آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد"

به گزارش زاهدان‌نیوز، یکی از دلایلی که انتخابات اخیر رئیس مجلس خبرگان، با حساسیت‌های زیادی توام گشته است. اعلام ضمنی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای حضور در این عرصه است. وی چندی پیش این گونه موضوع را مطرح کرد که "درصورتی که بعضی افراد که آنها را برای ریاست خبرگان صالح نمی‌دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند، آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد"

این مطلب که در پایگاه رسمی هاشمی رفسنجانی منتشر شده نشان از اراده واضح وی و حامیانش برای فتح جایگاه ریاست مجلس خبرگان دارد. چرا که بدیهی است تمام افرادی که در مجلس خبرگان رهبری حضور یافته‌اند صلاحیت‌شان پیش از این توسط نهادهای ذی‌ربط تایید شده و حال این سخن هاشمی رفسنجانی تنها این گونه تعبیر می‌شود که اگر افرادی که با وی اختلاف نظر دارند و دیدگاه‌هایش را نمی‌پذیرند برای ریاست مجلس خبرگان رهبری نامزد شوند وی نیز حضور پیدا خواهد کرد.

از آنجایی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در چند سال اخیر مواضعی را درباره رابطه با آمریکا و هم‌چنین فتنه 88 اتخاذ کرد، هم‌اکنون در میان اعضای مجلس خبرگان رهبری جایگاه چندانی ندارد و کسانی هم که قصد شرکت در فضای انتخابات ریاست خبرگان دارند، به جز یکی دو نفر با منش سیاسی وی زاویه دارند فلذا پر واضح است که وی آنها را صالح نمی‌داند! و در این عرصه شرکت خواهد کرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو