کد خبر: 1933

تاریخ خبر:

استقبال رسانه‌های وهابی از پیام امام جماعت مسجد مکی زاهدان

متاسفانه با گذشت چند روز از اعدام اعضای گروهک تروریستی تکفیری، مولوی اسماعیل‌زهی همسو با فتنه‌گران پیامی را منتشر و در آن، اعدام تروریست‌ها را "ضایعه‌ای اسفبار" عنوان کرده است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، مولوی اسماعیل‌زهی با تکرار مواضع گذشته خود درقبال قاتلان علمای اهل سنت کردستان، در پیامی اعدام تروریست‌ها را به خانواده‌های آنها تسلیت گفته و به تلاش‌هایی که برای جلوگیری از اجرای حکم قصاص صورت گرفته بود، اشاره کرد.

بامداد 14 اسفندماه، حکم قصاص برای شش تن از عوامل ترور علمای اهل سنت کردستان، در زندان رجایی‌شهر اجرا شد.

تروریست‌ها از مدت‌ها قبل شهید ملا برهان عالی، امام جمعه موقت سنندج و امام جماعت مسجد قبا را به خاطر ابراز نظرات وحدت‌بخش و دیدگاه‌های مخالف با تندروهای تکفیری و روشنگری در بین مردم، در نظر داشتند و نهایتا در 23 شهریورماه 88 مصادف با شب 23 ماه مبارک رمضان  به بهانه پرسیدن یک مسأله شرعی وی را از منزلش بیرون کشیده و به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

این افراد که عضو گروهک تروریستی "توحید و جهاد" بودند پس از دستگیری، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی و شبکه استانی کردستان، خود را پیرو تفکر سلفی جهادی و تکفیری عنوان کردند و با صراحت و با اشاره به جزئیات، پرده از ماجرای قتل چند تن از علمای اهل سنت و شخصیت‌های بانفوذ و تخلفاتی دیگر مثل سرقت مقدار معتنابهی طلا و جواهرات برداشتند.

این افراد که با گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان، پاکستان و عراق مرتبط بودند چندین اقدام تروریستی را در سال‌های 88 و 89 صورت دادند.

با وجود اتمام حجت برای همگان و احراز ضرورت شرعی قصاص این افراد، از چند ماه پیش جریانی خزنده با مدیریت نهادهای حقوق بشری غربی و بازماندگان فتنه 88 و موج‌آفرینی رسانه‌های معاند غربی و شبکه‎‌های وهابی برای جلوگیری از قصاص این افراد به راه افتاد.

رسانه‌هایی مانند بالاترین، رادیو زمانه، دویچه‌وله، جرس و اذناب آنها با پوشش کامل اتفاقات مربوط به اعدام این شش نفر، مدام به سم‌پاشی علیه قوه قضائیه، نظام اسلامی و قانون قصاص کردند و کار به جایی رسید که با تحریک همین افراد و رسانه‌ها، در شب قصاص، خانواده‌های تروریست‌ها در مقابل زندان رجایی‌شهر تجمع کرده و خواستار عفو آنها شدند.

این تجمع که افرادی مثل محمد نوری‌زاد یکی از محکومان فتنه 88 و نرگس محمدی دیگر محکوم امنیتی فتنه و از اعضای کانون مدافعان حقوق بشر صحنه‌گردان آن بودند، به طور ویژه و گسترده در شبکه‌های ماهواره‌ای وهابی و هم‌چنین رسانه‌های غربی پوشش داده شد.

متاسفانه با گذشت چند روز از اعدام اعضای گروهک تروریستی تکفیری، مولوی اسماعیل‌زهی همسو با فتنه‌گران و رسانه‌های معاند اقدام به انتشار پیامی کرده و ضمن تسلیت به خانواده‌های معدومین، اعدام تروریست‌ها را "ضایعه‌ای اسفبار" عنوان کرده است.

وی به همین میزان هم راضی نشده و در نامه خود ادامه داده که برای نجات افراد مذکور تلاش‌های زیادی صورت گرفته و در پایان هم با ادبیاتی کنایی از آنها می‌خواهد "همه چیز را به الله بسپارند؛ زیرا خداوند متعال می‌بیند و می‌شنود و هیچ چیز از نگاه و علم او مخفی نیست"!

مولوی اسماعیل‌زهی که پیش از این نیز در سال 92 طی نامه‌ای به دولت یازدهم، خواستار عفو این تروریست‌ها شد و خواسته‌اش حتی از سوی دولت هم با بی‌اعتنایی مواجه شد، با نگارش این نامه دوباره باعث شادی دشمنان و همسویی با معاندان اصیل نظام شده است.

این اقدام امام جمعه مسجد مکی زاهدان با تیتر اختلاف‌افکنانه " پیام تسلیت به خانواده های شش جوان اعدام شده اهل سنت" در رسانه‌های غربی و شبکه‌های ماهواره‌ای وهابی انعکاس یافت. در حالی که این افراد خود عامل قتل چند تن از علمای اهل سنت مطرح در سطح کشور بودند و اعدام آنها هیچ ارتباطی به مذهب آنها ندارد.

مولوی اسماعیل‌زهی چندی قبل از سوی کانون بدنام "مدافعان حقوق بشر" که امثال شیرین عبادی در آن نقش ایفا می‌کنند به عنوان تلاشگر حقوق بشر معرفی شد و جایزه‌ای را در منزل شخصی خود از دست یک محکوم امنیتی فتنه 88 به نام نرگس محمدی دریافت کرد. جالب این جاست که در جریان‌سازی‌های مورد اشاره علیه نظام و زیر سوال بردن حکم قصاص شش تروریست، هر دوی این افراد نقشی جدی ایفا کردند. نرگس محمدی از طریق تحصن در مقابل زندان در شب اعدام و مولوی اسماعیل‌زهی از طریق نگارش یک نامه.

یکی از نیاتی که می‌توان برای اقدامات مولوی اسماعیل‌زهی در رابطه با جلوگیری از اعدام تروریست‌ها متصور بود، تلاش برای نجات جان تعدادی انسان و جلوگیری از داغدار شدن چند خانواده است. اما نکته مهم این جاست که افراد مذکور صرفا دارای شاکی خصوصی نبودند بلکه آنها در یک گروهک تروریستی خطرناک فعالیت داشتند که هر روز در حال یارگیری از میان جوانان مرزنشین شمال غرب کشور و آماده‌سازی آنها برای اقدام علیه وحدت و نظام اسلامی بود. مهم تر این که اشاعه تفکرات باطل این افراد و مبادرت به چنین ترورهایی، ضربات سهمگینی به بدنه نظام اسلامی و مسأله وحدت وارد می‌کرد. لذا همان طور که مولوی اسماعیل‌زهی با حکم قصاص یک قاتل یا متجاوز به عنف در یک نقطه از کشور مخالفتی نمی‌کند، در این موضوع مهم جا داشت به طور تمام قد، از عملکرد قوه قضائیه حمایت کرده و به روشنگری مردم حداقل در شهر زاهدان بپردازد.

نکته دیگر این که بعد از نگارش نامه مذکور، ممکن است ذهنیتی برای مردم بالاخص جوانان اهل سنت کرد شکل بگیرد که مولوی اسماعیل‌زهی به جای پاسداشت خون علمای آنها یعنی ماموستا شیخ‌الاسلام و ملا برهان عالی، از قاتلان آنها حمایت می‌کند و این اقدام برای تضعیف جایگاه علمای اهل سنت کُرد و تقویت یک گروه دیگر مثل جریان مکی انجام شده است. ذهنیتی که اگر گسترش یابد قطعا باعث ایجاد یک شکاف جدی قومیتی و مذهبی میان مردم ایران خواهد شد که نتیجه آن تضعیف اسلام در کشور و منطقه خواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو