کد خبر: 1945

تاریخ خبر:

در یادواره شهدای تاسوکی مطرح شد

استاندار اسبق سیستان و بلوچستان گفت: در زمان کوتاه مسؤولیت من، ما پروژه های زیادی را آغاز کردیم که نیمه تمام ماند. لااقل به اندازه 10 درصد از پروژه هایی که ما شروع کردیم را این دولتها ادامه دهند!

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ابنا، نهمین یادواره شهیدان روحانی و شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی صبح پنجشنبه در قم برگزار شد.در این مراسم که به رسم اسفند هر سال، برای گرامیداشت «روحانی شهید حجت الاسلام والمسلمین نعمت الله پیغان» و «طلبه شهید مسلم لک زایی» برپا می شود «دکتر حبیب‌الله دهمرده» استاندار اسبق سیستان و بلوچستان، نیز به ایراد سخن پرداخت.

دکتر حبیب الله دهمرده که در زمان فاجعه تاسوکی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان خدمت می کرد درابتدای سخنانش، خدا را برای حضور در این مجلس سپاس گفت و از بانیان این مراسم تشکر کرد.

وی با ذکر اینکه در پایان اسفند هر سال، بهانه قشنگی جور شده است تا در سالگرد شهدای عزیز تاسوکی دور هم جمع می شویم تأکید کرد: این مراسم یادبود همه شهدای انقلاب و اسلام است؛ نه متعلق به یک خانواده یا منطقه خاص.

رییس اسبق دانشگاه سیستان و بلوچستان سپس به استعدادهای خفته این استان پرداخت و گفت: در دوران طاغوت، استعدادکشی وجود داشت. به عنوان نمونه برای ما که در رشته ریاضی درس می خواندیم فقط تا حد لیسانس وجود داشت، آنهم با کیفیت پایین و در دانشگاههای شهرهایی مانند تهران، اصفهان و مشهد. 

دهمرده ادامه داد: اما پس از انقلاب، نظام اسلامی سرمایه گذاری زیادی در این منطقه محروم کرد و هم اکنون استعدادهای سیستان و بلوچستان در حال شکوفایی هستند.

وی مرزهای شرقی کشور را یک ظرفیت دانست و نه یک تهدید، و تأکید کرد: ما می توانیم به گونه ای عمل کنیم که جوانان این استان «عبدالمالک ریگی» شوند و یا نخبگانی همچون «دکتر سارا ریگی» تربیت شوند.

استاندار اسبق سیستان و بلوچستان به اهمیت اقدامات توسعه ای در این استان هم اشاره کرد و گفت: در زمان کوتاه مسؤولیت من، ما پروژه های زیادی را آغاز کردیم که نیمه تمام ماند. دولتهای بعدی باید اینها را تکمیل کنند. لااقل به اندازه 10 درصد از پروژه هایی که ما شروع کردیم را این دولتها ادامه دهند!

وی به وحدت شیعه و سنی در این استان هم پرداخت و تصریح کرد: شیعه و سنی قرنهاست که در این منطقه در کنار هم زندگی کرده اند، اما نگونبخت های تاریخ گرد هم آمده اند و "عمروعاص گونه" به ایجاد تفرقه می پردازند.

استاندار سابق کرمان درباره فعالیتهای تفرقه آمیز در جهان اسلام هم گفت: دشمنان اسلام تعدادی نگونبخت به نام داعش را نیز با پول دور هم جمع کرده اند. «آقای رفیقدوست» می گفت: سطح فکری و فرهنگی این بدبخت ها آنقدر پایین است که تعدادی از افرادی که از اروپا به داعش پیوسته بودند از دست بقیه فرار کردند!

دهمرده با ذکر اینکه سیستان و بلوچستان در طول تاریخ هزاران شهید تقدیم اسلام کرده است تأکید کرد: این جاده، یکطرفه نیست. هر چه ما بیشتر برای خدا اگر کار و خدمت کنیم، به ما توفیق بیشتری می دهد. وقتی در این سرزمین مقدس برای شهادت بی بی دو عالم اینهمه عزاداری در دو دهه برگزار می شود، و وقتی برای امام حسین(ع) اینهمه بر سر و سینه زده می شود، مگر می شود لطف ائمه اطهار از این سرزمین گرفته شود؟

ارسال نظر

  • سلام ودرود بربزرگ مرد سیستان دکتر دهمرده منتظرجضورایشان در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی درسیستان هستیم.

  • باسلام و درود سیاستمدار بزرگی مثل شما میتونه پیگیرحق ما سیستانی ها باشه از بقیه امیدی نیس...

  • خیای خودت را بزرگ می کنی و این یک عیب بزرگ است برای شما . روحیه مشورت پذیر و خود محور داری. سیستان به عقل جمعی نیاز دارد.

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو