کد خبر: 2033

تاریخ خبر:

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با رد اظهارات وزیر صنعت در خصوص بالا بودن واردات در اروند و گسترش قاچاق در این منطقه گفت: وزیر صنعت برخلاف سیاست‌های دولت اظهارنظر می‌کند و کاملا از آمار واردات و صادرات بی‌اطلاع است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، عبدالله کعبی در آبادان اظهار کرد: اظهارات وزیر صنعت در برنامه اخیر پایش مبنی بر بالا بودن حجم واردات در منطقه آزاد اروند نشان از بی‌اطلاعی آقای وزیر از آمار دقیق صادرات و واردات است چرا که در حال حاضر منطقه آزاد اروند تنها منطقه‌ای است که میزان صادرات آن از واردات بیشتر است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نعمت‌زاده متاسفانه در اظهارات اخیر خود خلاف سیاست‌های دولت نظر داده است چرا که دولت نگاه ویژه‌ای به آبادان و خرمشهر دارد و اتفاقا دولت، منطقه آزاد اروند را سودآورترین منطقه در کشور در بخش تجاری و صنعتی معرفی کرده است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در حال حاضر بخش خصوصی بیش از 9 هزار و 305 میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری کرده است که نشان از رونق روزافزون این منطقه به دلیل وجود قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مهم تجاری و صنعتی است.

وی در ادامه افزود: میزان سرمایه‌گذاری خارجی در یک‌سال اخیر در این منطقه 108 میلیون دلار بوده است که رشد یک‌هزار و 442 درصدی را نشان می‌دهد.

کعبی با اشاره به اینکه واردات در منطقه آزاد اروند تنها در زمینه مواد اولیه کارخانجات است ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از یک‌میلیارد و 200 میلیون دلار از منطقه آزاد اروند به کشورهای مختلف کالاها صادر شده است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به رشد اشتغال‌زایی در این منطقه گفت: در سال 93 میزان اشتغال‌زایی سه برابر شده و برای بیش از 2 هزار و 668 نفر فرصت‌ شغلی فراهم شد.

وی در پایان از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد قبل از هرگونه اظهار نظری در خصوص منطقه آزاد اروند و هر سازمان دیگر خارج از مجموعه خود، حتما ابتدا اطلاعات خود را به روز رسانی کند و پس از آن موضع بگیرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو