کد خبر: 2160

تاریخ خبر:

همراهی علمای اسلام آمریکایی با جنایات سعودی‌ها در یمن

متاسفانه همراهی این علما نه تنها در عربستان بلکه در دیگر کشورهای مسلمان حتی ایران دیده می‌شود و عده‌ای از این اشخاص با فاصله گرفتن از رسالت روشنگری و حق‌گویی خود، شمشیر آل سعود را تیز می‌کنند. متاسفانه این همراهی وقتی در ایران که به عنوان قطب حمایت از مظلومان و مقابله با مستکبران مطرح است مشاهده می‌شود، نگران‌کننده‌تر است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، این روزها در حالی که اخبار ریز و درشت از تجاوز آل سعود به کشور یمن و اعمال جنایات مختلف در حق مردم این کشور به گوش می‌رسد، علمای درباری و ترسوی حامی اسلام آمریکایی همسو با آمریکا و رژیم صهیونیستی یا با کمال وقاحت از این اقدامات دفاع می‌کنند یا با سکوت خود مهر تاییدی بر این لکه ننگ می‌زنند.

متاسفانه این همراهی نه تنها در عربستان بلکه در دیگر کشورهای مسلمان حتی ایران دیده می‌شود و عده‌ای از علما با فاصله گرفتن از رسالت روشنگری و حق‌گویی خود، شمشیر آل سعود را تیز می‌کنند. متاسفانه این همراهی وقتی در ایران که به عنوان قطب حمایت از مظلومان و مقابله با مستکبران مطرح است مشاهده می‌شود، نگران‌کننده‌تر است.

تسنیم با اشاره به سرسپردگی برخی از علما و حمایت‌شان از جنایات آل سعود نوشت: 

به این جمله دقت کنید:"شجاعت پادشاه، توفان قاطعیت را برای از ریشه کنی شرارت، رهبری می کند" شاید اگر گوینده این جمله ابتدا مشخص نباشد، همه فکر کنند که این سخن را یک تحلیلگر نان به نرخ روز خور در تمجید از پادشاه عربستان گفته باشد، اما وقتی ادامه جملات گوینده را دنبال کنیم، آن وقت می بینیم که این سخن از تریبون نماز جمعه مقدس ترین مکان جهان یعنی مسجدالحرام بیان شده است. خطیب مسجدالحرام که کاملا مهره و نوکر حلقه به گوش آل سعود است، همچون خطیب حرم مطهر نبوی(ص) از ابتدای جنگ نابرابر سعودی آمریکایی علیه یمن، ماموریت یافته اند تا با  استفاده  ابزاری و تفسیرهای نادرست و جهت دار خود از آیات قرآنی و البته احادیث غیر مستند و مشکوک به تجاوزات بی رحمانه به ملت یمن، مشروعیت دینی ببخشند.

به عنوان مثال، صالح آل طالب خطیب مسجدالحرام در خطبه های نماز جمعه هفته ای که گذشت، مردم انقلابی یمن و نمایندگانش یعنی انصارالله را با زشت ترین تعابیر خطاب کرد و آنها را خرابکارانی خواند که به زعم وی، با دست برداشتن از ملت خود با دشمنان آنها همکاری کرده و این گروه خائن در راستای سیطره بر یمن که هدف قدرت های منطقه ای فعالیت می کنند.

 

این شخصیت وهابی در  تلاش برای تحریک افکارعمومی عرب علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر حامیان واقعی ملت یمن مدعی شد که این قدرت های منطقه از اعراب نفرت دارند.

این شخصیت وهابی در تلاش برای توجیه کشتار و ویرانی در یمن از سوی آل سعود و متحدانش مدعی شد عربستان با منطق و بینش برای خاموش کردن آتش فتنه در یمن و جلوگیری از افتادن یمن در گرداب جنگ های داخلی تلاش کرد، اما در نهایت پادشاه شجاع و مصمم و نگهبان کشورهای عربی و مسلمانان و یاریگر سنت و دین، ملک سلمان، آغاز توفان قاطع را برای ریشه کنی شر و بازگرداندن یمن به یمنی ها به درخواست غیرتمندان امت اسلام دستور داد.

آل طالب با نقل حدیثی مشکوک و منتسب کردن آن به پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) تلاش کرد شاه عربستان را یاریگر و حامی واقعی ملت یمن نشان دهد.

شیخ علی عبدالرحمن الحذیفی خطیب حرم مطهر نبوی(ص) هم یکی از بخش های مهم مردم یمن یعنی انصارالله را با الفاظ توهین آمیز خطاب قرار داد و آنها را طایفه منحرف و توطئه گر علیه یمن خواند که به ادعای وی برای تغییر هویت، دین و مکارم اخلاق یمن تلاش می کنند و اهداف آنها خرابکاری و فساد است.

این شخصیت وهابی هم همچون خطیبان مسجدالحرام در راستای مشروعیت بخشی دینی به جنگ نابرابر و ظالمانه عربستان و متحدانش علیه ملت یمن به تمجید از سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی پرداخت و  تلاش کرد از وی چهره ای صلح طلب و ناجی ترسیم کند که قرار است مردم یمن را از شر گروه خطرناک نجات داده و ائتلاف توفان قاطع هم برای بازگرداندن حاکمیت و امنیت و ثبات به یمن و دفع فتنه به زعم این مبلغ اندیشه های وهابی و تمجیدگر آل سعود تشکیل شده است.

فتوای ساختگی مفتیان دربار آل سعود : هر کس در نبرد با حوثی ها کشته شود، شهید به شمار می رود

مفتیان دربار آل سعود که تا کنون فتواهای ضد اسلامی و غیر انسانی زیادی در راستای اجرای اهداف سلطه طلبانه رژیم حاکم بر  عربستان در سوریه و عراق از جمله فتوای تکفیر و جواز کشتار مردمی که تنها جرمشان عشق و دوستی اهل بیت(ع) است به عنوان رافضی از نگاه وهابیون، فتوای ضد بشری و غیر اخلاقی موسوم به جهاد نکاح برای ترویج فحشا به نام جهاد صادر کرده و با این فتاوای ساختگی و غیر اسلامی خود ضربه سنگینی به وجهه اسلام ناب محمدی وارد کرده و سبب مخدوش شدن چهره این دین انسان ساز در جهان شده اند، فتوای ساختگی جدیدی این بار درباره یمن صادر کرده و مدعی شده اند هر کس در نبرد با دشمن در یمن(منظور نیروهای انقلابی انصارالله) کشته شود، شهید قلمداد می شود.

تشکل درباری موسوم به  علمای ارشد سعودی با تمجید از جنگ عربستان و متحدانش علیه ملت یمن مدعی شد توفان قاطع برای یاری برادران یمنی در برابر گروه ظالم و منحرفی که می خواهد یمن و تصمیم گیری را در راستای خدمت به طرف های خارجی به انحصار خود درآورد،‌آغاز شده است.

فهد سعد الماجد دبیرکل تشکل موسوم به علمای ارشد سعودی اعلام کرد کمیته دائمی فتوا، قبلا فتوای شماره 9248 را با این محتوا صادر کرده بود که هر کس در راه نبرد با دشمن کشته شود، شهید حساب می شود،‌به این مناسبت کسانی که در توفان قاطع کشته شوند، شهید قلمداد می شوند.

 

این شخصیت وهابی مدعی شد که ملک سلمان و ولیعهد و جانشین وی در راه مصالح و منافع اسلام و مسلمانان گام برمی دارند.

عبدالرحمن السدیس رئیس کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) یکی دیگر از شخصیت های وهابی مدعی شد توفان قاطع، یک ضرورت شرعی و ملی بود.

وی گفت هدف از عملیات توفان قاطع، دفع ظلم و ستم از ملت یمن بود، زیرا طرح های حوثی ها خطری برای تمام منطقه است و این عملیات بارقه امید را به یمنی ها بازگردانده است.

این شخصیت وهابی، کسانی را که در راستای افشای ماهیت واقعی ائتلاف به اصطلاح توفان قاطع و بر ملا کردن اهداف واقعی جنگ  افروزان حرکت می کنند، شایعه پردازان مغرض خواند که به زعم وی به دنبال سرخورده و ناامید کردن مردم هستند.

این شخصیت وهابی در تلاش برای مشروعیت بخشی دروغین به جنگ عربستان و متحدانش مدعی شد این عملیات مشروعیت دینی دارد و مسلمانان به ویژه مردم یمن به نتایج آن با رضایت و اطمینان نگاه می کنند و همه ملت ها اطمینان دارند که این عملیات ضامن حفظ امنیت و ثبات است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو