کد خبر: 2244

تاریخ خبر:

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: تجاوز آل‌سعود به یمن با چراغ سبز کشورهای غربی صورت گرفت.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به حمله عربستان به یمن، تصریح کرد: حمله عربستان سعودی به یمن که با بی‌رحمی تمام همچنان ادامه دارد نشان می‌دهد که وهابیان سعودی نتوانسته‌اند بر مخالفان و رقبای داخلی خود مسلط شوند از این رو برای سرپوش نهادن بر اختلافات و ناتوانی‌های داخلی در اقدامی جنون‌آمیز آتش‌بازی علیه ملت بی‌دفاع یمن را به راه انداخته‌اند.

وی ضمن اظهار تأسف از سکوت کشورهای اسلامی در قبال این جنایات از برخی حکام اسلامی که علی‌رغم نظر ملت‌های مسلمانان کنار حاکمان سعودی قرار گرفته‌اند انتقاد کرد.

سرلشکر فیروزآبادی گفت: سکوت کشورهای غربی و مجامع بین‌المللی در قبال این اقدامات یمنی و از بین بردن زیرساخت‌های این کشور این تلقی را در اذهان عمومی جهان تقویت کرده است که تجاوز آل‌سعود با چراغ سبز آنها صورت گرفته است.

وی با تأکید بر این نکته که ملت‌های مسلمان باید بیدار شوند و به خود آیند، تصریح کرد: غربی‌ها و دشمنان اسلام یک روز چند کشور را علیه دولت قانونی و ملت سوریه تحریک کردند و با لشکرکشی به این کشور علاوه بر نابودی زیرساخت‌های آن صدهاهزار نفر از مردم را به خاک و خون کشیدند که مولود نامشروع داعش حاصل این اقدامات تروریستی بود و یک روز دیگر مردم شمال آفریقا را به جان هم انداختند و جریان‌های تروریستی نظیر القاعده و بوکوحرام را به خون‌ریزی تشویق کردند.

سرلشکر فیروزآبادی در پایان با یادآوری نقش و وظیفه علما و حاکمان اسلامی در قبال ملت‌های مسلمان پرسیده است: علمای اسلامی و حاکمان کشورهای مسلمان برای تاریخ و ملت‌های خود چه پاسخی خواهند داشت؟

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو