کد خبر: 2254

تاریخ خبر:

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد

حسینعلی شهریاری اظهار کرد: کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه با حمایت از تروریست قصد برهم زدن وضعیت ایران به ویژه منطقه جنوب شرق را دارند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری اظهار داشت: باید اقدامی اساسی آمیخته با دیپلماسی قوی بر علیه این گونه تحرکات تروریستی و اقدامات کور اشرار انجام دهیم.

وی افزود: مرزهای جنوب شرقی کشور همواره از سوی دشمنان ایران و انقلاب اسلامی مورد تهدید بوده و به سبب اینگونه اقدامات باید تلاش ها به گونه ای باشد تا امنیت بیشتری در این خطه بر قرار شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نیاز است تا وزارتخانه های کشور و امور خارجه در این مهم فعالیت بیشتر کنند و با اقدام مشترک ایران و پاکستان به این معضل شوم و ناخرسند پایان داد و از طرف پاکستانی بخواهند نظارت بیشتری بر مرز مشترک خود داشته باشد.

شهریاری اظهار داشت: همجواری با کشور نا امن پاکستان مهم ترین آفت نا امنی برای این خطه از ایران اسلامی است و در راه تامین امنیت مردمان این خطه تنها مجلس نمی تواند ادای وظیفه کند.

وی اضافه کرد: شورای امنیت ملی، دستگاه های امنیتی و مجلس باید متحد و همسو در زمینه رفع مشکلات نا امنی جنوب شرق کشور عمل کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهادت هشت مامور مرزبانی در مرزهای جنوب شرقی ایران یاد آور شد: مرز به تنهایی از سوی جمهوری اسلامی ایران کنترل و مدیریت می شود و این کنترل یکجانبه سبب شده تا تروریست ها به راحتی از آن سوی مرز بارها و بارها به ما ضربه بزنند.

وی تاکید کرد: باید همسایه جنوب شرقی نیز اهتمام ویژه و خاصی را در زمینه کنترل مرز نشان دهد که در این راستا اهمیت نقش وزارت خارجه برای ثبات امنیت در مرزهای جنوب شرقی دو چندان است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو