کد خبر: 2255

تاریخ خبر:

بسیاری معتقدند با برگزاری نشست دو روز پیش آیات یزدی، موحدی و مصباح که البته به صورت خصوصی و در قم برگزار شد، راه اصولگرایان برای وحدت درون جناحی بین خود هماهنگ تر شد. بر این ادعا البته قرینه هایی هم می توان ذکر کرد. ذیلا گزیده ای از واکنش های برخی چهره های اصولگرا را به این نشست از نظر می گذرانید.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از خراسان، بسیاری معتقدند با برگزاری نشست دو روز پیش آیات  یزدی، موحدی و مصباح که البته به صورت خصوصی و در قم برگزار شد، راه اصولگرایان برای وحدت درون جناحی بین خود هماهنگ تر شد. بر این ادعا البته قرینه هایی هم می توان ذکر کرد. ذیلا گزیده ای از واکنش های برخی چهره های اصولگرا را به این نشست از نظر می گذرانید.

تقوی: نشست‌های استانی اصولگرایان در حال پیگیری است

حجت الاسلام سیدرضا تقوی، به عنوان متولی برگزاری جلسه مزبور و رئیس شورای همگرایی اصولگرایان دیروز در گفتگو با فارس از برگزاری نشست همگرایی در سطح سراسری آن هم تا انتهای بهار سخن گفت، نشستی که قبل از دیدار مزبور، نمی توانست برای آن زمان دقیقی تعیین کند. این عضو جامعه روحانیت مبارز و مسئول پیگیری هماهنگی اصولگرایان همچنین بر حضور پررنگ بانوان اصولگرا تأکید کرد و از انجام نشست های همگرایی اصولگرایی در استان ها از جمله در اراک و چهارمحال و بختیاری خبر داد. برگزاری نشست سه جانبه آیت ا... محمد یزدی، دبیر کل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، محمدعلی موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و محمدتقی مصباح یزدی مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با واکنش جمعی دیگر از بزرگان اصولگرا نیز همراه شد. آیت ا... ممدوحی، عضو جامعه مدرسین در گفت و گو با فارس این نشست سه جانبه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این نشست حتماً به همگرایی اصولگرایان کمک می کند.

سجادی: این جلسه آثار پربرکتی برای ائتلاف اصول گرایان دارد

سید کمال الدین سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز در گفتگو با تسنیم با بیان این که جبهه پیروان منتظر برگزاری این نشست بوده، گفت: ما به عنوان جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد هستیم که این دیدار سه جانبه دارای برکات فراوانی است، چرا که جامعه روحانیت مبارز، جامعه مدرسین حوزه  علمیه قم و آیت ا... مصباح یزدی جزو گروه های مرجع اصول گرایان محسوب می شوند. وی به سلایق حزبی، گروهی و سازمانی اصولگرایان اشاره کرد و وحدت و انسجام اصولگرایی در آستانه انتخابات امسال را ضرورت اردوگاه اصول گرایی دانست و افزود: برگزاری این جلسه می تواند اساس و زمینه ساز وحدت اصول گرایان باشد. در همین زمینه آیت ا... محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به جایگاه و نفوذ این اشخاص در جناح اصولگرا اشاره کرد و گفت: «با توجه به اینکه این بزرگواران از شخصیت های برجسته روحانیت و انقلاب محسوب می شوند، نظراتشان مدنظر اصولگرایان قرار می گیرد.»

 

سروری: پیام این نشست روشن و شفاف بود

پرویز سروری، قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، یکی دیگر از افرادی بود که به این جلسه واکنش نشان داد. وی در گفت وگو با فارس برگزاری این جلسه را شرط برگزاری نشست مشترک اصولگرایان بیان کرد و گفت: «بعد از این نشست سه جانبه زمینه و شرایط برای برگزاری نشست و جلسه میان احزاب و نیروهای اصولگرا فراهم شده و صرف انتشار خبر این نشست موجی از امید در جامعه ایجاد کرده است.» وی همچنین با انتقاد از جریانات و افرادی که قصد ایجاد تفرقه در میان نیروهای اصولگرا را دارند، افزود: برگزاری نشست از سوی بزرگان انقلاب پیام روشن و شفافی به تفرقه افکنان بود که نیروهای اصولگرا به جای تکیه بر افتراقات به اشتراکات توجه دارند. سروری در پایان با دعوت همه احزاب و جریانات اصولگرا به وحدت و همگرایی گفت: باید با آسیب شناسی از مسائل گذشته از ایجاد تفرقه جلوگیری کرد و همه در کنار یکدیگر برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی همسو شوند.

فروزنده: این نشست نقشه اصلاح طلبان تندرو را خنثی می کند

همچنین لطف ا... فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران هم یکی از نتایج این نشست را حداقل کردن اختلافات دانست و گفت: جریان تندروی اصلاح طلب از وحدت اصولگرایان ناراحت می شود زیرا آنها حیات خودشان را در اختلاف انگیزی می بینند و همین نشست می تواند تا حدود زیادی نقشه اصلاح طلبان تندرو را که قصد تفرقه انگیزی دارند ، خنثی کند، به هر روی نشست سه جانبه آقایان یزدی، موحدی کرمانی و مصباح بنا بود از اسفند ماه برگزار شود که به گفته تقوی برگزار نشدن آن به معنای اختلاف بین این افراد نبوده است. وی در توضیح این موضوع گفته بود: «علت این بود که آیت ا... مصباح در روز دوم اجلاسیه در تهران نبودند و روز سوم هم که آمدند دیدار عمومی خبرگان با رهبر انقلاب برگزار شد.» برگزاری این نشست حداقل اولین مانع ائتلاف اصولگرایان را از پیش رو برد. حضور سران اصولگرا در اجلاس آتی این جناح که به گفته تقوی تا انتهای بهار برگزار می شود می تواند گام بلند بعدی باشد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو