کد خبر: 2488

تاریخ خبر:

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: اگر قرار باشد یک حزب توسط قوه قضاییه از فعالیت منع شود و سپس در قالب یک حزب جدید به عنوان و مفهوم دیگر اما با اهداف همان حزب منحله مجوز بگیرد و فعالیت کند قطعا وجاهت قانونی ندارد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل حزب جدیدی تحت عنوان حزب اتحادملت ایران اسلامی که مهره‌های کلیدی حزب منحله مشارکت در آن فعالیت می‌کند و به عنوان بدل این حزب منحله یاد می‌شود، گفت: گروه‌ها، تشکل‌ها و افراد بسیاری در صف اخذ مجوز فعالیت حزبی در وزارت کشور منتظر هستند، اما متاسفانه وزارت کشور بدون رعایت نوبت و خارج از ضوابط قانونی دست به صدور مجوز برای این حزب زده است.

وی اضافه کرد: ما باید از وزارت کشور سوال کنیم که چرا دست به چنین اقدامی زده است و اولویت‌های کار را زیرپا گذاشته و راه را برای ورود مهرهایی که در فتنه دست داشته‌اند باز گذاشته است.

عضو کمیسیون امنیت خاطرنشان کرد: مجلس قطعا در برابر این اقدام واکنش نشان خواهد داد تا روشن شود در لایه‌های پنهان وزارت کشور چه می‌گذرد؟

جوکار با بیان این که دست فتنه گر‌ها باید از احزاب دور باشد، تصریح کرد: اگر قرار باشد یک حزبی توسط قوه قضاییه و دستگاه حقوقی کشور از فعالیت منع شود و سپس در قالب یک حزب جدید به عنوان و مفهوم دیگر اما با اهداف همان حزب منحله مجوز بگیرد و فعالیت کند غیرقانونی است و قطعا وجاهت قانونی ندارد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو