کد خبر: 2648

تاریخ خبر:

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی به شدت نسبت به صحبت رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه اجرای اسلام جزو وظایف ناجا نیست،‌ معترض هستند و بناست در آینده اقدامات عملی لازم در خصوص این موضوع انجام شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون فرهنگی گفت: در جلسه امروز رئیس سازمان ملی استاندارد با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی را از فعالیت‌های این سازمان در بخش فرهنگی ارائه کرد.

وی ادامه داد:‌ رئیس سازمان استاندارد در این جلسه عنوان کرد که موضوع غذای حلال مورد تاکید و پیگیری جدی سازمان ملی استاندارد است و موضوع مبارزه با کم‌فروشی نیز در اولویت کاری سازمان ملی استاندارد قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در این جلسه اعضای کمیسیون بر پیوست فرهنگی برنامه‌های کاری سازمان ملی استاندارد بر اساس برنامه 5 ساله پنجم توسعه تاکید کردند.

طاهری خاطرنشان کرد: دستور بعدی کمیسیون تشکیل کمیسیون مشترک طرح حمایت از احیا و مرمت بافت‌های فرهنگی و تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین آنها بود که این کمیسیون مشترک بین کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، برنامه و بودجه و عمران تشکیل شد و بر این اساس جعفر قادری نماینده مردم شیراز به عنوان رئیس کمیسیون، احسن علوی نماینده مردم سنندج و محمد علیپور نماینده مردم ماکو به عنوان نواب رئیس اول و دوم و مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود با عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین بنا بود تا در جلسه امروز اعضای کمیسیون مشترک صیانت از عفاف و حجاب نیز مشخص شود که این کار به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضا انجام نشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در پایان جلسه امروز مباحثی در خصوص صحبت‌های روز گذشته رئیس‌جمهور در جمع فرماندهان ناجا مطرح شد که با اشاره به بحث امر به معروف و اسلام گفت که وظیفه نیروی انتظامی پیاده کردن اسلام نیست بلکه اجرای قانون صورت گرفت.

طاهری خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون اینگونه صحبت‌ها را ایجاد یک خط انحرافی دانستند که هر کسی وظیفه دارد تا در هر جایگاهی که هست اسلام را پیاده کند و اینکه ما بگوییم اجرای اسلام جزو وظایف نیروی انتظامی نیست مقدمه یک انحراف بزرگ است و با این حرف هر فردی می‌تواند وظایفی که در قبال اسلام دارد را انجام نداده و خود را محدود به برخی کارهای اداری کند که این امر نه با آموزه‌های امام (ره) همخوانی دارد و نه آموزه‌های مقام معظم رهبری و در واقع دین ما را مکلف می‌کند که همگی به اسلام پایبند بوده و درصدد اجرای فرامین آن باشیم.

وی افزود: امروز اعضای کمیسیون همگی به شدت نسبت به حرف‌های روز گذشته رئیس‌جمهور معترض بودند و اقداماتی هم بعدها در این خصوص انجام خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو