کد خبر: 2660

تاریخ خبر:

رییس مجلس مطرح کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به احتمال افزایش تهدیدات امنیتی در مرزهای شرقی در سال جاری هشدار داد.

به گزارش زاهدان‌نیوز در حالی که پس از اتفاقات اخیر تروریستی استاندار سیستان و بلوچستان  و مسئولین امنیتی استان به کمیسیون امنیت ملی احضار شده بودند و بارقه امیدی در دل مردم استان ایجاد شده بود که شاید در خصوص این حوادث تروریستی که هر از چند گاهی باعث ریخته شدن خون پاک جوانان این مرز و بوم می شود تدبیری اندیشیده شود . ناگهان خبری به گوش رسید که باعث  بهت و حیرت همگان شد و آن این بود که مسئولین امنیتی استان  پیشنهاد حذف سپاه را در پاسداری از مرزها مطرح نموده اند که جای بسی تامل  دارد.

حالا از گوشه وکنارخبرهایی می رسد که باعث نگرانی بیشتر مردم این استان می شود به عنوان مثال رییس مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا که صبح شنبه در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در برخی از کشورهای همسایه ما مشکلات امنیتی وجود دارد که باید سازمان لازم را برای آن ایجاد کنیم، از جمله در شرق کشور مشکلاتی از نظر امنیتی است که در سال 94 به نظر می‌رسد ثقل آن غلیظ‌ تر خواهد شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی در همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا که صبح شنبه در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد : در برخی از کشورهای همسایه ما مشکلات امنیتی وجود دارد که باید سازمان لازم را برای آن ایجاد کنیم، از جمله در شرق مشکلاتی از نظر امنیتی است که در سال 94 به نظر می‌رسد ثقل آن غلیظ‌ تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: موج‌های مختلف تروریستی وجود دارد که باید سازمان متناسبی برای آن ایجاد کرد و ضمن داشتن اشراف اطلاعاتی با کمک مسئولین این کشورها نسبت به سازماندهی این مشکلات اقدام کرد، همچنین از نظر مرزبانی نیز باید اقداماتی صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتخاذ تصمیماتی در مورد بستن مرزها در سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: این کار را باید با مرحله‌بندی جلو برود. حالا وقتش است که این مسأله به سامان برسد. در این زمینه باید کار با جدیت دنبال شود و البته برای منابع آن هم فکرهایی شده است.

شایان ذکر است با توجه به اینکه سال 94 توسط مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) به نام سال همدلی و همزبانی نام گذاری شده است آیا بهتر نیست که مسئولین استان نیز به جای اینکه به فکر حذف یک نهاد انقلابی از قوای مسلح در استان باشند با ایجاد همدلی و همزبانی بین همه نهادهای نظامی ،انتظامی و امنیتی که قطعا همه دلسوزان این نظام اند سعی کنند که مسئله امنیت را که به گفته کارشناسان مهمترین عامل توسعه می باشد را در استان ایجاد نمایند.

همچنین امید است که با توجه به مذاکرات انجام شده اخیر با دولت های پاکستان و افغانستان وافزایش روابط تجاری و اقتصادی با این دولت ها مسئله امنیت نیز توسط مسئولین کشوری و استانی به طور جدی از آنها مطالبه گردد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو