کد خبر: 2734

تاریخ خبر:

ساعت ۱۹:۳۰ روز پنجشنبه ده اردیبهشت از شبکه افق پخش خواهد شد

"شاهد عینی" این هفته شبکه افق، میزبان حسنعلی نوری فرماندار وقت زاهدان در زمان حادثه تاسوکی است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، اتفاقی که در 25 اسفند سال 1384 رخ داد به اندازه ای مهم بود که هنوز سوژه داغ رسانه‌ها و محافل مختلف باشد.

یک واقعه تروریستی دردناک که سرآغاز سلسله اقدامات تروریستی گروه‌های وهابی و مزدوران استکبار بود. دشمنان پس از آزمودن سناریوهای مختلف برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، بالاخره تلاش کردند با اجیر کردن گروهی از جوانان فریب‌خورده و آموزش‌یافته به دست مدارس تروریست‌پرور پاکستان آنها ر برای عملیات انتحاری و به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه انتقام خود را از نظام اسلامی ایران بگیرند.

البته اکنون با گذشت حدود 10 سال از آن واقعه، عملکرد نیروهای امنیتی و جریانات فرهنگی و اقدامات وحدت‌آمیز جمهوری اسلامی توانسته تا حد زیادی از گستره نفوذ تروریست‌ها بکاهد و مردم اهل سنت و شیعه را علیه آنها بسیج کند.

اما بازخوانی خاطرات آن روزها و رشادت‌های فرزندان دلیر این مرزوبوم در آن واقعه خالی از لطف نیست. بالاخص اتفاق معجزه‌گونه‌ای که برای حاج حسنعلی نوری فرماندار وقت زاهدان در آن جریان افتاد.

حادثه تاسوکی که توسط گروهک تروریستی جندالشیطان و با سرپرستی عبدالمالک ریگی  رقم خورد یکی از خشن‌ترین حوادث تروریستی در ایران به حساب می‌آید.

پذیرفتن این اتفاق در داخل ایران برای مردم بسیار دشوار بود؛ نوری یکی از بازماندگان این حادثه است که آن‌چنان‌که  خودش گفته به شکل معجزه‌آسایی از این حادثه جان سالم به در برده است.

تنها معجزه می تواند نامی باشد که برای اتفاق شامگاه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴ برای حسنعلی نوری، فرماندار وقت زاهدان رخ داد.

حسنعلی نوری جانباز این حادثه دردناک که در آن ۲۸ نفر از هموطنان به شهادت رسیدند، مهمان این قسمت برنامه "شاهد عینی" است که اجرای آن را وحید یامین پور بر عهده دارد و به صورت کامل در خصوص حادثه تاسوکی سخن خواهد گفت.

این قسمت از «شاهد عینی» ساعت ۱۹:۳۰ روز پنجشنبه ده اردیبهشت و تکرار آن همان شب ۳۰ دقیقه بامداد و روز بعد ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۴:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو