کد خبر: 2797

تاریخ خبر:

«نضال قبلان» در توضیح علت برکناری شاهزاده «مقرن بن عبدالعزیز آل سعود» گفت مقرن همواره مخالف پشتیبانی از تروریست ها در سوریه بوده است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از راه دانا، پایگاه خبری «بانورما الشرق الاوسط» به نقل از «نضال قبلان» سفیر سابق سوریه در ترکیه نوشت: مقرن همواره معتقد بود که عربستان منوط به حفظ امنیت سوریه است. اگر امنیت دمشق خدشه دار شود، بدون شک امنیت ریاض خدشه دار خواهد شد.

وی در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: مقرن همواره مخالف نزاع داخلی و جنگ در سوریه و یمن بود و یکی از دلایل عزل وی، صلح طلبی او به شمار می رفت.

پس از 4 ماه از فوت «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» و روی کار آمدن «ملک سلمان»، پادشاه جدید سعودی «مقرن بن عبدالعزیز» را از ولیعهدی و نائب‌ رئیسی شورای وزیران (کابینه) کنار گذاشت و «محمد بن نایف» را به عنوان ولیعهد جدید معرفی کرد. «محمد بن سلمان» نیز به عنوان جانشین ولی‌عهد انتخاب شد.

همچنین پادشاه عربستان اعلام کرد که «سعود الفیصل» که به مدت 40 سال وزیر خارجه این کشور بود، از سمت خود کنار گذاشته شده و «عادل الجبیر» سفیر عربستان در آمریکا جایگزین او می‌شود. این تغییرات در زمانی رخ داد که «محمد بن سلمان» مسئولیت نظامی جنگ یمن و «عادل الجبیر» نیز مسئولیت دیپلماسی آن را بر عهده دارد.

در بخشی از بیانیه صادر شده از سوی پادشاه عربستان آمده: ملک سلمان جهت عمل به سنت پادشاه مرحوم «ملک عبدالله» در تعیین افراد لایق در مناصب عالی کشور، فرمان‌های پادشاهی را صادر کرده است.

انتهای پیام/ن

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو