کد خبر: 286

تاریخ خبر:

امام جمعه زابل اظهار داشت

حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: تکفیری‌هاحیوانات ددمنشی هستند که هر کجا می روند، می‌کُشند و به آتش می‌کِشند و برای همه واضح است که این جنایت ها با طراحی آمریکا و رژیم جنایتکار اسرائیل صورت می‌گیرد.

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از مطالبه‌گر، حجت‌الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با دعوت از همگان برای رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ماه شعبان ماه بسیار پر برکتی است، ماهی که سراسر جشن و سرور می باشد، همه ولادت های این ماه منصوب به کربلاست و اصلا این ماه بوی کربلا می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه نام و کلام اهل بیت بسیار شیرین و دلنشین است افزود: ماه شعبان رو به اتمام است و دل انسان برای مناجات شعبانیه تنگ خواهد شد.

امام جمعه زابل پس از بیان مناجاتی خطاب به امام زمان (عج)، اظهار داشت: به امام زمان (عج) می گوییم که ما در این انقلاب اسلامی با تبعیت از ولی فقیه ثابت می کنیم که جان نثار خوبی برای شما هستیم.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر زابل با اشاره به اینکه منتظر واقعی باید مراقب حجاب و پوشش خود و مراقب نگاه خود باشد، افزود: برای ظهور امام زمان (عج) باید ابتدا قلب انسان ها آماده شود، و آن هنگامی که دل انسان امام زمانی بشود، جامعه آماده پذیرش و ظهور حضرت خواهد شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران که زمینه هدایت جامعه را فراهم کرد، باعث شده تا مردم بیشتر اسلام را بشناسند و به همین دلیل خود انقلاب اسلامی مقدمه ای برای ظهور است.

امام جمعه زابل با بیان اینکه سربازان گمنام سندهای اقتدار و امنیت کشورند و امنیت مهمترین چیز برای یک کشور است، اظهار داشت: دستگیری عبدالمالک ریگی و پس از آن آزادی دیپلمات ایرانی به دست سربازان گمنام و عملیات های موفق دیگر آنان موجب عزت و آبروی ایران اسلامی در سطح بین المللی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا با اشاره به حملات تکفیری ها به کشور عراق و اشغال برخی از نقاط آن، تصریح کرد: اینها حیوانات ددمنشی هستند که هر کجا می روند، می کُشند و به آتش می کِشند و برای همه واضح است که این جنایت ها با طراحی آمریکا و رژیم جنایتکار اسرائیل صورت می گیرد.

خطیب نماز جمعه زابل با بیان اینکه انتخابات خوب و سالم سوریه که با پیروزی قاطعانه بشار اسد همراه بود، موجب شکست تکفیری ها در این کشور شد، اظهار داشت: تکفیری ها می خواهند انتقام این شکست را از عراق بگیرند و می خواهند به عتبات مقدسه عراق جسارت کنند، ولی بدانند که شکستی به مراتب سنگین تر از سوریه در انتظارشان است.

رییس شورای فرهنگ عمومی زابل ادامه داد: همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی از این تکفیری های خبیث متنفرند و باید مراقب باشند که نقشه دشمن عوض نشده و همان سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن است و ما باید با برادری و وحدت، توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

امام جمعه زابل در ادامه خطبه های این هفته نماز جمعه تأکید کرد: خیلی خوب است که فضای شهر با گل و گیاه تزئین بشود و این نیازمند یک حرکت بسیجی است، البته مسئولین نیز وظایفی دارند که انتظار می رود به آن عمل کنند.

وی افزود: زحمات جهاد در دوران دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست، و امیدواریم در این سال که سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده است، جهاد کشاورزی بتواند به نوبه خود تحولی عظیم در دارالولایه ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا با اشاره به اینکه ساخت مسجد یک مسئله و آبادانی آن مسئله دیگری است ادامه داد: رونق و آبادانی مسجد ملزم به حضور فعال مردم در آن است، به مساجد بروید و مساجد را معطر و تمیز نگه دارید. همچنین برای جذب جوانان و نوجوانان برنامه داشته باشید چرا که شخصیت نوجوان باید در مسجد شکل بگیرد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو