کد خبر: 342

تاریخ خبر:

تجمع خودجوش مردم شیعه و اهل سنت زاهدان در محکومیت اقدامات تروریست‌های تکفیری در عراق، انجام شد

اعلام می کنیم که جنایت های تکفیری ها چه در سوریه چه در عراق ربطی به دین مبین اسلام فارغ از هر مذهبی ندارد و انتساب تکفیری ها به برادران اهل سنت ظلم عظیمی است به اسلام و ما در کنار برادران اهل سنت مان همانند مردم شیعه و سنی عراق ریشه تکفیری ها را می خشکانیم

به گزارش زاهدان نیوز، تجمع خودجوش مردم شیعه و سنی شهرستان زاهدان بعدازظهر امروز در گلزار شهدای این شهر برگزار شد.

شرکت کنندگان در این تجمع با حمل پلاکاردهایی حاوی شعارهای "لبیک یا حسین، سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن، یا ایها المسلمون اتحدوا و نحن معکم یا شعب العراق انزجار خود را نسبت به کشتارهای بی‌رحمانه گروهک های تکفیری در عراق اعلام کردند.

در ابتدای مراسم مردم سیستانی و بلوچ با شعار لبیک یا سیستانی، لبیک یا مکارم حمایت خود را از فتوای مرجعیت اعلام کردند و زن و مرد و پیر و جوان شعار آمریکا مرگت باد و تکفیری ننگت باد را سر دادند.

در ادامه مولوی بارانی مدرس حوزه علمیه طی یک سخنرانی منطقی موضع اهل سنت استان را نسبت به فعالیت‌های تروریستی در عراق اعلام کرد و اظهار داشت: افراد بی منطق تکفیری به جای تهاجم بر رژیم صهیونیستی و آمریکا دست به مسلمان کشی می‌زنند و علمای مسلمان باید موضع خود را به طور صریح درباره این اقدامات اعلام کنند.

سخنران دوم این تجمع حجت‌الاسلام برهان باقری نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بود که وی بحث خود را با اشاره‌ای به تاریخ اسلام و سپس دستاوردهای انقلاب اسلامی برای اهل سنت منطقه آغاز کرد.

وی ادامه داد: برای مستکبران فرقی ندارد که یک شیعه یا اهل سنت در رأس باشد، بلکه برای آنها حفظ منافع‌شان اهمیت دارد؛ خواه محمدرضا شاه شیعه باشد خواه صدام حسین سنی.

حجت الاسلام باقری مواضع غالب علمای اهل سنت را تحسین کرده و نظرات یک فرد خاص را برگردان نظرات رسانه‌های دشمن عنوان کرد و به شدت آن را محکوم کرد.

در پایان احمد خسروی از اساتید دانشگاه مباحث جامعی را پیرامون نقش وهابیت و تکفیری‌ها در منطقه و جهان اسلام عنوان نمود که با استقبال مردم مواجه شد.

قطعنامه، آخرین بخش این تجمع را تشکیل می داد که قسمت‌هایی از آن به شرح ذیل است:

* اعلام می کنیم که جنایت های تکفیری ها چه در سوریه چه در عراق ربطی به دین مبین اسلام فارغ از هر مذهبی ندارد و انتساب تکفیری ها به برادران اهل سنت ظلم عظیمی است به اسلام و ما در کنار برادران اهل سنت مان همانند مردم شیعه و سنی عراق ریشه تکفیری ها را می خشکانیم.

* به شیوخ آمریکایی کشورهای خلیج فارس نیز اعلام می کنیم که در صورت ادامه حمایت از مزدوران وهابی، دور نیست که این آتش جهنمی به سرعت دامان آنان را بگیرد.

* بسیار خرسندیم که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. با اقدام گروهک‌های تروریست همه جهان انسجام مرجعیت شیعه را به وضوح مشاهده کردند. آیت‌الله سیستانی که از مدت ها پیش جایگاه ولایت فقیه و شخص ولی فقیه را مورد حمایت قرار داده بود، پس از صدور حکم جهاد مورد پشتیبانی و تایید مقام معظم رهبری قرار گرفتند؛ این است انسجام حقیقی

* از علما و نخبگان صاحب نفوذ که با بصیرت خود، مردم را نسبت به ظلم آشکار تکفیری‌ها آگاه کرده و موضعی صحیح و صریح اعلام کنند و مطمئن باشند که در صورت شبهه پراکنی مردم بصیر و غیور اهل سنت، پشت به آنها خواهند کرد.( در پایان این بند، مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند)

* به سران استکبار، آمریکای جهانخوار، رژیم صهیونیست جنایتکار و انگلیس خبیث اعلام می کنیم که پیروزی اسلام ناب محمدی نزدیک است و سیاهی به روی کریه شما می ماند. امید که با درخشش آفتاب ظهور، شما خفاشان به غار ظلمانی خود گریخته و به پدران کافر خود بپیوندید.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو