کد خبر: 343

تاریخ خبر:

به گزارش زاهداننیوز، پایگاه خبری تحلیلی زاهدان پرس طی یادداشتی به بررسی مواضع مولوی اسماعیل زهی در خطبه‌های اخیر وی پرداخته که به شرح ذیل است:

آنچه که امروز بر ملت عراق می گذرد چیزی جز دسیسه افکنی غرب و شیطنت صهیونیستها نیست که البته باید کمکهای مالی برخی کشورهای عربی جاهل منطقه را بر آن افزود. دنیای غرب و استکبار جهانی با هدف اسلام هراسی و نابودی سرمایه های انسانی مسلمین با شیوه ای کثیف مبنی بر تکفیر و خشونت و قتل عام، در حال نسل کشی مسلمانان به دست خودشان است اما افسوس که مجاهدان عرصه تکفیر و افراط گرایی از نقش غربیها بی اطلاع هستند یا خود را به نادانی زده اند.

کشورهای غربی با هدف بیرون راندن مسلمانان از خاک خود و سیاه نمایی علیه دین مبین اسلام، عده ای به ظاهر مجاهد را بسیج کرده اند و به جان ممالک اسلامی همچون سوریه و عراق انداخته اند و برخی کشورهای عربی منطقه نیز با این خیال باطل که خودشان از حملات این گروههای وحشی تروریست در امان هستند به تامین هزینه مالی و تسلیحاتی آنها پرداخته اند و جنگی تمام عیار در منطقه به راه انداخته اند که حاصلی جز برادرکشی میان مسلمانان و تامین ثبات و امنیت اسراییل در بر نداشته و نخواهد داشت.

آنچه در این میان جای تاسف دارد اظهارات قابل تامل برخی از شخصیتهای اهل سنت همچون جناب مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی است که تحت تاثیر القائات رسانه نماهای غربی نظیر بی بی سی و العربیه به دفاع از مهاجمان و متجاوزان تروریست پرداخته و فضای ذهنی غلطی را که متاسفانه برای خود ایشان ترسیم شده است، در خطبه های نماز جمعه برای نمازگزاران اهل سنت بیان داشته است.

در این مجال سخنانی چند خطاب به امام جمعه محترم مسجد مکی زاهدان می گوییم، امید اینکه با سعه صدر و انصاف به این نوشته بنگرند و آن را اهانت به مقدسات اهل سنت تلقی نکنند.

نخست اینکه آقای مولوی باید بدانند که درگیری فعلی، جنگ میان ملت و دولت عراق نیست بلکه میان عده ای تروریست تکفیری با ملیتهای مختلف آسیایی و اروپایی با ملت و دولت عراق است و لذا سخنان ایشان مبنی بر توجه دولت به نظرات ملت در این مورد محلی از اعراب ندارد.

دوم اینکه طبق تعالیم اسلام و سنت نبوی، هر مسلمانی وظیفه شرعی دارد که در مقابل متجاوز به جان و مال و عرض خود بایستد و تا سرحد جانش از ناموس و وطن خویش دفاع کند همچنان که چندی قبل به خاطر داریم همین موضوع را جناب مولوی در باب لزوم دفاع از ناموس و اموال در برابر سارقان مسلح در خطبه های نماز جمعه ایراد کردند و این نکته جالب نیز مورد تاکید ایشان بود که “سارق مسلح و دزد، خونش حرمت ندارد و اگر توانستید شما هم سارق را بزنید و سرش را هم هدف بگیرید و بزنید و اگر کشته شدید شهید هستید و اگر کشتید جهاد کرده اید و مجاهد محسوب می شوید.” حال باید گفت وقتی جناب مولوی در خصوص دفاع از اموال مقابل سارق مسلح چنین اعتقادی دارند چگونه می شود که ایشان مدافع متجاوزان اشغالگر و تروریستهای تکفیری شده اند که نه تنها اغلب آنان جزو ملت عراق نیستند و به خاک عراق تجاوز کرده اند بلکه جان و مال و ناموس مسلمانان عراقی اعم از شیعه و سنی را مورد هجمه بیرحمانه خود قرار داده اند.

سوال ما این است که چگونه می شود با افرادی متجاوز که در حال تجاوز به ناموس انسان هستند وارد مذاکره شد و آیا از نظر جناب مولوی، مذاکره و گفتمان با چنین افرادی جایز است. مثال فرمایش مولوی عزیز به این می ماند که فردی نیمه شب مسلح وارد منزل شود و قصد تجاوز به ناموس انسان را دارد و ما محترمانه او را دعوت به گفتمان کنیم و با چای و شیرینی و شربت پذیرایی نیز از او بعمل بیاوریم. آیا عقل سلیم چنین چیزی را تایید می کند؟

مضاف بر این، نه تنها ملت عراق بلکه جهانیان، جنایات صدام و بعثی های عراق را از یاد نبرده اند و هنوز تبعات و آثار حملات شیمیایی حزب بعث صدام به مردم مظلوم عراق باقی است و حمایت از گروهی که منتسب به حزب بعث صدام هستند آن هم از سوی شخصیتی که ادعای خیرخواهی ملت عراق را دارد هرگز پذیرفتنی نیست.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان متاسفانه ظاهرا در هجمه رسانه ای دشمن گرفتار شده اند زیرا اگر اندکی تامل و بررسی می کردند به طور قطع متوجه محکومیت گروهک تروریستی و تکفیری داعش توسط علمای مطرح و برجسته جهان اسلام اعم از شیعه و سنی می شدند.

برای نمونه بخشی از اظهارات علمای جهان اسلام را در این خصوص به جناب مولوی یادآور می شویم.

لازم به ذکر است تمام این موارد از منابع رسمی خبری اخذ شده و دسترسی به آن برای همه مقدور است.

 

دکتر ابراهیم نجم، سخنگوی رسمی دارالافتاء و مشاور مفتی بزرگ مصر: سازمان داعش با منهج و فکر افراطی خود تعداد زیادی از جوانان را گمراه کرده است، این جوانان تحت عنوان دین و نام دولت اسلامی-  که داعش سعی در تاسیس آن دارد-  فریب خورده اند. در حالیکه واقعیت داعش تلاش برای سیاه نمایی از دین ، تخریب کشور و کشتار بندگان خداست. ایشان جهت شرعی نمودن موضع گیری ها  و افعال افراطیشان به سراغ متون دینی می روند. در حالیکه هیچ گونه تقوایی در قتل مردم و صدور فتواهای شاذ و منکر به نفع منهج تکفیریشان ندارند. هرگونه گرایش به این گروه ها و جماعات مسلح که  با اعمال غیر انسانی دنبال تخریب سرزمین ها و سیاه نمایی دین اسلام در جهان هستند، حرام است.

 

شیخ “خالد الملا” رئیس جمعیت علمای عراق : جمعیت علمای عراق با صدور فتوای جهاد علیه داعش از تمامی شهروندان می خواهد که علیه این گروه تروریستی سلاح به دست بگیرند. جماعت علمای عراق از از همه مردم این کشور می خواهد که هویت ملی خود را حفظ کنند.

 

محمد النجیمی استاد معهد عالی قضاء در دانشگاه محمد بن سعود عربستان و عضو مجمع فقهای شریعه در آمریکا 

فقهای اسلام با توجه به نقش مهمی که دارند این گونه اعمال را به صورت قاطع رد می کنند و آن را خارج از تعالیم اسلام می دانند.اعمال تروریستی گروه بوکو حرام و داعش مطلقا هیچ هماهنگی با اسلام ندارد، این گونه اقدامات غیر شرعی بوده و هیچ گاه به اسلام بر نمی گردد. و دین اسلام نیز آن را رد کرده است. این جرم و گناه بزرگی است، گواه این سخن قول الله تعالی “ومن یقتل مؤمنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالدا فیها وغضب الله علیه ولعنه واعد له عذابا عظیما “   و بیانات رسو ل اکرم(ص)  “لا یزال المؤمن فی فسحة من دینه ما لم یصب دما حراما ” و “إِنَّ دِمَاءَکُمْ وَأَمْوَالَکُمْ عَلَیْکُمْ حَرَامٌ، کَحُرْمَةِ یَوْمِکُمْ هَذَا، فی شَهْرِکُمْ هَذَا، فی بَلَدِکُمْ هَذَا، إلى یَوْمِ تَلْقَوْنَ رَبَّکُمْ. أَلاَ هَلْ بَلَّغْتُ” می باشد

 

عبدالعزیز الفوزان: ( مبلغ مشهور سعودی در شبکه المجد ):

داعش گروهی مجرم و خارج از اسلام است، هر کس مصیبت های وارده در عراق و افغانستان و کشتار انسان های بی گناه که از روی ظلم و دشمنی به دست بعضی جاهلین بفهمد، کاملا قضایای فعلی سوریه را درک خواهد کرد

اینها کسانی هستند که خونریزی و تکفیر مسلمانان را حلال می دانند …

 

الشیخ عدنان العرعور: ( شیخ مشهور سعودی در شبکه های رسانه ای عربستان):

داعش یا خوارج اند، یا نفوذی های سازمان های دیگر. داعش سه دسته می شود، اول تکفیری های خون ریز، دوم خبیثان نفوذی از سرویس های اطلاعات و سوم فریب خوردگان

أبوبصیرالطرطوسی: (  یکی معروف ترین رهبران  سلفی جهادی ): داعش گروهی طغیان گر، افراط گرا و گمراه است گروهیست خون ریز که برنامه شان کشتار داخی بین مجاهدان مسلمانان شام است … افرادی هستند کار آزموده در ایجاد فتنه بین مسلمین ….  واجب شرعی است که جمیع مجاهدین اهل شام با ایشان به قتال بپردازند …. و از تمام مخلصان فریب خورده که هنوز با این فرقه ضاله هستند، میخواهم که ازایشان جداشوند و از این گروه و افعالش برائت بجویند.

در پایان، خیرخواهانه از امام جمعه محترم مسجد مکی زاهدان که نیت خیرشان در عرصه وحدت میان شیعه و سنی برای ما محرز است تقاضا میکنیم در اظهارات خود تجدیدنظر کرده و حساب خود را از حامیان تروریسم و تکفیر جدا نمایند چرا که انتظار از علما و شخصیتهای دلسوز این است که همچون چراغی روشنایی بخش مردم باشند و خدای ناکرده مایه گمراهی و انحراف را فراهم نسازند.

ارسال نظر

  • شما کسی نیستید که بخواهید از مولوی عبدالحمید نقد کنید . واقعاً برام خیلی مزحک و خنده آور هستش که موضوع عراق که هیچ ربطی به کشورمون نداره رو دارین جزء کشور بحساب میاوری . همونطور که گفتید مولوی دفاع از جان و مال وناموس کشور رو واجب دونستند لطفاً دست از کینه توزی بردارین تا صد سال دیگه نمیتونین اسم شیخ الاسلام رو بد جلوه بدین

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو