کد خبر: 3850

تاریخ خبر:

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی :

برخی از مسئولان استانی برای حفظ صدارت خود، تنها در راستای اهداف و منافع حزبی خاص قدم بر می دارند که این مصداق بارز ناعدالتی است چرا که اصل نظام اصل رافت و عدالت است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، حلیمه عالی در گفتگو با مهر اظهار داشت: تا زمانی که نگاه حزبی اولویت کاری مسئولان استانی باشد، نمی توان شاهد رفع مشکل ها و بحران های مختلف به ویژه در حوزه محیط زیست، تالاب هامون و ریزگردهای سیستان بود.

وی افزود: برخی از مسئولان استانی برای حفظ صدارت خود، تنها در راستای اهداف و منافع حزبی خاص قدم بر می دارند که این مصداق بارز ناعدالتی است چرا که اصل نظام اصل رافت و عدالت است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصرار ارائه پست ها به هم حزبی ها در سطوح مختلف استان گواهی بر این ادعا است، نگاهی که به دور از عدالت است چرا که توانایی جامعه به طور کامل دیده نمی شود.

وی تاکید کرد: شخص رئیس جمهور به این خطه نگاه برابر و جامعی دارد اما کسانی که ابلاغ خدمتی از سوی دکتر روحانی در سیستان و بلوچستان دارند همسو با این دیدگاه حرکت نمی کنند و این نگاه جدای از ایجاد سد در راه توسعه و خدمت برابر، نشاط اجتماعی و سیاسی را نیز از جامعه گرفته شود.

محمد جواد ظریف دغدغه مردم سیستان را نیز داشته باشد

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای افزود: اگر وزیر امور خارجه دغدغه رفع فشارها و تحریم را بر علیه ملت ایران دارد، باید دغدغه اش را به مردم سیستان نیز ثابت کند.

وی افزود: اکنون پیگیری حق آبه تالاب هامون و خطه سیستان در دست دستگاه دیپلماسی است، غفلت از این موضوع از سوی وزیر امور خارجه نابخشودنی است.

عالی افزود: سال گذشته بودجه قابل قبولی برای رفع مشکلات زیست محیطی در این استان در نظر گرفته شد اما مشخص نیست که این بودجه کجا و برای چه کاری صرف شده است و هیچ شخصی نیز در استان پاسخگوی مردم نیست.

وی تاکید کرد: اگر با بودجه سال های گذشته آب معدنی خریداری می شد و داخل هامون می ریختند، حداقل کف این تالاب خیس می شد، اما شرایط اکنون و به ویژه امروز سیستان که غلظت گرد و خاک به ۱۱ برابر حد مجاز و دو برابر حد بحران رسیده، نشان از آن دارد که مدیریت در استان ضعف زیادی دارد.

نماینده مردم سیستان بیان کرد: متاسفانه هر فردی که عضو گروه، جناح و باند خاصی مدیریتی استان نباشد، از پست مدیریتی خود اخراج می شود بدون اینکه حتی به عملکرد آن توجه کنند، اگرچه این دولت و در راس آن رئیس جمهوری تاکنون تلاش های بسیاری در جهت رفع مشکلات سیستان داشته اند.

عالی با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب آب سیستان به زاهدان منتقل می شود، گفت: این میزان آب شاید حداقل قسمتی از هامون را خیس می کرد، اما سیستان که خود به دلیل خشکسالی در حال خالی شدن از سکنه است، سهمیه آب آن باید جای دیگری صرف می شود.

طرح انتقال آب دچار بی برنامگی شده است

وی با اشاره به عنایت ویژه رهبری معظم انقلاب در خصوص اجرای طرج انتقال آب با لوله به مزارع سیستان افزود: اجرای این طرج ضمن جلوگیری از تبخیر سالیانه ۴۰۰ میلیون لیتر نقش بسزایی در احیای منطقه سیستان خواهد داشت اما متاسفانه درگیر بی برنامگی شده است.

عالی یاد آور شد: رئیس جمهوری سال پیش در سفر به سیستان، تاکید کرد که این طرح باید سه ساله به بهره برداری برسد، اما با مدیریت ضعیف استان هنوز حتی اقدامات اولیه آن نیز مشخص نیست و این شرایط روز به روز بر سختی های مردم می افزاید.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو