کد خبر: 3860

تاریخ خبر:

با گرم شدن تنور انتخابات مجلس

احمدعلی کیخا یکی دیگر از نامزدهای احتمالی انتخابات در منطقه سیستان که حتی در هنگام مسئولیت خویش یعنی معاونت محیط زیست نیز اهمیت چندانی برای زادگاه خود و اوضاع بغرنج و بحرانی آن قائل نمی‌شد حال پی‌درپی در موقعیت‌های مختلف حاضر می‌شود

به گزارش زاهدان‌نیوز، با گرم شدن تنور انتخابات مجلس، همه کسانی که سودای حضور در این عرصه سیاسی مهم و سرنوشت‌ساز را در سر دارند خود را با روش‌های مختلف برای کسب کرسی سبز مجلس مناسب و شایسته جلوه می‌دهند.

یکی از روش‌هایی که از دیرباز در استان سیستان و بلوچستان از سوی نامزدهای انتخاباتی اختیار می‌شده، روش مردم‌داری و حضور در محافل مختلف و جمع های خانوادگی و طایفه ای بوده است، که ظاهرا در این مدت در این استان با توجه به بافت قومی و مذهبی آن موثر نیز واقع شده است.

از همین رو با توجه به نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه اقداماتی از این جنس پررنگ‌تر شده است و هر کدام از نامزدها سعی دارند تا گوی سبقت را از دیگری بربایند.

اما نکته تأمل‌برانگیز در این میان، دیده شدن برخی از نامزدها در قاب تصاویر رسانه‌هاست که تا پیش از انتخاباتی شدن فضا سایه‌ای از آنها یا حتی یک موضع‌گیری معمولی هم دیده نمی‌شد و حالا به طور مکرر چهره آنها آن هم در کنار مسئولان کشوری و لشکری پی‌درپی دیده می‌شود.

دهمرده

یکی از این افراد که اتفاقا سابقه درخشانی نیز در استان از خود بر جای گذاشته، حبیب‌الله دهمرده استاندار سابق استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و لرستان است. وی که پس از آمدن دولت جدید تا حد زیادی از مسئولیت‌هایش کاسته شده بود اما با این وجود حضور پررنگ و تأثیرگذاری را در زادگاه خود نداشت تا زمزمه‌هایی مبنی بر حضورش قوت گرفت. از آن پس بود که تصاویر مختلفی از وی به همراه موضع‌گیری در مورد مسائل مختلف در جای جای رسانه‌ها دیده می‌شد.

از طرف دیگر احمدعلی کیخا یکی دیگر از نامزدهای احتمالی انتخابات در منطقه سیستان که حتی در هنگام مسئولیت خویش یعنی معاونت محیط زیست نیز اهمیت چندانی برای زادگاه خود و اوضاع بغرنج و بحرانی آن قائل نمی‌شد حال پی‌درپی در موقعیت‌های مختلف حاضر می‌شود و دم از سیستان و سیستانی می‌زند. این در حالی ست که وی در اوج بحران سیستان و دریاچه هامون، رسیدگی به دریاچه ارومیه را در اولویت خود و اداره متبوعش قرار داده بود در حالی که خود بهتر از هر کسی می‌دانست میزان بحران در سیستان اصلا قابل مقایسه با وضعیت دریاچه ارومیه ندارد.

به هر ترتیب، مردمی که قرار است رأی بدهند بهترین قضاوت‌کنندگان هستند. آنها خوب در خاطر دارند که نامزدهایی که هم‌اکنون دم از خدمت به ملت می‌زنند تا به حال کجا بوده و در سرشان چه سودایی بوده است؟

ارسال نظر

 • سلام اين آقا در دوره قبل كه نماينده بود بارها و بارها رسم و رسوم مردم سيستان را مسخره مي كرد و ميگفت همين رسم ها باعث عقب افتادگي آنها است و از آمدن به سيستان حتي در تعطيلي مجلس هم دريغ ميكرد حتي بزرگان فاميلش هم به او انتقاد داشتند حالا به هر بهانه اي مزاحم مردم مي شود امان از عوض كردن رنگ!

 • آقاي دكتر دهمرده سلام
  با عرض تسليت فوت مجدد دو برادر شما در كمتر از يكسال قبل
  يك سوال داشتم آيا آخرين باري كه براي از دست دادن عزيزي در سيستان براي تسليت او حاضر باشي را به ياد داريد آيا وقتي سردار لكزايي به ديار باقي شتافت نبايد در بين تشيع كنندگان حلضر مي بودي و هزاران سوال ديگر
  چه اتفاقي افتاده كه حالا با گلايه مي گويي خانه به خانه بايد بروي!؟
  من بگويم
  شما مانند هميشه بدنبال منيت هاي خودتان هستيد
  شما هيچوقت مردم را نديده ايد
  شما هميشه مي خواهيد شما را ببينند
  از ديدن ديگران رنج مي بريد

 • يادم مي آيد در جلسه بعد از شكست انتخاباتي دوره قبل دور هم جمع شده بودم آقاي دكتر كيخا گفتند ديگر به زابل نخواهم آمد و از رفتار مردم بسيار گلايه داشتند بعد از مدتي هم يك رنج نامه اي نوشتند و هرچه دل تنگش ميخواست به فهم و شعور مردم توهين كردند چرا كه ايشان را انتخاب نكرده بودند اگر راست مي گويند آن رنجنامه را در سايت خود منتشر كنند تا مردم بهتر ايشان را بشناسند البته من يك نسخه از آن را دارم كه در زمان انتخابات پخش خواهم كرد ولي بهتر خودشان اينكار را انجام دهند اگر راست مي گويند و با مردم شفاف هستند

 • آقاي دكتر دهمرده هيچوقت نه تنها مردم استان را نشناختي بلكه مردم كرمان را هم نشناختي
  شما پاي كرمانيها را به آموزش عالي استان باز كرديد اين از هنرهاي ماندگار دكتر دهمرده هست و بايد به اسم ايشان ثبت شود
  اي كاش شما مي توانستيد يك نفر را در استان كرمان بكاريد.
  آقاي دكتر دهمرده شما را حتي اجازه كانديد شدن در كرمان نمي دهند
  آقاي دكتر دهمرده هنوز دير نشده اگر اطمينان داريد در كرمان يك دوري بزنيد تا چنان با شما رفتار كنند تا بفهميد مردم را نشناخته ايد
  كرمانيها از گروههاي چپ و راست به منطقه خود اعتقاد دارند و كس ديگري را در بين خود راه نمي دهند شما هستيد كه رستمي ها را با افتخار از كرمان با خود آورديد.

 • با سلام
  آقای دکتر دهمرده بلافاصله پس از شهادت سردار لک زایی با فرزندان آن شهید معظم تماس گرفته و ابراز همدردی و تسلیت نمودند اما به دلایلی که برای فرزندان شهید توضیح دادند نتوانستند در مراسم حضور پیدا کنند ولی چندین نوبت در مراسم سالگرد شهید لک زایی و شهدای تاسوکی که با مدیریت خانواده سردار شهید لک زایی برگزار شده ایشان سخنران محوری مراسم بودند و ارتباطی نزدیکی با خانواده معظم آن شهید که همانند شهید میرحسینی افتخار ملی برای استان و سیستان هستند داشته و دارند .

 • اقای سر دبیر بنظرم از روی دانسته هایت پیروی کنی بهتر است تا از کینه پیروی کنی .
  شما و نظر دهندگان مغرض را به فرمایشات مولایم که میفرماید :
  - امام على عليه السلام:
  الدُّنْيَا أَصْغَرُ وَ أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فِيهَا الْأَحْقَاد
  دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.

 • سلام یعنی با تخریب دهمرده و کیخا , دکتر شهریاری در زاهدان رای خواهد آورد ؟
  از سایت زاهدان نیوز بعید بود که در پازل اصحاب فتنه استان بازی کندو دست به تخریب این دو بزرگوار و خصوصا دکتر دهمرده بزند , جای نگرانی دارد که چنین به سیستانیها تاخته اید سیستانیها ,

 • باسلام.دکترکیخاودکتردهمرده ازافرادبرجسته وزحمت کش سیستان هستند و بی ادبی زیاد نکنید لطفا

 • دیوار امنیتی و آجر کردن نان مردم مرزدار، دستور انتقال خط دوم آب سیستان به دزدآب، ناامنی های سالهای 84 تا 88 در استان و عزل مدیران ارزشی

 • <b>اگر سیستانی هستی کپی کن
  دکتر کیخا سلام . . .
  بعنوان یک شهروند سیستانی سال هاست که ذهنم را سوالاتی مشغول کرده،و هر وقت که یکی از اقوام شما،یا مسئولی از فامیل شما را میبینم،یاد خاطرات محزون کننده می افتم که دوران بطلان حق و عیان کردن ناحقی بود،اگر در آن دوران به کوه میگفتی کیخا،کوه ریزش میکرد چون از پشت کوه هزاران نفر میگفتند کیخا،آقای دکتر کیخا واقعا نمایندگی برای شما ........... چه دارد؟!
  آقای دکتر کیخا در انتخابات مجلس نهم اگر .............
  آقای دکتر کیخا شنیده ای مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس علیه شما و عملکرد بسیار ضعیفتان و غرور کاذب ..........قیام کردند،(شنیدن کی بود مانند دیدن)؟!
  آقای دکتر کیخا می دانیم با تفکر این آمده ای که رییس کمیسیون کشاورزی شوی!!!
  حال که معاون محیط زیست هستی چه کرده ای؟؟؟
  بالاتر از این؟؟؟
  .................
  5خط عملکرد مهم و موثر دارید؟؟
  آقای دکتر کیخا کنایه ها و طعنه های شما را درجلسات دوران نمایندگی مردم و مسئولین فراموش نکرده اند!!
  آقای دکتر کیخا ادب و نزاکت لازمه شخصیت است!!
  آقای دکتر کیخا ............ بس کنید و اگر خود را خادم مردم می دانید از همان جایگاه محیط زیست حرکتی و خدمتی برای مردم سیستان کنید.
  آقای دکتر کیخا محیط زیست را ابزاری برای تبلیغات انتخابات دیده اید وبس نه چیز دیگری!!
  آقای دکتر کیخا احمدی نژاد بودن تا روحانی شدن مگر میشود؟؟
  آقای دکتر کیخا از پولهای کثیف چه خبر؟؟
  آقای دکتر کیخا نگذارید بیش از این حرمت سیستان و سیستانی زیر سوال برود!!
  آقای دکتر کیخا خواهشا بس کنید...
  آقای دکتر کیخا دیگر کتاب های چاپ شده 90هزار تومانی کاغذ گلاسه ای که فقط مکاتبات شما را که کوچکترین وظیفه نمایندگی تان بود را چاپ نکن چون شما اگر عملکردی داشتید امروز ذهن و قلب مردم را گرفته بود!!
  آقای دکتر کیخا مردم میانکنگی شما را.........زمان می نامند؟!
  نمیدانم میگویند آب را به رویشان بسته ای . . .
  آقای دکتر کیخا چرا این روزها فقط جلسه سوگند میگیری؟!
  آیا واقعا نیاز است؟!
  آقای دکتر کیخا و مکرو مکرالله و الله خیر الماکرین
  آقای دکتر کیخا تاریخ را بیش از این ورق نخواهم نزد.
  ولی تاریخ را برای آینده زیبا ورق خواهیم.</b>

 • اولا سردبیر محترم این سایت هر کس هر تهمت و افترایی بیان کرد را که شما نباید انها را بعنوان نظر منعکس نموده و این بار مسولیت حقوقی دارد .
  در خصوص انسداد مرزها رجوع کنید به سایت گندم پرس و مصاحبه دکتر مختاری و به بزرگان و نخبه های سیستانی توهین نکنید .
  شما ها که این اقایون را فاقد صلاحیت میدانید اگر فردی متخصص تر و نخبه تر سراغ دارید به ما هم معرفی نمایید که لعید میدانم و شماها حرفه شما تخریب است برادر من

 • سلام
  کارنامه ی هر فرد میزان ارادت آن بزرگوار نسبت به مردمش هست، در میان افرادی که برای سیستان کاندیدای نمایندگی می شوند باید شایسته ترین ها را انتخاب کنیم. سیستان دیگر فرصت اشتباه را ندارد چرا که پس از این زمان به صورت کامل متلاشی خواهد شد. در دوران حضور دکتر دهمرده در سیستان بسیاری از فعالیت های بزرگ در منطقه شروع شد و پس از ایشان از رونق افتاد. بسیاری از طرح های بزرگ را ایشان برای استان و منطقه ی سیستان به ارمغان اوردند که تا به امروز این فعالیت ها سیستان را سرپا نگه داشته است. این روزها بسیاری از عزیزان تخریب هایی را به هر طریق به بزرگان سیستان نسبت می دهند و به هر طریق سعی در کوبیدن و تخریب دارند ولی سوالی که مطرح است این چند سال گذشته سیستان در دست شما بوده است، شما چه کردید؟؟؟ ایا اوضاع بهتر شده است؟ واقعا روز به روز منطقه بدتر شده است. چرا تیشه به ریشه ی بزرگان می زنید؟ بگذارید مردم با معیار شایسته سالاری و بر اساس رزومه ی افراد انتخاب کنند. چرا با احساسات مردم بازی میکنید؟ چرا حاشیه ها را پر رنگ میکنید؟ چرا با اینده ی ما جوانان بازی میکنید؟؟ به خدا قسم و به تمام مقدسات قسم میخورم که آه دل مردم سیستان روزی دامن گیر خودتان و فرزندانتان می شود. منافع شخصیتان را کنار بگذارید و اجازه دهید با معیار شایسته سالاری مردم نماینده ی شان را انتخاب کنند. بگذارید افرادی که می توانند برای سیستان قدم بردارند حضور پیدا کنند تا از این شرایط نجات پیدا کنیم.

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو