کد خبر: 3925

تاریخ خبر:

زهرا اربابی معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

اربابی افزود: متاسفانه عقل مردم استان در همین حد هست و یکی از دلایل اینکه این استان رشد نمی کند همین موضوع است چرا که مردم همیشه به دنبال چنین حاشیه هایی هستند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، چند روزی است که خبرهایی در فضای مجازی دست به دست می شود مبنی بر اینکه خانم اربابی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار از میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خواستار حمل جنازه ای از زاهدان به شهر دیگری شده است و این امر به وسیله یکی از آمبولانس های چشم پزشکی استان که اجازه حمل جنازه را ندارند، انجام شده است.

بعداز پیگیری های یک پایگاه خبری در این خصوص کاشف به عمل آمد که این قضیه صحت داشته است اما نکته جالب توجه این ماجرا نوع موضع گیری این مسئولان است .

دکتر محمود رضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عصر هامون گفت: « بنده از جزییات حمل جنازه و تصادف آمبولانس بیمارستان چشم پزشکی در جریانم ولی اینکه جنازه متعلق به چه کسی است اطلاعی ندارم»

این صحبت در حالی بیان می شود که خانم معاون استاندار به صراحت اعلام کرده که ایشان درخواست آمبولانس از دکتر میری نموده است و حالا جالب اینجاست که چگونه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دولت راستگویان اینگونه پاسخ داده است.

 زهرا اربابی : تنها از دکتر میری یک آمبولانس خواستیم

«زهرا اربابی معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به خبرنگار عصر هامون مبنی بر اخبار منتشر شده، اظهار داشت: همانند بسیاری از مردم تماس گرفتیم و جهت حمل جنازه در خواست آمبولانس کردیم اینکه چه آمبولانسی بدهند و راننده در مسیر تصادف کند را نخواسته بودیم.

وی با بیان اینکه مردم استان چقدر باید کوتاه فکر باشند، ادامه داد: اگر کسی در شهر جنازه ای داشته باشد و بخواهد شهر دیگری دفن کند قطعا از بیمارستان درخواست آمبولانس می کند و بیمارستان وظیفه دارد هر جا که می خواهند جنازه را حمل کند و سایر موارد به خانواده میت ربطی پیدا نمی کند.

اربابی تصریح کرد: این که بگویند آمبولانس وظیفه حمل جنازه را نداشته به من ربطی ندارد چون من تنها تماس گرفتم و خواستار حمل جنازه شدم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جنازه متعلق به برادر خانم آقای اربابی مدیریت ستاد بحران استان بوده، گفت: نه تنها در این تصادف جنازه آسیب دیده بلکه یکی از همراهان جنازه نیز در بیمارستان بستری است چرا کسی از این ها اسم نمی برد.»

اما نکته دیگری که در این مصاحبه خود نمایی می کند توهین آشکار معاون استاندار سیستان و بلوچستان به مردم استان است در این جا باید چند نکته را خدمت ایشان یادآوری کنیم :

اول اینکه مردم عادی استان اگر بخواهند جنازه عزیزانشان را جابه جا کنند با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تماس نمی گیرند بلکه با مراکز خصوصی که آمبولانس اجاره می دهند تماس می گیرند و معمولا مبالغ بالایی نیز برای این جا به جایی پرداخت می کنند و هیچ وقت از آمبولانس چشم پزشکی برای حمل جنازه استفاده نمی شود.

دوم اینکه باید به ایشان یادآوری کرد که همین مردم کوتاه فکر استان( به ضعم خانم اربابی) بودند که با رای بالای خود دکتر روحانی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب نمودند و  خانم اربابی به عنوان مسئول ستاد روحانی در استان پس از مدتی اولین پست را برای خودش اختیار کرد و به عنوان معاون استانداری سیستان و بلوچستان منصوب شد .

سوم اینکه باید یادآورشد که مردم فهیم این استان اعم از شیعه و سنی، بلوچ و سیستانی بارها در مقاطع حساس تاریخ ایران اسلامی شعور و فهم بالای خود را نشان داده اند و همیشه در صحنه جهت پاسداری از این کهن بوم و بر حضور داشته اند.

اما داستان به همین جا ختم نمی شود خانم اربابی در جای دیگری از این مطلب به عقل مردم استان نیز توهین می کند و می گوید :

متاسفانه عقل مردم استان در همین حد هست و یکی از دلایل اینکه این استان رشد نمی کند همین موضوع است

«اربابی با بیان اینکه از طریق سیستم های امنیتی پیگیر این شایعات هستم، افزود: متاسفانه عقل مردم استان در همین حد هست و یکی از دلایل اینکه این استان رشد نمی کند همین موضوع است چرا که مردم همیشه به دنبال چنین حاشیه هایی هستند.»

در پایان باید خدمت خانم اربابی یادآور شد که دلیل اینکه این استان رشد نمی کند کمبود عقل مردم استان نیست زیرا نتایج آزمون های علمی وتحقیقات انجام گرفته، نشان دهنده میزان بالای استعداد و شعور در بین مردم این استان بوده است بلکه دلیل عدم رشد این استان عدم توجه و رسیدگی به این استعداد ها است.

و همه اینها در حالی است که چندی پیش زهرا اربابی در جلسه شورای اداری شهرستان مهرستان ‌عنوان کرده بود :‌ «یکی از دلایل عقب‌ماندگی استان ما این است که مردم ‌‌انتظارات خود را فریاد نمی‌زنند و یکی از برکت‎های دولت تدبیر و امید ایجاد فضای هوشمندانه ای بود که مردم با منطق خواسته‎های خود را فریاد و از مسئولان خواستار شوند»، حالا سوال اینجاست چگونه است که  زمانی که پای شما در میان است مردم نباید حرف بزنند و فریاد بزنند و اگر هم حرفی بزنند به کوتاه فکری و بی عقلی متهم می شوند.

خانم دکتر زهرا اربابی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سیستان و بلوچستان به عنوان یک هم استانی از شما خواهشمندیم که با توجه به عقل و شعور بالایتان و همین طور مسئولیتتان در استان فکری به حال محرومیت ها و مشکلات این استان مظلوم از قبیل بیکاری،اعتیاد،مهاجرت، خشکسالی و .... بفرمایید .

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو