کد خبر: 3993

تاریخ خبر:

اهمال‌کاری مسئولان استانداری و دانشگاه سیستان و بلوچستان

حضور فردی با کارنامه مشخص در ماجرای فتنه 88 و دشمنی با نظام با دعوت تشکلی متخلف در دانشگاه سیستان و بلوچستان روشنگر اتفاقاتی است که در دانشگاه سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، شامگاه امشب قرار است تا یکی از محکومین امنیتی فتنه 88 که به جرم تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و تبانی به منظور بر هم زدن امنیت ملی محکوم شده و سه سال در حبس به سر می‌برده است، در دانشگاه سیستان و بلوچستان به سخنرانی بپردازد.

در این موضوع دو مسئله خودنمایی می‌کند؛ یکی حضور این فرد معلوم‌الحال فتنه‌گر در دانشگاه سیستان و بلوچستان که محکوم نیز است، آن هم همزمان با برنامه هیات دانشگاه در ایام محرم و دومین مسئله انجام شدن این برنامه توسط تشکلی متخلف که معلوم نیست چگونه و از چه طریقی مراحل ثبت تشکل را گذرانده‌اند.

این تشکل بنا به ادعای مسئولان دانشگاه در سال تحصیلی گذشته با اساسنامه‌ای جدید توانسته است در دانشگاه اعلام موجودیت کند؛ اما مسئله‌ای که مشخص نیست، این است که چگونه می‌شود دو تشکل هم نام و با یک آرم در یک دانشگاه وجود داشته باشد؟

تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام(ره) که بر این تشکل گنجانده شده است، پیش از این در دانشگاه و ذیل نظر دفتر تحکیم وحدت موجود بوده و اساس‌نامه مشخص نیز داشته است و معلوم نیست که چگونه تشکلی دقیقا با همان نام و آرم در دانشگاه مجددا راه‌اندازی شده است؟

البته در زمان روی کار آمدن دولت جدید به نظر می‌رسد که روند حمایت از این تشکل‌های متخلف که ادعای حمایت از دولت را دارند، از سوی برخی مسئولان در وزارت علوم و استانداری به وجود آمده است و با وجود تخلفات آشکار این جمعیت اراده‌ای برای برخورد با آن وجود ندارد.

البته باید گفت که مسئولان مربوطه در استانداری سیستان و بلوچستان و همچنین دانشگاه پیش از این قول مساعد برای پیگیری مسئله تخلف این جمعیت را داده‌اند که هنوز به این مسئله نپرداخته و به گونه‌ای پشت گوش انداخته‌اند.

اربابی، معاون استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مطبوعاتی که چندی پیش در زاهدان برگزار شد و در پاسخ به خبرگزاری دانشجو ضمن قول برای پیگیری تخلفات در دانشگاه گفت که استانداری در صورت هرگونه تخلفی برخورد خواهد کرد.

همچنین بحرپیما، معاون فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در گفتگوی تفصیلی که با خبرگزاری دانشجو داشت، ضمن قول مساعد برای پیگیری مسئله این جمعیت متخلف در دانشگاه گفته بود که قانون باید در دانشگاه رعایت شود.

اما اکنون با گذشته زمان انگار اراده‌ای برای پیگیری مسئله تخلفات در دانشگاه وجود نداشته و این جمعیت به راحتی فعالیت نیز می‌کنند.

حال حضور فردی با کارنامه مشخص در ماجرای فتنه 88 و دشمنی با نظام با دعوت تشکلی متخلف در دانشگاه سیستان و بلوچستان روشنگر اتفاقاتی است که در دانشگاه سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد و این مسائل آزمون بزرگی برای مسئولان دانشگاه در جهت نشان دادن روحیه انقلابی‌شان است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو