کد خبر: 3994

تاریخ خبر:

در پی اعلام اعتراضات گسترده مردم سیستان و بلوچستان

سخنرانی عنصر ضد نظام در دانشگاه سیستان و بلوچستان لغو شد/ مسئولان فکر موکول کردن این سخنرانی را به زمانی دیگر، از ذهن‌شان بیرون کنند

به گزارش زاهدان‌نیوز، در پی انتشار خبر حضور آذر منصوری یکی از عناصر فتنه‌گر سابقه‌دار و عضو حزب منحله مشارکت در دانشگاه سیستان و بلوچستان و به دعوت یک تشکل متخلف، تشکل‌های ارزشی فعال در این دانشگاه به همراه مجموعه‌های فرهنگی و سیاسی و هم‌چنین رسانه‌های متعدد و شبکه های اجتماعی بنا به تکلیف انقلابی و به طور خودجوش ،اعتراضات خود را نسبت به این مسأله اعلام و اعلان کردند.

تشکل‌های ارزشی دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیگر دانشگاه‌های شهرستان زاهدان و دانشجویان شیعه و اهل سنت فارغ از هر خط و حزب سیاسی و صرفا برای این که فتنه را خط قرمز خود می‌دانند، موضع‌گیری‌های گسترده‌ای را علیه اهمال‌کاری مسئولان دانشگاه و صدور مجوز برای این اقدام اتخاذ کردند.

همچنین رسانه‌های خبری تحلیلی استان هر کدام از یک منظر، این اقدام را به چالش کشانده و خط و نشان انقلابی برای مسئولان استان و دانشگاه کشیدند.

مردم به عنوان اصلی ترین رکن، هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی نسبت به این اتفاق و حضور این عنصر فتنه‌گر ابراز انزجار نمودند و پیام خود را به انواع روش‌ها به گوش مسئولان رساندند.

بالاخره پس از دامنه‌دار شدن اعتراضات انقلابی گروه‌های مختلف، از سوی مسئولان دانشگاه خبر رسید که به منظور حفظ آرامش دانشگاه و جلوگیری از ایجاد یک ماجرای حساس، سخنرانی این عنصر فتنه‌گر لغو شده است.

اما نگرانی جدی در این باره موکول کردن حضور این فرد فتنه‌گر در زمانی دیگر است که بر اساس برخی اخبار این زمان چهارشنبه ششم آبان‌ماه است. بسیار جای تاسف است که مسئولان استان و دانشگاه به جای توجه به ابراز انزجار و موضع‌گیری‌های گروه‌های مختلف و لغو کامل این سخنرانی، قصد سرپوش گذاشتن بر این مسأله دارند و به گمان خود می‌خواهند با گذشت زمان آب‌ها از آسیاب بیافتد.

بدیهی است که خشم انقلابی مردم ولایتمدار استان محدود به یک روز و یک هفته نبوده و هرگاه خبر حضور ایادی فتنه و عوامل برانداز در این استان به گوش آنها برسد با تمام توان در مقابل این ساختارشکنی خواهند ایستاد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو