کد خبر: 4128

تاریخ خبر:

نماینده مردم تهران در مجلس:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران سیاست تعاملی و نفوذ بوده و از راه تعامل، مذاکره، نفوذ و سرنگونی به دنبال دستیابی به اهداف خود هستند.

نبویان

به گزارش خبرگزاری"زاهدان نیوز"به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام سید محمود نبویان در جلسه‌ای که به مناسبت روز دانشجو در سالن دکتر ناصرقربان نیا دانشگاه مفید برگزار شد، با اشاره به اینکه استراتژی سوم دشمن سیاست نفوذ در مقابل جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: استراتژی اول دشمن سیاست تقابلی- انفعالی در زمان بوش پسر بوده و استراتژی دوم که از زمان اوباما آغاز شد استراتژی و سیاست تقابلی به شکل فعال بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استراتژی دوم دشمن با ابزار فشار از بیرون به دنبال کسب قدرت نرم رفت اما در این نوع استراتژی موفق نبود، افزود: توسل به حمله نظامی، ایجاد فتنه‌های بزرگ در کشور، تحریم‌های  سنگین و همه جانبه و بهره گیری از انواع رسانه‌ها مهم‌ترین ابزارهای فشار علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن است.

نبویان با اشاره به اینکه دشمن از طرق مختلف اقتصادی و استحاله کردن ایدئولوژی انقلابی و اسلامی مردم ایران بدنبال دست یافتن به اهداف خود است، خاطر نشان کرد: اندیشه‌های کاملاً الهام بخش مردم ایران در سالهای اخیر منشأ تحولات در منطقه و پدید آمدن نیروهای مقاومت شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اهداف جمهوری اسلامی ایران پیشرفت علمی و صنعتی و پیشرفت هسته‌ای بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها و فشارهای سنگین آمریکا و هم پیمانانش توانسته در زمینه‌های علمی رشد بالایی داشته باشد و دشمن برای رسیدن به هدف خود در این زمینه شکست خورده است.

وی با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی و شخص اوباما معتقد است که تحریم‌ها به تنهایی نمی‌توانستند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند، خاطر نشان کرد: سیاست آمریکا این بود که با تحریم و متوقف کردن پیشرفت هسته‌ای جلوی ایران را بگیرد.

نبویان با بیان اینکه از دیگر اهداف جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای است، گفت: استراتژی جدید آمریکا سیاست تعاملی و نفوذ بوده و از راه تعامل، مذاکره، نفوذ و سرنگونی به دنبال دست یافتن به اهداف خود است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دکترین جدید امریکا برای سرنگونی ایران را پروژه نفوذ بیان و خاطر نشان کرد: نفوذ به معنای آمدن یک فرد خارجی به ایران نیست.

وی با بیان اینکه سناریوی آمریکا تغییر در سبک زندگی جوانان ایران است، افزود: نفوذ دارای انواع مختلف اقتصادی، امنیتی، فکری، نظامی و فرهنگی است و باید گفت که نفوذ فرهنگی از همه انواع نفوذ مهم‌تر است.

نبویان با بیان اینکه حمایت از جریان غرب گرا در داخل سیاستی برای نفوذ در داخل کشور است، گفت: تقویت رابطه با آمریکا و گسترش حوزه‌های مذاکره از اهداف دشمن است و مذاکره به معنای برد- برد است اما باید دید آیا باید بخشی از ارزشهای اسلامی را برای رسیدن به اهداف خود در مذاکره از دست بدهیم؟

نبویان با بیان اینکه شناخت راه‌های دشمن برای نفوذ، منافذ نفوذ و چگونگی مقاوم سازی لوازم مقابله با نفوذ بیگانگان است، افزود: قرآن کریم عوامل نفوذ را تولی کفار و مشرکان می‌داند و در آیات متعددی محبت و نصرت به دشمن را نهی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس آیات قرآن کریم نباید دشمن را ولی و دوست فرض کنیم زیرا دشمن هیچ زمان به وعده و عهد خود عمل نمی‌کند و آمریکا هر زمان قدرت پیدا کند خلف وعده می‌کند، آن‌ها بدنبال نابودی اساس اسلام هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن از 4 مسیر بدنبال رسیدن به اهداف خود است، افزود: کفر مومنان، سست کردن ایمان مومنان، گرفتن تجهیزات و قدرت نظامی از مسلمانان و تحریم 4 مسیری است که دشمن با جدیت به دنبال رسیدن به اهداف خود است و باید در زمینه مقابله با این دشمن هوشیار باشیم.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو