کد خبر: 4298

تاریخ خبر:

خطیب موقت نماز جمعه تهران؛

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نامزدهای انتخابات باید اخلاق اسلامی، قانونمداری و پرهیز از اسراف را در تبلیغات انتخاباتی در نظر بگیرند و به رقیبان خود تهمت نزنند و غیبت نکنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نامزدهای انتخابات باید اخلاق اسلامی، قانونمداری و پرهیز از اسراف را در تبلیغات انتخاباتی در نظر بگیرند و به رقیبان خود تهمت نزنند و غیبت نکنند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از«تابناک»، آیت‌الله کاظم صدیقی، خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: مردم در 22 بهمن عید بزرگی را به رخ دنیا کشیدند، عید دیگری در هفتم اسفندماه در پیش خواهید داشت و با همین نیت که نه گفتن به آمریکا و داعش بود، سر صندوق رأی حاضر خواهید شد.

وی با توصیه به نامزدهای انتخابات مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی تصریح کرد: نامزدها باید خدا را در نظر بگیرند، این سمت‌ها اگر برای خدا نباشد، به جز خستگی چیزی نخواهد داشت؛ اما اگر برای گره‌گشایی و خدمت به مردم است، خوشا به حال کسانی که در صحنه حاضر می‌شوند.

صدیقی با اشاره به ضرورت حفظ انصاف در تبلیغات انتخاباتی تأکید کرد: نامزدهای انتخابات باید اخلاق اسلامی، قانونمداری، پرهیز از اسراف را در تبلیغات انتخاباتی در نظر بگیرند و به رقیبان خود تهمت نزنند و غیبت نکنند.

همه شما مردم سرباز بودید و اقتدار نظام و مبارزه با استکبار را نشان دادید.

وی اضافه کرد: ‌ما مشاهده می‌کنیم که هر روز مردم و ملت خداجوی ما در این کشور به حرم دین ورود می‌کنند و در ایام‌الله تنفس می‌کنند. روز 22 بهمن یک روز تاریخی، برجسته و افتخارآمیز بود که حیات ملت، زنده بودن انقلاب و تجلی ولایت فقیه را در رگ‌های مردم مشاهده کردیم.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مردم ایران با بیان اینکه گویا ولایت در همه شما تجلی داشت، خاطرنشان کرد: همه شما مردم سرباز بودید و اقتدار نظام و مبارزه با استکبار را نشان دادید.

صدیقی تصریح کرد: حضور شما در راهپیمایی 22 بهمن یک رسانه چند میلیونی بود، خود ما قطره‌ای در دریای عظمت شما مردم بودیم، گویا همه شما مردم ذوب در انقلاب و استکبارستیزی بودید.

وی با ابراز اینکه شما ملت ایران حسینی هستید و در این 37 سال هرگز از خط عاشورا و امام حسین(ع) فاصله نگرفتید، گفت: این حضور شما در سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی این معنا را اعلام کرد که همه ما پرچمدار ولایت هستیم. بنابراین شعاری که امام در ابتدای انقلاب مطرح کردند این بود که ما تا آخر ایستاده‌ایم.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: ملت ما به دنیا اعلام کرد که سر آرمان‌های امام و شهدا تا آخر ایستاده است.

صدیقی ادامه داد: حضرت امام(ره) باغبانی بود که این گلزار را به وجود آورد و از سال 42 مشغول کشت و کار بود و امروز رویش نهال‌ها را در صحنه جهانی به وضوح تماشا می‌کنیم.

حضرت امام به عنوان خلیفه خدا پرچم را به دست گرفت

وی با اشاره به اینکه اولین مسأله که عامل این عظمت، استقامت و بصیرت مداوم شد مسأله امامت و رهبری است، بیان داشت: خداوند متعال اولین انسانی که روی زمین قرار داد خلیفه خودش بود. تمرد از رفتن زیر پرچم خلیفه خدا اشتباه است و همه شما جنود الهی هستید.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: حضرت امام به عنوان خلیفه خدا پرچم را به دست گرفت و از شما دعوت کرد، جنس حرکت و ندای امام با همه انقلاب‌هایی که در غیر سلسله انبیاء‌ رخ داد تفاوت دارد.

صدیقی با بیان اینکه در همه انقلاب‌های دنیا مسائل مادی به عنوان شعار اولیه مطرح می‌شود، گفت: امام به پا خاست و چند شعار داد که یکی از آنها این بود که بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی خودش را بدهکار دین و مکتب الهی می‌دانست؛ به عنوان ادای دین به خالق به پای خاست و خواسته‌ای از مردم نداشت.

وی با یادآوری اینکه در سال 42 هیچ کس خواب پیروزی انقلاب و برقراری حکومت ولایت فقیه را نمی‌دید، افزود: اما مردم قم، تهران و ورامین کفن پوشیدند و خون دادند و گفتند با خدا عهدی داریم که غیر از او را پرستش نکنیم.

خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: حرکت امام برکاتی داشت که از جمله آن این بود که این حرکت برای قشر خاصی نبود. هم انقلاب پابرهنه‌ها بود و هم انقلاب تجار متدین و افرادی که سوادی نداشتند. امام همه را جمع و فطرت‌ها را بیدار کرد.

هر تز و نظریه‌ای به جز ولایت فقیه باطل است

صدیقی با اشاره به اینکه امام این هنر را داشت که تمام قشرها را در صحنه مبارزه حاضر کرد، بیان داشت: نزدیک دو قرن دنیای استکبار علیه حیات دینی مبارزه کرد و به این نتیجه رسیده بودند دوران دین تمام شده است؛ لیبرال‌دموکراسی برقرار شده و رقیب دیگرش دنیای کومونیسم بود. امام به عنوان سرچشمه دین تشنگان عالم را دید و همه عالم دیدند تنها راه نجات دین است و افسانه طولانی‌مدت غرب و شرق را امام با این انقلاب ابطال کرد و حقیقت دین را به کرسی نشاند.

وی با طرح اینکه امام شاه را بیرون و فرهنگ سلطنت را منسوخ کرد، خاطرنشان نمود: شاه تنها یک عروسک بود، هیمنه آمریکا، غرب و شرق ازبین رفت، چرا که همه می‌خواستند شاه را نگه دارند. امام با حرکت مسلحانه مخالف بود و حرکتش مانند حرکت پیامبر بود که توانست با بیداری دلها شاه و سلطنت را ریشه‌کن کند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه امام جمهوری اسلامی را با آرم ولایت فقیه مطرح کرد، خاطرنشان نمود: هر تز و نظریه‌ای به جز ولایت فقیه باطل است و در این میدان مردم هنرمند بودند و تشخیص دادند، مسأله ولایت، عرشی است.

صدیقی با تأکید بر اینکه حضرت امام تنها رهبری بود که از اول تا آخر در متن مردم قرار داشت و مردم را ولی‌نعمت معرفی کرد و خودش را بدهکار مردم می‌دانست، گفت: تا قبل از انقلاب، مردم هیچ نقشی در تعیین سرنوشت خودشان نداشتند، ولی این مردم پرچم امام را پاس داشتند و در تعیین سرنوشتشان نقش ایفا کردند.

 

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو