کد خبر: 4502

تاریخ خبر:

پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هر از چندگاهی در دانشگاه سیستان و بلوچستان شاهد اتفاقات عجیبی هستیم که باعث ایجاد تنش و التهاب در فضای این دانشگاه محوری استان می شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مطالبه گر،پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هر از چندگاهی در دانشگاه سیستان و  بلوچستان شاهد اتفاقات عجیبی هستیم که اکثرا باعث ایجاد تنش و التهاب در فضای این دانشگاه محوری استان می شود، در آخرین اقدام هم  تشکلی دانشجویی  موسوم به انجمن اسلامی پیرو خط امام(ره) اقدام به نصب نامه هتاکانه یکی از سران فتنه به رئیس جمهور در برد این انجمن در مقابل دیده گان دانشجویان و اساتید در دانشگاه سیستان و بلوچستان نمود.

البته این تنها گوشه ای از اقدامات ساختار شکنانه این تشکل دانشجویی در یکی دو سال اخیر است، که موجب ذوق زدگی سایت های ضد انقلاب نیز شد و آنها با آب و تاب تصاویر برد دانشگاه سیستان و بلوچستان را در خروجی خود قرار دادند.

از دیگر اقدامات ساختار شکنانه این تشکل نیز می توان به عبور از خطوط قرمز نظام ،حمایت ازسران فتنه، دعوت از برخی چهره های مسئله دار و محکومین فتنه مانند علی شکوری راد و... را نام برد که همواره  باعث ایجاد تنش و التهاب در فضای دانشگاه استان سیستان و بلوچستان شده است.

حتی کار به جایی رسید که رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان وارد عمل شد ، حجت الاسلام حمیدی در واکنش به سخنان ساختار شکنانه شکوری راد، خط قرمز دستگاه قضا را حضور فتنه گران و التهاب فضای استان دانست.

البته اتفاقات عجیب در دانشگاه سیستان و بلوچستان فقط به اینجا ختم نمی شودو اگر از مسائلی چون  مسائل فرهنگی ودستگیری مدرس هتاک به ساحت مقام معظم رهبری این دانشگاه بگذریم نکته ای که در این میان جلب توجه می کند این است که  تاکنون مسئولان  دانشگاه سیستان و بلوچستان هیچ موضعی در خصوص این اقدامات خصوصا موضوع  اخیر و اقدام این انجمن نگرفته اند.

و سوال اصلی که در اینجا در ذهن ها ایجاد می شود این است که آیا به راستی این تحرکات از جای دیگری سازماندهی وحمایت می شود !

از همین رو عارف سبحانی مسئول کانون فرهنگی و اجتماعی (کفا) دانشگاه سیستان و بلوچستان درگفتگو با خبرنگار مطالبه گر گفت : تعدادی از تشکل های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در اعتراض به سیاستهای اخیر مجموعه مدیریتی دانشگاه و در خصوص عدم واکنش به حرکت های هنجار شکنانه در این دانشگاه قصد برگزاری تجمع دارند.

وی افزود : البته ما به دنبال اجرای قانون هستیم به همین دلیل در خصوص برگزاری این تجمع نامه ای به شورای نظارت دانشگاه ارسال نموده ایم که متاسفانه تاکنون جوابی به آن از سوی شورای نظارت دانشگاه داده نشده است.

سبحانی ادامه داد : به توجه به تصمیم مجموعه تشکل ها  مبنی بر اجرای  دقیق قانون وقانون مداری حتی در قبال حرکت غیرقانونی دانشگاه که پاسخی به نامه اول ما نداده اند ما مجددا نامه دیگری را ا رسال نموده ایم و از شورای نظارت دانشگاه تقاضای برگزاری تجمع در روز سه شنبه را نموده ایم.

مسئول کانون کفا دانشگاه سیستان وبلوچستان افزود : امیدواریم اینبار مسئولین دانشگاه به این درخواست قانونی رسیدگی کنند و در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند.  

حال باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولین دانشگاه سیستان و بلوچستان خصوصا ریاست دانشگاه، دکتر بندانی از موضع انفعال خارج می شوند و در قبال این اتفاقات هنجارشکنانه اقدام مناسبی را انجام می دهند و یا نه همان رویه پیشین را دنبال می کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو