کد خبر: 454

تاریخ خبر:

سخنان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در دیدار با نمایندگان سیستان

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که مدت‌هاست سخنی در باب محرومیت‌های سیستان مطرح نکرده، دیداری با نمایندگان ادوار سیستان برگزار کرد.

به گزارش زاهدان نیوز، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در روزهایی که سخن گفتن از مشکلات سیستان بین مدیران تبدیل به مُد شده است، در ديدار جمعي از نمايندگان فعلي و ادوار مردم شهرهاي مختلف استان سيستان و بلوچستان در مجلس شوراي اسلامي افزود: موقعيت جغرافيايي و تركيب جمعيتي آن به‌گونه‌اي است كه هرچه نگاه مسئولان به آن خطه راهبردي‌تر باشد، منافعش به كل نظام و مكتب اسلام، مردم و برادران اهل تشيّع و تسنن مي‌رسد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که مدت‌هاست سخنی در باب محرومیت‌های سیستان مطرح نکرده، افزود: خاك حاصلخيز سیستان را نبايد تشنه بگذاريم كه مردم با گرد و غبار و طوفان تهديد شوند.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي از آمادگي اين دانشگاه، براي اجراي طرح‌هاي دانش‌بنيان در كشور گفت و افزود: به استان سيستان و بلوچستان اولويت مي‌دهيم تا جوانان تحصيلكرده آن منطقه طرح‌هاي علمي خويش را عملياتي كنند.
در آغاز اين ديدار چند نفر از نمايندگان فعلي و ادواري مجلس شوراي اسلامي، با بيان مشكلات و موانع به طرح ديدگاه‌ها و ارائه پيشنهادها و راهكارها در جهت كم كردن معضل بيكاري و جلوگيري از مهاجرت پرداختند و تأكيد كردند كه سيستاني‌ها، از مردم وفادار به اسلام و انقلاب در تاريخ هستند و در نظام اسلامي نيز شهدا، بهترين سند براي وفاداري مردم هستند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو