کد خبر: 4660

تاریخ خبر:

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش‌های انگلیس برای دخالت و تأثیرگذاری در انتخابات مجلس خبرگان گفت: تصمیم تاریخی مجلس خبرگان رهبری در کنار همه اختلاف نظرها، این شد که سیلی محکمی به دولت انگلستان زده شود.

 

خبرگزاری فارس: انتخاب آیت‌الله جنتی، سیلی محکم خبرگان ملت به انگلیس خبیث بود

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس آیت‌الله علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان، در تحلیل این انتخاب خبرگان ملت گفت: انصافا نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، درصدد برآمدند که جوابی دندان شکن به انگلیس خبیث بدهند.

وی با اشاره به دخالت های انگلیس در امور ایران و به ویژه در زمینه انتخابات خبرگان رهبری و تلاش برای تاثیرگذاری در این انتخابات، تصریح کرد: انگلستان با رسانه تفرقه‌افکن خود تلاش کرد تا در انتخابات مجلس خبرگان دخالت کرده و در این مجلس مهم، نفوذ کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: با وجود تلاش‌های دشمنان، تصمیم تاریخی مجلس خبرگان رهبری در کنار همه اختلاف نظرها و سلیقه‌های گوناگون، بر این شد که سیلی محکمی به دولت خبیث انگلستان زده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دولت انگلستان چندی پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری با محوریت  بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد تا با تاثیرگذاری بر افکار عمومی، علیه برخی کاندیداهای انتخابات خبرگان جوسازی کند که آیت‌الله جنتی در مرکز این تخریب‌ها قرار داشت.

بی‌بی‌سی فارسی در تحلیل‌های خود آیت‌الله جنتی را به همراه حضرات آیات یزدی و مصباح به عنوان چهره‌های تندرو معرفی کرده و تاکید داشت که نباید به این چهره‌ها رای داد.

در نهایت آیت‌الله جنتی ضمن حضور در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز با کسب اکثریت قاطع 51 رأی خبرگان ملت، از مجموع 86 رای، به عنوان رئیس این مجلس انتخاب شد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو