کد خبر: 5

تاریخ خبر:

معنای شعار" دانشگاه را امنیتی نکنید" را هم فهمیدیم

به گزارش زاهدان نیوز، اوایل هفته جاری بود که زمزمه های حضور معاون اول رییس جمهور مهندس اسحاق جهانگیری در استان سیستان و بلوچستان رنگ واقعیت به خود گرفت.

حضوری که در همان ابتدا با ولیمه ای ۱۲۰۰ نفره در دانشگاه سیستان و بلوچستان کلید خورد! که البته همه مدعوین با وجود تدارک شام، تشریف نیاوردند. که البته اگر تمام مهمانان حضور پیدا می کردند شاید می شد نسخه نهایی فیلم هالیوودی" عملیات غیرممکن" را در فضای دانشگاه سیستان و بلوچستان ساخت! غلظت فضای امنیتی در دانشگاه سیستان و بلوچستان به قدری زیاد بود که به گفته دانشجویان این دانشگاه تا به حال این وضعیت خاص در دانشگاه شان را به چشم ندیده بودند، حتی زمانی که روسای قوا به آن جا می آمدند.

حضور گروه های مختلف چک و خنثی، تیم های حفاظت، حصارها و حفاظ های فوق العاده بیش از حد به بهانه حضور مهندس جهانگیری در دانشگاه سیستان و بلوچستان باعث شده بود که خیلی از دانشجویان از این اقدامات، برداشت توهین به خود داشته باشند. چرا که در نظر گرفتن دانشگاه به عنوان بستر علم و فرهنگ و دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته در جایگاه میزبانی مسئولان، با این اقدام که حتی خیابان های داخل دانشگاه را از ترس حمله به معاون رییس جمهور دو قسمت کرده و آن را حصاربندی کنیم هیچ سنخیتی ندارد.

این که مسئولان استانی و کشوری و دست اندرکاران این برنامه قصد جلوگیری از سوء قصد به جان یک مقام دولتی را داشتند شکی نیست، اما این همه زیاده روی در امنیتی عمل کردن با وجود این که دانشگاه سرتاسر با حفاظ احاطه شده شائبه بی احترامی به مقام دانشگاه و دانشجو را در ذهن پررنگ می کند.

سال های گذشته مقامات بسیار مهم تر و صاحبان جایگاه های بسیار ویژه تر در استان و در دانشگاه سیستان و بلوچستان حضور می یافتند اما اوضاع به این شکل نمی شد.

جالب این جاست که معاون محترم آقای روحانی خودش از اهالی خطه کویر و اهل شهرستان" بافت" کرمان است و درست نیست که به خاطر حضور ایشان در یک استان آشنا، این گونه عمل شود. چه بسا با این اقدامات، شرایط امنیتی کاذبی به مردم و کسانی که اینها را می بینند القاء شود و احساس کنند که شاید واقعا خبری است.

جالب تر این که همفکران سیاسی آقای جهانگیری سالیان سال است که گلوی شان را برای شعار" دانشگاه را امنیتی نکنید" مورد آسیب قرار داده اند! و هنگامی که تشکلی فرهنگی مانند بسیج از یک سخنران یا مهمان که صرفا سابقه خدمت در مجموعه های نظامی را داشت دعوت به عمل می آورد، شدت این آسیب بیشتر می شد! و در نشریه ها و رسانه های شان فریاد می زدند که" دانشگاه را امنیتی نکنید" اما حال این افراد در قبال این امنیتی سازی اساسی دانشگاه سکوت کرده اند، سکوتی از جنس منفعت.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو