کد خبر: 50

تاریخ خبر:

در پس اقدامات کش دار دولت در برابر گروگانگیری مرزبانان ایرانی چه رخ خواهد داد؟

با گذشت بیش از دو هفته از ربودن مرزبانان ایرانی توسط گروهک تروریستی" جیش العدل" و عدم حصول نتیجه‌ای در زمینه آزادی آنها، رایزنان ایرانی هم‌چنان در مواضع خود مراعات طرف پاکستانی را کرده و از همکاری‌های مثبت با آنها خبر می‌دهند.

به گزارش « زاهدان نیوز » ، این موضع گیری های نرم در حالی صورت می گیرد که از چند سال گذشته تا کنون خاک پاکستان همواره جولانگاه گروهک های معاند با نظام اسلامی بوده و کمتر در این راستا اقدام معتنابهی را از مقامات پاکستانی شاهد بوده ایم.

بدیهی است در صورت عدم مواجهه جدی و قاطع مسئولان نظام جمهوری اسلامی با مقامات پاکستانی، در آینده شاهد رخدادهایی تلخ تر و آسیب های دامنه دارتر از سوی تروریست ها به بدنه مردم مظلوم سنی و شیعه منطقه جنوب شرق کشور باشیم.

پس از انهدام پادگان اشرف متعلق به منافقین در خاک عراق و پراکندگی اعضای این گروهک، یکی از احتمالات قوی برای محل استقرار بعدی آنها پاکستان بوده و هست. چرا که بی کفایتی مسئولان این کشور همسایه در مراقبت از مرزها و از طرفی شیطنت های دستگاه های اطلاعاتی فعال در آن، عرصه را به بهترین نحو برای جولان مزدوران تروریستی همچون منافقین که در مکیدن خون هزاران ایرانی بی گناه سابقه ای دیرین دارند آماده خواهد ساخت.

از طرفی با وجود فعالیت گسترده شاخه های فعال القاعده در خاک پاکستان و مسجل شدن رابطه اعضای بلندپایه این گروه تروریستی با دشمنان قسم خورده ایران مانند رژِم صهیونیستی و آل سعود و آمریکا، حضور و فعالیت نظامی این گروه در نقاط مرزی مشترک ایران با پاکستان بسیار محتمل است.

حال باید منتظر ماند و سطح و شیوه برخورد مسئولان دولت را در قبال اقدام گروگان گیران و بالتبع اهمال مقامات پاکستانی نظاره کرد. بدون شک کیفیت عملکرد طرف ایرانی در برابر این مساله می تواند معادلات و توطئه های دشمنان نظام را دستخوش تغییر کند چرا که آنها برای طراحی عملیات خود علیه نظام جمهوری اسلامی حرکات مسئولان را زیر نظر دارند.

اگر صرفا به سخنان لطیف و دیپلماسی ظریف و به دور از قاطعیت ادامه دهیم، جرأت گروه های معاندی مانند منافقین و القاعده و خرده گروهک هایی همچون" جیش العدل" برای تقابل با نظام بیشتر خواهد شد و اهمال مسئولان پاکستانی نیز همین طور ادامه خواهد داشت. و در حالی که می توان این معضل را با یک تدبیر صحیح و پیشگیری خردمندانه حل کرد، ناگزیر این ماجرا تبدیل به چالشی ویژه برای مردم و مسئولان خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو