کد خبر: 5077

تاریخ خبر:

جای خالی عکس العمل بسیاری از خواص و مسئولین استان خصوصا جناب مولوی عبدالحمید نسبت به این اقدام کاملا احساس می شود اما نکته جالب تر و عجیب تر این جاست که ایشان با ایراد سخنانی تنش زا آن هم بلافاصله بعداز این اتفاق با بیان یکسری حرف های حاشیه ای باعث رنج خاطر دلسوزان انقلاب شد حال باید دید واقعا هدف ایشان از ایراد این سخنان چیست؟

به گزارش زاهدان‌نیوز، چند روز بیشتر از بحث قبح شکنی در دانشگاه سیستان و بلوچستان نمی گذرد و این عمل باعث جریحه دار شدن احساسات مردم  مسلمان زاهدان شده است و موج اعترضات به این عمل  همچنان  ادامه دارد تا جایی که آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز جمعه هفته پیش شهرستان زاهدان به مسأله ابتذال در این دانشگاه اشاره کرد و تصریح کردند: اگر دانشگاه بنا باشد به رقص و پایکوبی بپردازد، درب آن باید تخته شود.

و همینطور دیروز یک منبع آگاه از اعلام جرم دادستانی زاهدان علیه ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان به عصرهامون خبر داد و گفت: اتهام وی تضییع اموال بیت المال و عدم نظارت مناسب بر زیر مجموعه بوده است.

وی همچنین گفت پرونده وی جهت رسیدگی اولیه و انجام تحقیقات لازم به یکی از شعب دادستانی زاهدان ارجاع داده شده است.

حال با توجه به این اظهارات و اتفاقات در حالی که جای خالی عکس العمل بسیاری از خواص و مسئولین استان  خصوصا جناب مولوی عبدالحمید نسبت به این اقدام و اقدامات مشابه کاملا احساس می شود اما متاسفانه جناب مولوی اسماعیل زهی در خصوص این موضوع  سکوت اختیار کرده است .

اما نکته جالب تر و عجیب تر این جاست که ایشان در خطبه های این هفته با ایراد سخنانی تنش زا آن هم بلافاصله بعداز این اتفاق با بیان یکسری حرف های حاشیه ای باعث رنج خاطر دلسوزان انقلاب شد حال بایددید واقعا هدف ایشان از ایراد این سخنان چیست؟

به گزارش مطالبه گر، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان درخطبه های این هفته نمازجمعه گفت:خیلی از مشکلات و مسائل مردم و منطقه خود را به خاطر شرایط حساس کشور و جلوگیری از سوءاستفاده دشمن اعلام نکردیم .

مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از سخنانش افزود: بخشی از مسائل و مشکلات هستند که ما صبر کردیم و نه‌تنها آنها را مطرح نکرده‌ایم، بلکه اشاره‌ای هم به آنها نکرده‌ایم تا دشمنان سوءاستفاده نکنند، زیرا دشمنان مترصد فرصت هستند.

خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان گفت: نماز چیزی است که ما هرگز نمی‌توانیم از آن چشم‌پوشی کنیم. اینکه جلوی نمازخانه‌ای گرفته شود و یا پلیس امنیت برای برگزاری نماز تهدید کند این برای ما غیرقابل قبول و تحمل است. رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی‌های‌شان تاکید کردند که در وقت نماز حتی در پارک‌ها هم نماز بخوانید.

امام جمعه اهل‌سنت مسجد مکی زاهدان گفت: نماز چیزی نیست که جلوی آن گرفته شود. ما یک بار نزد وزیر محترم ارشاد رفتیم و به ایشان گفتیم که از شما می‌خواهند برای برگزاری نماز مجوز بدهید. وزیر خندید و گفت هیچ قانونی در کشور نیست که ما برای نماز مجوز دهیم، بلکه همه در هر جا که می‌خواهند نمازشان را بخوانند. لذا در این کشور و در هیچ جای دنیا هیچ‌کسی حق ندارد از مردم بخواهد که برای نماز مجوز بگیرند. ممانعت از برگزاری نماز اقدامی غیراسلامی و غیرقانونی و برخلاف وحدت است.

این سخنان تنش زا مولوی عبدالحمید در حالی بیان می شود که  اهل سنت در ایران، بیش از ١٥ هزار مسجد دارند و در حال حاضر در تهران، ٩ مسجد اهل سنت وجود دارد ، البته این سخنان از جانب ایشان مسبوق به سابقه است.

به گزارش مطالبه گر به نقل از مهر، به دنبال شایعه نبود مسجد اهل سنت در تهران و تخریب مسجد و نمازخانه اهل سنت در پایتخت، پایگاه اینترنتی مرکز رسیدگی به امور مساجد از وجود ٩ مسجد اهل سنت در تهران خبر داد و نوشت: تخریب یک مرکز که با نام نمازخانه دایر شده به دلیل نقض قانون و تغییر کاربری بوده است.

به عقیده فعالان مذهبی، مسجد تعریف خود را دارد و در بین مردم و عرف جامعه به مکانی گفته می شود که محل عبادت و مراجعه همه مردم باشد. مسجد خانه خدا و محل عبادت اوست و گذاشتن قید مسجد شیعیان یا اهل سنت خطاست. چنانکه شیعیان در مساجد اهل سنت عبادت می کنند و همین طور اهل سنت در مساجد اهل تشیع نماز می خوانند و لذا نباید با دامن زدن به شایعات و جو سازی خبری، اختلاف بین شیعه و سنی ایجاد کرد.

در حال حاضر اهل تسنن در تهران حداقل ٩ مسجد فعال دارند که عبارتند از:

١- مسجد صادقیه، واقع در فلکه‌ دوم صادقیه ٢- مسجد تهران ‌پارس، واقع در خیابان دلاوران ٣- مسجد شهر قدس، واقع در کیلومتر ٢٠ جاده‌ی قدیم ٤- مسجد خلیج فارس، واقع در بزرگراه فتح ٥- مسجد النبی، واقع در شهرک دانش ٦- مسجد هفت‌جوب، واقع در جاده‌ی ملارد ٧- مسجد وحیدیه، واقع در شهریار ٨- مسجد نسیم‌ شهر، واقع در اکبرآباد ٩- مسجد رضی‌آباد، واقع در سه ‌راه شهریار 

حالاباتوجه به اینکه اهل سنت در ایران، بیش از ١٥ هزار مسجد دارند که این تعداد بیشتر از مساجد شیعیان است وحتی وجود اهل سنت ایران در مناصب حکومتی از قبیل سفیر، مدیر کل،عضو هیئت رییسه مجلس و.... ایراد این سخنان حاشیه ای ا سوی مولوی عبالحمیدآن هم در این برحه از زمان چند سوال را در ذهن ها ایجاد می کند؟

اول اینکه به  واقع چرا جناب مولوی اسماعیل زهی نسبت به این اتفاق در دانشگاه عکس العمل نشان نداد مگر رقص در اسلام اشکال ندارد و قطعا با این حرف ها موضوع دانشگاه به حاشیه می رود و مقصرین و مسئولین این ماجرا می توانند به راحتی و مانند همیشه خود را به فراموشی بزنند و به جای پاسخگویی بازهم از موضوع فرار کنند.

دوم اینکه حرف های ایشان متاسفانه بازهم باعث ایجاد خوراک رسانه ای برای رسانه ها معاند نظام در خصوص این استان مهم و استراتژیک می شود و در واقع به نوعی تکمیل کننده پازل بی بی سی و امثال آن می شود.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که قطعا موضوع نماز موضوع مهمی است و همانطور که جناب  مولوی عبالحمید فرمودند " در این کشور و در هیچ جای دنیا هیچ‌کسی حق ندارد از مردم بخواهد که برای نماز مجوز بگیرند. ممانعت از برگزاری نماز اقدامی غیراسلامی و غیرقانونی و برخلاف وحدت است"

حال سوال اصلی از جناب مولوی اسماعیل زهی این است که شما که اینقدر نگران این موضوع صد البته مهم هستید و نسبت به آن واکنش نشان دادید در حالی که بخش عمده ای از ادعا مطرح شده صحیح نیست، چرا نسبت به موضوع رقاصی در دانشگاه و یا موضوع مهمتر حج امسال سکوت اختیار کرده اید؟چرا نسبت به این موضوع مهم موضع نگرفتید ؟

این در حالی است که جناب مولوی عبدالحمید همواره در اظهاراتش از وحدت و اتحاد یاد می کند اما به واقع چگونه می توان این اظهارات که کاملا مخالف با مواضع و منافع جمهوری اسلامی ایران است را با ادعای وحدت جمع کرد علامت سوال بزرگی است که هیچ گاه برای آن پاسخی یافت نشده است و قطعا اگر ایشان حتی انتقادی هم دارند می توانستند آن را به مراجع ذی صلاح منتقل  کنند نه اینکه هر از چندگاهی با برخی صحبت ها حاشیه سازی نمایند

حال باتوجه به این اتفاقات و اظهارات این سوال در ذهن ایجاد می شود که آیا براستی بین مولوی عبدالحمید، جریان منحرف دانشگاه سیستان و بلوچستان و بی بی سی رابطه ای برقرار است؟

منبع: مطالبه گر

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو