کد خبر: 5350

تاریخ خبر:

منابع صهیونیستی از اجرای مذاکرات غیر مستقیم با جنبش حماس برای تبادل اسرا و آزادی اسرای صهیونیست در غزه خبر دادند.

حماس القسام

به گزارش زاهدان‌نیوز،رسانه های خبری رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی این رژیم گزارش دادند که در جریان سفر اخیر سامح شکری وزیر خارجه مصر به سرزمین اشغالی مسائل زیادی مورد بررسی قرار گرفت که از جمله آن موضوع بازگرداندن مفقود شدگان اسرائیلی در غزه بود.

منابع صهیونیست هدف از سفر شکری به سرزمین اشغالی را احیای همکاری امنیتی بین اسرائیل و مصر  و ازسرگیری سفرهای گردشگران اسرائیلی به مصر به خصوص پس از ضربه وارده به بخش گردشگری این کشور به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در صحرای سینا عنوان کرده اند.

به گفته این منابع در جریان سفر شکری به سرزمین اشغالی همچنین مسائل دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت که از جمله آن موضوع مرز بین مصر و اسرائیل، گذرگاه های غزه به خصوص پس از توافق آشتی بین اسرائیل و ترکیه و موضوع بازگرداندن اجساد سربازان اسرائیلی و دو غیر نظامی دیگر صهیونیست از غزه بود.

همچنین منابع سیاسی و امنیتی در تل آویو گفتند که هم اکنون مذاکرات محرمانه به واسطه ترکیه درباره بازگرداندن این سربازان و غیر نظامیان اسرائیلی در جریان است به خصوص اینکه مصلحت حماس در بازسازی نوار غزه است که برای این امر نیز به کمک ترکیه نیاز دارد.

پیش از این نیز دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه ای کوتاه از تلاش  برای بازگرداندن اسرای اسرائیلی در نوار غزه خبر داد و البته اشاره ای به جزئیات این تلاش ها نکرد.

در این بیانیه آمده است: اسرائیل بی وقفه به تلاش های علنی و سری خود برای بازگرداندن «اورون شائول» و «هدار گولدین» دو نظامی اسرائیلی و نیز دو شهروند اسرائیلی به اسارت گرفته شده در نوار غزه، ادامه می دهد.

دفتر نتانیاهو بدون اشاره به جزئیات این تلاش ها، تاکید کرد: اسرائیل هرگز تا اتمام ماموریت خود این تلاش ها را متوقف نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی در سال 2014 بدون پایان جنگ علیه نوار غزه در ابتدا اعلام کردکه شائول و گولدین دو نظامی این رژیم به قتل رسیده اند اما اخیرا وزارت جنگ این رژیم اعلام کرد که این دو نظامی به اسارت گرفته شده اند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است که هدار گولدین در جنگ غزه کشته شده اما جسد وی در غزه گروگان گرفته شده است و ارون شائول نیز در این جنگ کشته شد و مشخص نیست جسد وی کجاست.

علاوه بر این دو نظامی، رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که دو تبعه این رژیم که از اتیوپیایی الاصل است به صورت غیر قانونی وارد نوار غزه شده و توسط جنبش حماس به اسارت گرفته شده اند.

درگیری در البریج و الشجاعیه

نظامیان رژیم صهیونیستی روز گذشته با جوانان فلسطینی در شرق اردوگاه البریج واقع در مرکز نوار غزه و پایگاه ناحل عوز در شرق حی الشجاعیه درگیر شده و 2 نفر را به ضرب گلوله زخمی کردند.

شاهدان عینی گفتند که دو شهروند فلسطینی در جریان درگیری مستمر در شرق البریج زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در شهر غزه نیز جوانان خشمگین فلسطینی چند لاستیک خودرو را در نزدیکی خط فاصل در اطراف پایگاه ناحل عوز در شرق حی الشجاعیه آتش زدند.

روز گذشته همچنین درگیری هایی در مناطق مختلف کرانه باختری رخ داد و در جریان سرکوب راهپیمایی های هفتگی فلسطینیان ده ها نفر زخمی و یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند. همچنین صهیونیست ها ده ها نفر از جمله چندین فعال خارجی حامی ملت فلسطین را نیز به اسارت گرفتند.

نظامیان رژیم صهیونیستی راهپیمایی های هفتگی فلسطینیان در مناطق مختلف از جمله روستاهای نعلین، بعلین، کفر قدوم و ... را سرکوب کرده و با شلیک گلوله و گاز اشک آور به استقبال شرکت کنندگان در راهپیمایی های مسالمت آمیز هفتگی رفتند که طی آن ده ها فلسطینی زخمی شده و یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

استقبال حماس از برگزاری انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بر ضرورت برگزاری انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در کرانه باختری و نوار غزه و بازسازی ساختار آن با استناد به اراده و خواست ملت از طریق صندوق های رای به منظور بهبود خدمت رسانی به ملت فلسطین تاکید کرد.

این جنبش در بیانیه ای تاکید کرد که در تلاش برای فراهم کردن زمینه برگزاری هرچه بهتر انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در راستای خدمت به منافع ملت فلسطین و مساله فلسطین و بر اساس تضمین برگزاری شفاف این انتخابات و احترام به نتایج آن خواهد بود.

حماس همچنین برقراری دمکراسی در فلسطین از طریق برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان، مجلس قانونگذاری و شورای ملی را امری ضروری و مهم خواند.

این جنبش افزود: « از آنجایی که بر بهبود اوضاع داخلی فلسطین بر اساس شراکت همگانی و مسئولیت پذیری ملی در مرحله حساس کنونی فلسطین حریص و پافشار هستیم، چنین تصمیمی اتخاذ کرده ایم.»

در همین راستا، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که برگزاری انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در کرانه باختری و نوار غزه بیانگر عزم و اراده مردمی و تقویت شراکت ملی است.

موسی ابومرزوق امروز جمعه در اظهاراتی در صفحه شخصی خود در سایت فیسبوک تمامی طرف ها را به تلاش برای تضمین برگزاری شفاف و سالم انتخابات و  احترام به نتایج آن فراخواند.

حماس: فیس بوک از سیاست های دشمن صهیونیستی تبعیت می کند

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" تاکید کرد که اقدام شبکه فیس بوک به مسدود کردن صفحات شخصی شماری از رهبران این جنبش برای ششمین بار متوالی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون، تبعیت علنی از سیاست های دشمن صهیونیستی علیه مقاومت فلسطین به شمار می رود.

حسام بدران در اظهاراتی تصریح کرد که شبکه فیس بوک کاملا از سیاست های دشمن صهیونیستی در رابطه با اعمال فشار بر ملت و مقاومت فلسطین پیروی می کند و به هر شیوه ای به دنبال سرکوب رسانه های فلسطینی و جلوگیری از انتشار حقایق است.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بدران افزود: « دشمن صهیونیستی که بارها در سرکوب انتفاضه قدس شکست خورده و راه به جایی نبرده است، به هر شیوه ای سعی دارد صدای حقیقت و رسانه های حامی مقاومت را سرکوب کند و بر همین اساس همواره شبکه فیس بوک را به منظور بستن صفحات شخصی رهبران و فعالان مقاومت تحت فشار قرار می دهد و عجیب است که فیس بوک نیز کاملا از سیاست های این رژیم تبعیت می کند.»

وی تاکید کرد که تلاش های دشمن صهیونیستی برای سرکوب رسانه های حامی مقاومت و بستن صفحات شخصی فعالان و رهبران مقاومت هرگز راه به جایی نبرده و موجب سرکوب انتفاضه و مقاومت ملت فلسطین نخواهد شد.

منبع:تسنیم

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو