کد خبر: 5594

تاریخ خبر:

بیش از یک دهه از حضور فردوسی پور در تلویزیون می گذرد و او امروز به یک شخصیت مشهور رسانه ای تبدیل شده است. اگر چه او سعی می کند خود را یک آدم حرفه ای نشان دهد اما در مواردی نیز ابایی ندارد از اینکه برخی از رفتار های غیر حرفه ای را برای رسیدن به صدر اخبار انجام دهد.

به گزارش زاهدان‌نیوز،حضور چندین ساله فردوسی پور در تلویزیون نشان داده که اگر چه به ظاهر از حاشیه ها فرار می کند اما خیلی بدش نمی آید تا با سوار شدن بر موج جنجال ها و یا ابراز رفتارهایی خارج از قاعده همیشه خود را تیتر خبر های رسمی و غیر رسمی کند. از گزارشگری های خاصش در سال های اخیر تا برنامه نودی که به آنتن می برد همه و همه رگه هایی از شیطنت و بازی با خطوط قرمز را در خود دارند. 

 

 

رفتار های عجیب فردوسی پور در برنامه زنده نود در هفته گذشته صدای دوست قدیمی اش را هم درآورد و مازیار ناظمی با بیان خاطره ای از محرومیت جواد خیابانی در سال های گذشته بابت ایجاد هیجان کاذب در بازی سال 80 ایران-عربستان ضمن انتقاد از رویکرد او در برنامه پیش از بازی ایران-قطر در صفحه اینستاگرامش نوشت:«نود دوشنبه و عادل عزیز، تیم فوتبال قطر را بی هویت و به نوعی مزدور برای مردم ترسیم می کند و هزاران هوادار را برای دیدار با این تیم به هیجان می آورد و با خشم روانه استادیوم می کند درون زمین هم که آتش درگیری و معرکه بازیکنان و مربیان بالاست نکته مهم این بود آیا مجری و گزارشگر و رسانه باید مطابق منافع ملی تصمیم بگیردف یا احساسی و لحظه ای، اگر برای بازیکنان و همراهان قطری در تهران حادثه ای رخ می دادهزینه آن برای کشور و دستگاه دیپلماسی و آقای ظریف تا کجا بود؟»  
 
اگر چه فردوسی پور بر خلاف سایر گزارشگران و برنامه سازان همواره مورد حمایت مدیران بالا دستی اش بوده است اما میرحسینی مدیر سابق شبکه سه از نگاه متفاوتش به او و برنامه نود پرده برداشت و اعلام کرد هر کس دیگری با این رویکرد برنامه نود را آنتن می برد موفق بود. وی در خصوص برنامه نود گفت: «رویکرد برنامه «90» پرداختن به حاشیه‌ها با نگاه جذب مخاطب بود. اصلا به نظرم این نگاه خود عادل فردوسی پور است، به نظر من فردوسی‌پور و تیمش بیشتر نگاهاشان پوپولیستی بوده. فوتبال به دلیل همین جذابیت یک ابزار است. به جای عادل فردوسی‌پور در این هفده سال اگر هر کس دیگری هم بود و این شم فردوسی‌پور را داشت موفق می‌شد.» 
 
 
یکی از مهم‌ترین حاشیه های برنامه «90» در دوره مدیریت میرحسینی پخش نشدن مصاحبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ویژه‌برنامه شب یلدا بود. اتفاقات که موجی از انتقادات گسترده را به تلویزیون وارد کرد. میرحسینی درباره آن ماجرا چنین توضیح می‌دهد: «فردوسی‌پور براساس رویه قبلی که داشت (مستقل بودن در روی آنتن بردن برنامه نود) مثلا بعضی افراد خاص را در برنامه‌های نزدیک عیدش دعوت می‌کرد. مصاحبه با ظریف را هم بدون هماهنگی با من انجام داد. البته با مدیر گروه تلفنی صحبت‌کرده بود. (پخش نشدن مصاحبه) واقعا ربطی به آقای ظریف نداشت و دلیل اصلی این بود که موضوع و شخص مصاحبه شونده بدون هماهنگی انتخاب شده بود. قرار بر این بود که عادل فردوسی‌پور فقط به فوتبال آن هم فوتبال داخلی بپردازد.»
 
 
اگر چه او همیشه کوشیده است تا ظاهر حرفه ای خود را حفظ کند اما برخی از رفتار ها از جمله مصاحبه ها با بعضی از شخصیت های سیاسی وابسته به یک جناح مشخص، نشان می دهد که او الفبای کار کردن در یک سازمان رسانه ای را که دارای چارچوبی کلی است را نمی داند. 
 
در کنار این ها اضافه کنید برخی از واژه ها و کلماتی را که او بر روی آنتن با مخاطب میلیونی بر زبان می آورد و یک کلمه ی بدون ریشه را در جامعه رواج می دهد. کلمه سخیف «اٌ لَ لَ» آخرین کلمه ای است که فردوسی پور در یک گزارش زنده از آن استفاده کرده است. 
 
از این دست رفتار ها تا شائبه هایی که در خصوص حمایت های عجیب و غریبش از کارلوس کیروش در برنامه نود انجام می دهد در کنار نقل قول هایی که در خصوص برخی باندبازی های این برنامه در این سال ها به گوش می رسد تنها بخشی از حواشی این روزهای فردوسی پور محسوب می شوند. 
 
باید دید پورمحمدی که سال گذشته با تذکر خود به برنامه ماه عسل جدیتش را در نظارت بر برنامه های پرمخاطب نشان داد در دوران مدیریت جدیدش بر شبکه سه چگونه با برنامه نود و پدیده عادل فردوسی پور مواجه خواهد شد. پدیده ای که محصول دوران مدیریت پورمحمدی بر شبکه سه سیما به حساب می آید.  
 

منبع:رجا

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو