کد خبر: 585

تاریخ خبر:

در حاشیه نامه‌نگاری نماینده خاش به رییس جمهور

جای تاسف است که رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان طی یک نامه ضعیف، مبهم و سرشار از ایرادات نگارشی به این موضوع پرداخته است. متن نامه به قدری نارسا است که مخاطب نامه به سختی می‌تواند محتوای قضیه و منظور نویسنده را درک کند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، اقدام اشتباه چند نهاد غیر دولتی در حذف نام بلوچستان از سربرگ نامه‌های خود، نگرانی صحیح و به‌جایی را در میان مردم غیور استان ایجاد کرد.

در همین راستا نمایندگان استان به فراخور جایگاه و شرایط خود اقدام به موضع‌گیری و ابراز نظر نمودند. طرح سؤال، نطق پیش از دستور، تذکر و نامه اقداماتی بود که از سوی نمایندگان محترم استان طی روزهای اخیر صورت پذیرفت.

اما جای تاسف است که رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان طی یک نامه ضعیف، مبهم و سرشار از ایرادات نگارشی به این موضوع پرداخته است. متن نامه به قدری نارسا است که مخاطب آن به سختی می‌تواند محتوای قضیه و منظور نویسنده را درک کند.

در پایان نامه نیز نماینده استان میزان اطلاعات خود را از مناصب سیاسی کشور نشان داده و مسئولیت حجت‌الاسلام یونسی را معاونت رییس جمهور! عنوان می‌کند. در حالی که بر اساس اعلام پایگاه رسمی دولت( لینک سایت)، معاونان رییس جمهور به ترتیب عبارتند از: معاون اول، اجرایی، برنامه‌ریزی، حقوقی، امور مجلس، علمی، امور زنان و رؤسای سازمان‌های میراث فرهنگی، سازمان انرژی اتمی، بنیاد شهید و محیط زیست.

در این بین اصلا جایگاهی به عنوان معاونت رییس جمهور در امور اقوام و مذاهب وجود خارجی ندارد که مهندس ریگی، حجت‌الاسلام یونسی را به این عنوان خطاب قرار می‌دهد!

در این نوشته تنها به چند ایراد نامه مذکور اشاره کرده و بقیه را بر عهده مخاطب می‌گذاریم. باشد که نماینده محترم شهرستان خاش دقت بیشتری را در کیفیت پیگیری‌ها، نامه‌نگاری‌ها و موضع‌گیری‌های خود درباره حوزه انتخابیه خود و استان مبذول دارد.

معرفی تفتان به عنوان "سربلندی‌های سمبل" به جای سمبل سربلندی‌ها و اشاره به ریگ‌های تفتیده به عنوان سمبل ایستادگی در حالی که نخل سمبل ایستادگی است نه ریگ!

متاسفانه استفاده از عبارات نامانوس "نقش حقیقت می‌زند، نقش از دل می‌زند، بخش ناگسسته، اصل و نسبت، ناملایمات احتمالی" و جملات بی‌پایان و بدون فعل و به‌هم ریختگی واژگان، در همان نگاه اول، خودنمایی می‌کند.  (لینک مطلب در سایت مهندس پشنگ ریگی)

تصویر نامه:

نامه پشنگ ریگی

 

 

 

ارسال نظر

  • با سلام به مدیران سایت وزین زاهدان نیوز.
    درتیتر مطبی که موضوع آن اعتراض به حذف بخشی از نام استان سیستان و بلوچستان می باشد ، خود شما نیز دچار همان اشتباه و قسمتی از نام استان را حذف نموده اید!!!!!! (دفاع ضعیف رییس مجمع نمایندگان بلوچستان از یک حق مسلم)
    لطفاً دقت نمایید.

  • با تشکر از اعمال نظر و آرزوی توفیق روز افزون برای دست اندرکاران سایت زاهدان نیوز

  • اين بنده خدا مگه خودش نوشته يه چهار نفر بي علم دور و برش رو گرفتن براش مينويسند
    اونم امضا ميكنه

  • این آقای پشنگ مگر سواد هم دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو