کد خبر: 62

تاریخ خبر:

پرونده روزنامه آسمان در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات مطرح شد که هیئت نظارت به تصمیمی غیر از آنچه قوه قضائیه در این خصوص صادر کرده (توقیف نشریه) نرسید.

به گزارش « زاهدان نیوز» ، به نقل از خبرگزاری مهر، پرونده روزنامه آسمان در جلسه امروز (دوشنبله ۵ اسفند) هیات نظارت بر مطبوعات مطرح شد. سیدعلاءالدین ظهوریان، دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات گفت: با عنایت به اینکه قوه قضائیه بر اساس وظیفه قانونی خود تخلف آن روزنامه را پیگیری کرده است، نیازی به اتخاذ تصمیم جدیدی از سوی این هیات دیده نشد.

وی افزود: همچنین در این جلسه درباره تغییر وضعیت ۱۹ نشریه تصمیم گیری شد و شماری از آنها مورد موافقت قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، روزنامه یاد شده در شماره روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ با انتشار مطلبی نوشته بود که حکم قصاص غیرانسانی است که متعاقب انتشار این مطلب سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مدیر مسئول این روزنامه اعلام جرم کرد و خواستار توقف انتشار آن شد.

در پی ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس پرونده پس از رسیدگی دستور توقیف این روزنامه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و ابلاغ کرد.

این گزارش همچنین حاکی است که مدیر مسئول این روزنامه و نیز خبرنگار تهیه کننده مطلب مذکور که در این مدت در زندان اوین در بازداشت به سر می بردند، طی دیروز و امروز با گذاشتن وثیقه از زندان آزاد شدند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو