کد خبر: 6594

تاریخ خبر:

به نظر می رسد حسن روحانی پیش از اعتراض کارگران به وی و افزایش آرای رقبا در نظرسنجی ها، تمایل کمتری برای اجرایی کردن طرح رادیکالیزه کردن فضای انتخاباتی داشت اما پس از آن ماجراها، خود به بازیگر این طرح تبدیل شده و خوراک لازم را از طریق سخنرانی ها و اظهارات شاذ به سوی شبکه های اجتماعی روانه می سازد.

"صد" دام روحانیکمتر از ده روز دیگر انتخابات ریاست جمهوری ایران رقم خواهد خورد و رئیس جمهور مستقر به هر روشی چنگ می زند تا خود را در پاستور تثبیت کند.

به گزارش زاهدان نیوز،اولین باری که حسن روحانی پا در انتخابات ریاست جمهوری گذاشت کسی فکر نمی کرد که این مرد امنیتی - اطلاعاتی و تا حدودی ناشناخته بتواند کلید پاستور را در جیب بگذارد.

 

اما تنها  یک هفته قبل از انتخابات 24 خرداد، وی در نظرسنجی ها رشد چشمگیری پیدا کرد و توانست رقبای خود را با رای میلیمتری پشت سر بگذارد. 4 روز قبل از انتخابات محمدرضا عارف نیز به نفع روحانی کنار زده شد و این نیز در پیروزی روحانی تاثیرداشت.

 

این دور انتخابات تفاوت چشمگیری با  سال 92 دارد. روحانی در اوضاع بسیار وخیمی به سر می برد. وی حتی نمی تواند از عملکرد 4 ساله اش به خوبی دفاع کند و با اعتراضات گسترده کارگران روبه رو شده است. از همین رو ده روز مانده به انتخابات رویه خودرا تغییر داده است.

 

روحانی با خروج از لاک دفاعی، تهاجم بی پروا و انتحاری را در اولویت قرار داده است. وی طرح های رادیکال خود را رو کرده و به هر قیمتی شده حتی اگر زمین سوخته نیز از خود بر جای بگذارد نمی خواهد پیروزی آسانی نصیب رقبایش کند.

 

دام ها و فریب هایی تیم تبلیغاتی روحانی با توجه به سابقه اطلاعاتی و امنیتی شان کاملا برنامه ریزی شده و حساب شده طرح ریزی شده اند.  این تیم در دوقطبی کردن فضای سیاسی و فرهنگی جامعه با پهن کردن تورهای بزرگ قصد دارند اقشار مختلفی از جامعه زنان، مخالفان انقلاب اسلامی و طرفداران براندازی، مدافعان حقوق همجنس گراها!، مدافعان حقوق حیوانات، طرفداران آزادی پوشش و دهها گروه و نیروی رادیکال و افراطی اجتماعی و فرهنگی را جذب کنند.

 

با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی در ایران به خصوص تلگرام و اینستاگرام، صدها کانال و صفحه با عضویت میلیونی و چندصدهزاری خریداری یا اجیر شده اند تا عملیات پهن کردن دام ها را برای جذب آرای خاکستری و حتی مخالف نظام، اجرایی کنند.

 

به نظر می رسد حسن روحانی پیش از اعتراض کارگران به وی و افزایش آرای رقبا در نظرسنجی ها، تمایل کمتری برای اجرایی کردن طرح رادیکالیزه کردن فضای انتخاباتی داشت اما پس از آن ماجراها، خود به بازیگر این طرح تبدیل شده و خوراک لازم را از طریق سخنرانی ها و اظهارات شاذ به سوی شبکه های اجتماعی روانه می سازد.

 

صدها دام و روش های جدید اقناعی طی مراحلی از سوی تیم رسانه ای و تبلیغی روحانی به مرحله پیاده سازی در رقابت های انتخاباتی رسیده اند. طرح گام به گامی که ابتدا از طریق مناظرات و رقیب هراسی و هیولاسازی از رئیسی و قالیباف توسط جهانگیری و روحانی کلید زده شد.

 

فردای آن روز مناظرات، وزرا و اعضای بلندپایه دولت به خط شده و با حضور در کلیپ های کوتاه چند دقیقه ای و ارائه مطالب در کانال های شخصی و رسانه های همسو، خط تخریب را به جزئیات و کارنامه های رقبا نیز کشاندند. زیر سوال بردن طرح های اقتصادی رقبا و بی محتوا و خطرناک بودن آن به سرعت به جریان اصلی خبری رسانه های حامی دولت تبدیل شد.

 

در سوی دیگر، حسن روحانی پس از ضربات مهلکی که در معدن زمستان یورت به اعتبارش وارد شد، در ارومیه حمله به نهادهای نظامی، آستان قدس، شهرداری تهران و حتی قوه قضاییه و شورای نگهبان را آغاز کرد.

 

این حملات در همدان و کرمانشاه تندتر شد و بدون هیچ دلیل و سندی، رقبا را به ایجاد دیکتاتوری و فضای اختناق سیاسی،‌فرهنگی واجتماعی در صورت رای آوری متهم ساخت. روحانی با پیش کشیدن موضوعی مانند دیوارکشی رقبا در پیاده روها برای جدا سازی زنان و مردان، سعی می کند تا قشر بزرگی از آرای خاکستری و متمایل به آزادی های اجتماعی را به سوی خود جذب کند. او از خود چهره ای مدافع آزادی نشان می دهد، چهره ای که به هیچ وجه با سابقه تند و رادیکالش همخوانی ندارد.

 

باطل بودن نظر وی درباره دیوارکشی چنان واضح است که در زمانیکه رسانه های اصلاح طلب احمدی نژاد را همچون هیولای چندسر مخالف آزادی به تصویر می کشیدند، در دولت نهم و دهم، طرحی مانند دیوارکشی اصلا مطرح نشد چه برسد که اجرا شود.

 

اما سابقه روحانی نشان می دهد وی و مدافعانش در دهه نخست انقلاب بخش نامه رعایت حجاب در ادارات را اجرا کردند و در خیابان ها با تیغ و پونز به زنان بی حجاب یا کم حجاب حمله ور می شدند. حتی در دانشگاه ها نیز که محمدعلی نجفی و محمدفرهادی مسئولیت هایی داشتند اقدام به دیوارکشی در کلاس های درس کردند که با مخالفت صریح امام خمینی و رئیس جمهور وقت مواجه شدند.

 

ورای این موارد، حیله سایه جنگ نیز از سوی کمپین روحانی به شدت دنبال می شود. ترساندن مردم از اینکه در صورت رای آوری رئیسی با قالیباف ‌مجداد کشور با خطر جنگ و تحریم های فلج کننده روبه رو خواهد شد. چنین دامی از یکسال قبل پهن شده است. زمانیکه برجام نتوانست مردم را از لحاظ گشایش های اقتصادی و تاثیر در معیشت اقناع کند، دوگانه جنگ و صلح از سوی مقامات دولتی مطرح شد.

 

در کنار این رسانه ها و مقامات دولتی سعی می کنند تا فضای اقتصادی بدون روحانی را به شدت بی نظم جلوه دهند و افزایش تورم، کاهش قدرت خرید مردم و گرانی سرسام آور سوخت  و ارز را مولفه های آن  می دانند. افزایش قیمت دلار و بنزین با اعداد و ارقام ملموسی مانند 10 هزار تومان و 5 هزار تومان عنوان می شود تا مردم عادی کوچه و بازار نیز از به قدرت رسیدن رقبای روحانی هراسان شوند.

 

صدها دام و طرح های فریب و اقناع از سوی تیم رسانه ای و تبلیغی روحانی در 10 روز مانده به انتخابات به عرصه رقابت ها تزریق  می شود که تنها یک هدف را دنبال می کند و به هیچ وجه قابلیت اجرایی ندارند. تجربه سال 92 ثابت کرد که روحانی توانایی اجرای وعده های اقتصادی اش را ندارد چه برسد وعده های افراطی در حوزه سیاسی و فرهنگی.

 

طرح رفع حصر سران فتنه در سال 92 از سوی کمپین روحانی تنها خوراکی برای کشاندن اصلاح طلبان تندرو به پای صندوق رای به نفع روحانی بود ولی وی در طول 4 سال نه تنها هیچ اقدامی انجام نداد بلکه سعی کرد با متهم کردن سازمان ها و نهادهای دیگر، آن را از سر خود باز کند.

 

همین سوژه بار دیگر در متینگ های روحانی مورد سواستفاده قرار گرفته چرا که به نظر آنها همچنان قابلیت رای جذب با احضار ارواح سران فتنه را دارند!

 

بنابراین مشخص است که تند و رادیکال کردن فضای انتخاباتی با فریب و منحرف کردن افکار عمومی از مطالبات اصلی،‌ هدف اصلی حامیان روحانی در روزهای باقیمانده برای جلوگیری از شکست قریب الوقوع است و حتی ممکن است در چند روز پیش رو اقداماتی برخلاف منافع و امنیت ملی و ثبات سیاسی انجام دهند تا با سیاه نمایی اوضاع کشور، خود را از باتلاق عملکرد منفی و ضعیفشان نجات دهند.

منبع:جهان نیوز

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو