کد خبر: 6707

تاریخ خبر:

دبیر فراکسیون اهل سنت در آستانه روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خطاب به مردم شریف کردستان بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه مهم به شرح ذیل است:

به گزارش زاهدان نیوز، شهاب نادری دبیر فراکسیون اهل سنت در آستانه روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خطاب به مردم شریف کردستان بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه مهم به شرح ذیل است: 

 

مردم شریف و بزرگوار کردستان؛ 

هم اکنون که در آستانه برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی می باشیم جا دارد یادآوری از وعده های بی سرانجام به مردم شریف و بزرگوار کردستان در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری داشته باشیم. در آنزمان شاهد انتشار بیانیه شماره سه اقوام و مذاهب بودیم که انتظارات زیادی را در جامعه بوجود آورد که بخشی از آن در حیطه اختیارات رئیس قوه مجریه خارج بود.

 

همچنین معلوم نبود این مطالبه مردم از دولت است و یا جزء برنامه های دولت برای اقوام ومذاهب. متاسفانه در این چهارسال اقدامی عملی دراین زمینه مشاهده نشد که مخاطب و متکلم آن مشخص شود. با این رویکرد اقبال عمومی مردم صادق کردستان به دولت یازدهم صورت گرفت و پیروزی آن را رقم زد. اما در ادامه کار دولت بجز اجرای ضعیف آموزش زبان مادری که آنهم در دولتهای گذشته شروع شده بود رسماً اقدامی از این بیانیه در این دولت دیده نشد و عملاً این بیانیه تنها برای جلب آراء مردم کردستان بود در حال حاضر نه دولت و نه کارگزاران دولت در کردستان بعلت ناکارآمدی این بیانیه معروف جرأت نزدیکی به این بیانیه را ندارند و حتی فعالین سیاسی کردستان که از مدافعان اولیه این بیانیه بودند با شروطی همراهی با دولت یازدهم را پذیرفته اند که تاکنون هیچ مقام رسمی در دولت این تضمین را نداده است.

 

در این شرایط حساس وسرنوشت ساز چرا باید منافع عمومی مردم را با مصالح گروه و جناحی سیاسی معاوضه نمائیم؟ چرا برخی برادران اصلاحات علیرغم ناکارآمدی دولت و عقیم ماندن بیانیه با وفور بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه همچنان خود را از منافع مردم جدا می دانند در شرایط کنونی که چرخ زندگی مردم خصوصاً مردم زحمت کش کردستان به گل نشسته و مرزنشینان در تنگناهای شدید اقتصادی کمر خم کرده اند سزاوار نیست بار دیگر سیاسی کاری کنیم و درد اصلی مردم را با وعده های بی سرانجام معاوضه نمائیم.

 

برخود لازم میدانیم در این پیچ تاریخی خود را ازمطالبات و نیازها ومشکلات مردم جدانکنیم در چهارسال گذشته مطالبات کردها از رئیس قوه مجریه توسط جناحی خاص پیگیری گردید که عملا تغییری دروضعیت اقتصادی مردم صورت نگرفت ما بعنوان دلسوزان شما در مجلس شورای اسلامی معتقدیم چهارسال تجربه نا کام را نمیتوان تکرار کرد و  مطالبات بحق مردم کردستان را از تضمین کننده منافع مستضعفین و محرومین یعنی سید ابراهیم رئیسی می دانیم. امید که با این رویکرد عمومی علاوه بر شکست فضای انحصاری مدیریتی در مناطق کردستانی گشایشی جدی در معیشت و اقتصاد جامعه حاصل گردد.  

منبع:دانشجو

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو