کد خبر: 69

تاریخ خبر:

گروه انیمیشنی فاطمه الزهرا (س) توانست تا امسال هم به مانند سال گذشته اثری فاخر را روانه جشنواره مردمی فیلم عمار نماید تا پس از ساخت موفقیت آمیز انیمیشن نبرد خلیج فارس این بار اثری به نام پیام راشل کوری را تولید و عرضه نماید.

به گزارش« زاهدان نیوز » ، پایگاه خبری تحلیلی مطالبه گر در یادداشتی به نامهربانی های مسئولان فرهنگی کشور نسبت به پروژه فاخر پویانمایی" پیام راشل کوری" پرداخته که به شرح ذیل است:

این انیمیشن به واقعیت نچندان دور نابودی اسرائیل از طریق ایدئولوژی و وحدت اسلامی پرداخته شده است. این اثر براساس فرمایشات امام خامنه ای (مدظله العالی) مبنی بر (درصورتیکه اسرائیلی ها غلطی انجام بدهند جمهوری اسلامی تلاویو و حیفا را با خاک یکسان میکند) ساخته گردیده است.
تولید و مهم بودن این اثر موجب واکنش کارگردان معروف اسرائیلی به نام « اوراهام کوشنیر » گردید به صورتی که وی می گوید: « مهم این بود که به نظرم وقت آن رسیده تنها این پیام ارسال شود که ایران در حال انجام بازسازی جنگ های فرضی برای حمله به تل آویو است » . لازم به ذکر است اوراهام کوشنیر چندی پیش فیلمی به نام « عملیات آفتابگردان » را روانه سینما نمود که بنا به ادعای وی این فیلم در جهت دادن پیامی به ایران است.
اما متاسفانه با وجود چنین ملاحظاتی هنوز صدایی از میان مسئولین کشور در جهت حمایت از این اثر ارزشی و فاخر که در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده است نشده و بنا به ادعای سازندگان این انیمیشن، « پیام راشل کوری» در سایه سکوت تامل برانگیز مسولین تدبیر و امید راه خود را پیش برده و تا به حال کمترین حمایت معنوی و مادی از سوی این مسئولین صورت نگرفته است.
و جالبتر می شود اگر بدانید که در این میان یک سرمایه دار عرب حمایت مادی خود از این اثر را منوط به حذف عکس رهبر انقلاب و پرچم ایران و جایگزینی آن با عکس امیر شیخ نشین و پرچم کشور خود پیشنهاد کرده که به لطف الهی سازندگان این اثر دست رد به این پیشنهاد وسوسه برانگیز زدند.
بدون شک انیمیشن « پیام راشل کوری » ، پیام ملت ایران است که ان شاءالله در آینده ای نزدیک به واقعیت می پیوندد و موجب آزادی قدس شریف از چنگال اسرائیل خونخوار خواهد شد. اما متاسفانه شاهد آن هستیم که مسئولین مربوطه علی الخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای حمایت از این اثر دست به حمایت از آثاری می زنند که موجب نارضایتی مردم شده و پس از اکران باید به پشت تریبون بیایند و با عرض عذر خواهی قول دهند که فیلم مربوطه را اصلاح نمایند که البته این روزها می توانید چندین نمونه از این مسائل را در رسانه های مختلف مشاهده نمایید.
شاید بهتر باشد تا بعضی از مسئولین نگاه تعصب بار خود نسبت به جشنواره فجر را دور انداخته و به الباقی همایش ها از جمله جشنواره فیلم عمار نگاهی مثبت داشته باشند تا اثری ارزشی و فاخر مانند « پیام راشل کوری » این چنین در غربت نماند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو