کد خبر: 7118

تاریخ خبر:

در ماه می سال جاری دادگاه ایالتی کلمبیای آمریکا به دلیل نبود مدارک کافی یک شرکت تولید قطعات الکترونیک خودرو را در صادرات غیرمستقیم قطعات به ایران مجرم ندانست اما OFAC با کشاندن این دعوی به دادگاه فدرال همچنان مصر به جریمه کردن این شرکت است.

به گزارش زاهدان نیوز، به نقل از نشنال لاریویو، در ماه می دادگاهی در ایالت کلمبیای آمریکا به دلیل صادرات احتمالی قطعات الکترونیکی خودرو به صورت غیرمستقیم به ایران و با شکایت OFAC از شرکت اپسیلون الکترونیک تشکیل شد.

در این دعوی قضایی OFAC مدعی است که اپسیلون الکترونیک 39 محموله صادراتی به ارزش 4 میلیون دلار را با علم به اینکه قرار است به ایران صادر شود به امارات ارسال کرده است. این تعداد محموله‌ صادراتی بین سال‌های 2008 تا 2012 از آمریکا به مقصد دبی ارسال شده بود.

OFAC مدعی است با توجه به اینکه اپسیلون الکترونیک می‌دانست که این تجهیزات قرار است  از دبی به ایران صادرات مجدد شود این تجهیزات را به شرکت‌های اماراتی تحویل داده است.

دادگاه ایالتی اپسیلون الکترونیک را در 34 مورد از 39 مورد محموله‌های صادراتی متهم شناخت.

از سوی دیگر دادگاه به OFAC اعلام کرد که نیازی به اثبات رسیدن قطعات به ایران ندارد و همین که ثابت کند اپسیلون الکترونیک با علم به صادرات مجدد قطعات به ایران آنها را به امارات ارسال کرده برای جریمه این شرکت کافی است.

در ادامه این روند دادگاه مستندات OFAC را برای تثبیت اتهام علیه شرکت اپسیلون کافی ندانست و ادامه رسیدگی این پرونده را به دادگاه فدرال واگذار کرد. این مسئله از احتمال اعمال جریمه علیه اپسیلون الکترونیک نمی‌کاهد اما احتمالاً شفافیت بیشتری را نسبت به اقدامات OFAC علیه شرکت‌هایی که مستقیم یا غیرمستقیم تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض می‌کنند، ایجاد خواهد کرد.

منبع:فارس

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو