کد خبر: 7131

تاریخ خبر:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تاسیس رژیم صهیونیستی نقطه آغاز ماجراجویی در منطقه شده است و کل کشورهای اسلامی را درگیر کرده است.

به گزارش زاهدان نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی قدس در دانشگاه تهران گفت: شما بار دیگر در روز قدس به ندای امام رحمت الله لبیک گفته و صحنه با شکوه غیرت دینی را به رخ جهانیان کشیدید.

 

وی افزود: در حافظه تاریخ ماجرایی شوم تر از ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم که در ایجاد و شکل دهی آن جنایاتی را انجام دادند و یک ملت را آواره نمودند که در تاریخ نظیر ندارد، تاسیس این رژیم نقطه آغاز ماجراجویی در منطقه شده است و کل کشورهای اسلامی را درگیر کرده است.

 

لاریجانی با بیان اینکه ملت های مسلمان با یک دسیسه مواجه هستند، گفت: یهود در ایران زندگی می کنند اما از صهیونیست ها بی زار هستند.

 

لاریجانی گفت: قدس قبله نخست مسلمانان است، پس از تحول قبله مسلمانان از بیت‌المقدس به سمت مکه، باز قدس برای مسلمانان محترم ماند، معراج پیامبر (ص) در قدس بوده و از بیت المقدس عروج انجام شد، سرزمین قدس خاستگاه پیامبران بوده، پیامبران بسیاری در آنجا زیست کرده و مدفون هستند.

 

وی با اشاره به اینکه دفع ظلم به یک ملت، مسئولیت‌پذیری مسلمانان نزد خدا را نشان می دهد، ادامه داد: تمام تلاش غرب در چند دهه اخیر این بوده که مسلمانان نسبت به مسئله فلسطین دچار خواب‌آلودگی شده و برای این کار در چارچوب طرح‌های سازش عمل کردند؛ بخصوص بعد از چند جنگ ناموفق به دنبال فراموشی مسئله سرزمین وحی و ظلم به مردم  فلسطین بودند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام (ره) با بیانات مکرر خود به دنبال آن بودند که افشاگری کرده تا ملل مسلمان بیدار شوند و دچار غفلت از مسئولیت خود نباشند. رهبری نیز در تأکیدات خود نسبت به مسئله فلسطین به دنبال شناخت مسئولیت مسلمانان نسبت به مسئله قدس هستند.

 

لاریجانی با اشاره به اینکه وجهه مهم حمایت از قدس این است که رژیم صهیونیستی مادر تروریست‌ها گفت: هیچ جریان تروریستی یک ملت را آواره نکرده، میلیون‌ها مسلمان فلسطینی آواره شده در کارنامه هیچ گروه تروریستی نیست.

 

وی ادامه داد: خشونت‌بارترین اقدامات تروریستی را رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، تروریسم صهیونیستی بدخیم‌ترین نوع تروریسم در جهان است و داعش از نسخه تروریستی صهیونیست برداشته شده است، کدام گروه تروریستی چنین جنایاتی را انجام داده است!؟

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مرزهای بیرونی هم رژیم صهیونیستی صدها ترور انجام داده است، از شخصیت‌های فلسطینی و غیرفلسطینی به دست صهیونیست‌ها کشته شدند. حتی یاسر عرفات با همه سازش‌هایی که داشت، به روش‌های جدید توسط رژیم صهیونیستی از پا درآمد، شهدای هسته‌ای ما هم به دست صهیونیست‌ها ترور شدند. حال با این شرایط رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید امنیت اسرائیل، امنیت ماست.

 

لاریجانی تصریح کرد: آمریکا، ملت ایران را محکوم به حمایت از تروریسم می‌کند، این خجالت‌آور است. ملت ما پس از پیروزی انقلاب تاکنون همیشه درگیر با تروریست‌ها بوده، ۱۷ هزار شهید ترور داریم، شخصیت‌های بزرگ نظام ما ترور شدند و امروز آمریکا نام منافقین را از لیست تروریست‌ها خارج کرده است.

 

وی ادامه داد: وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت داعش را ما به وجود آوردیم، اینها در افغانستان جنایت‌های بسیاری کردند و امروز از جبهه النصره حمایت می‌کنند چون فرزند صهیونیست‌هاست.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به دلیل حمایت از اسرائیل و اخاذی از برخی کشورهای عربی مانند سعودی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران یاوه‌گویی می‌کنند و مدام آمریکا را برای حمله به ایران تحریک می‌کنند اما شیعیان ظلم را رها نخواهند کرد.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: آمریکا مثل دزدان سرگردنه به دنبال چپاول کشورهای اسلامی است، رسواترین حکومت دنیا، امروز حکومت آمریکاست که با هر حکومت قبیله‌ای می‌سازد تا اموال آنها را چپاول کند و اینجاست که ملت ایران حق دارند بگویند هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌زنیم.

 

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه این وضع دوام نخواهد داشت، گفت: ملت ایران راه روشنی را دنبال می‌کند، اگر ما با تروریسم مبارزه می‌کنیم، با استراتژی روشنی این را دنبال می‌کنیم و در این راه راسخ هستیم. هرجا در داخل و خارج تروریست‌ها را دنبال خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به حمله موشکی اخیر سپاه به مواضع داعش یادآور شد: عملیات اخیر گوشه‌ای از اقتدار ملت ایران بود، ملت ایران، انقلابی غیرتمند و با رهبری هوشمند است که در پیگیری اهداف انقلاب با جدیت عمل می‌کند.

منبع:دانشجو

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو