کد خبر: 7149

تاریخ خبر:

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شد. قصاب یمن، عفریت جنگ و جوانک خام سعودی که در مقام وزیر دفاع سعودی، بالاخره ثابت کرد در آزمون بی رحمی، کودک کشی، ایران ستیزی و دوستی با اسرائیل نزد اربابان قبول شده است

به گزارش زاهدان نیوز، محمد عبدالهی در کانال تلگرامی اش نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان شد. قصاب یمن، عفریت جنگ و جوانک خام سعودی که در مقام وزیر دفاع سعودی، بالاخره ثابت کرد در آزمون بی رحمی،  کودک کشی، ایران ستیزی و دوستی با اسرائیل نزد اربابان قبول شده است.
حال مشخص شد، هدف اصلی سفر ترامپ به عربستان، انتقال قدرت از پیرمرد دودل سعودی به جوانک خام او بود.

 ترامپ با پیروزی روحانی در ایران خودش را برنده پازلی می داند که از روز سرکار آمدنش در حال بازی با آن است. او  رویای اسراییلی جنگ افروزی بین ایران و عربستان را که از آرزوهای محال رژیم صهیونیستی بوده است در سر می پروراند. اسراییل در اوضاع وخیم کنونی خود، به شدت به این جنگ نیاز دارد. جنگ عربستان و ایران.  

رژیم صهیونیستی مدتهاست در منجلاب جنگ فرسایشی با حماس گرفتار است و مدتهاست با مقاومت در لبنان و فلسطین اخته شده و برای رهایی از این وضع، به درگیری ایران در یک " جنگ مستقیم" با کشور دیگری آن هم چون عربستان نیاز دارد. اسرائیل، بهتر از محمد بن سلمان، این معتاد به مواد روانگردان و بی قید و کله تهی را بدین منظور سراغ ندارد.

از همین رو، حتی سنت سعودی را هم برای اولین بار به هم می ریزد و انتقال قدرت از برادر به برادر را به پسر تغییر میدهد و برادر را به حصر می اندازد. این خود میتواند محمل یک جنگ داخلی بین شاهزادگان سعود باشد.

تضعیف همه جانبه ایران قدم اول از پیشبرد این پازل است. تضعیف فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و نظامی که در دوره چهارساله نخست روحانی روندی امیدبخش را طی کرد؛  امضای برجام، اف ای تی اف و ۲۰۳۰ تنها گوشه ای امیدبخش بوده از این سیگنال های راه دور را شامل می شد و با  وضع تحریم های جدید موشکی تکمیل تر خواهد شد.

امریکا و رژیم صهیونیستی تا از تضعیف مطلوب توان موشکی ایران اطمینان حاصل نکنند، جنگ پر ریسک عربستان و ایران را افروخته نخواهند کرد. در این میان ذکاوت رهبر فرزانه انقلاب ستودنی است که همیشه ده ها قدم جلوتر از نقشه شوم دشمن ایستاده است و قبل از تصویب تحریم های همه جانبه موشکی، سیلی موشکی به راه انداخت. سیلی موشکی در آستانه تحریم های موشکی، که شطرنج بازان را پیش از اندیشه مات کردن حریف ، "خویش – مات" کرده است. این "خویش ماتی" دشمن، نه تنها تاخیر فاحشی بر  اجرای نقشه های شوم ترامپی در منطقه  تحمیل کرده است.

منبع:جهان نیوز

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو