کد خبر: 7635

تاریخ خبر:

رئیس کمیسیون حقوقی مجلس گفت: بعد از مراسم تحلیف کلیت طرح مقابله با اقدامات امریکا که رای بالایی نیز آورد به بحث می‌گذاریم و مجلس حتما اقدام متقابل انجام خواهد داد.

به گزارش زاهدان‌نیوز،الله یار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی در در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با بیان این نکته که مجلس شورای اسلامی نسبت به نقض برجام از سوی امریکا حتما واکنش نشان خواهد داد، گفت: بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهوری کلیت طرح مقابله با اقدامات امریکا که رای بالایی نیز آورد به بحث گذارده خواهد شد و حتما مجلس نسبت به اقدامات امریکا واکنش نشان خواهد داد.
 
 
وی با بیان اینکه برجام صریحاً نقض شده است تقسیم آن به نقض اساسی و غیر اساسی را اشتباه دانست و عنوان کرد: که امریکا همانند یک یاغی یک سند بین المللی و چند جانبه را به صورت یک طرفه نقض کرده است که در این باره حتما باید تدابیری مناسبی دیده شود.
 
 
ملکشاهی با اشاره به اینکه کلیات طرح مقابله با اقدامات امریکا نیازمند اصلاح است گفت: هرچند که کلیت طرح مناسب است و من هم آن را تایید می کنم اما این طرح قابل اصلاح است و باید اقدامات شدیدتری در آن دیده شود.
 
 

رئیس کمیسیون حقوقی مجلش شورای اسلامی خواستار اقدام مناسب وزارت امورخارجه در این باره شد و ادامه داد: در خصوص نقض آشکار برجام از سوی امریکایی کشورهای اروپایی هم کوتاهی کرده اند و ایران تنها کشوری است که به درستی به تمام مفاد آن پایبند بوده است، لذا وزارت امورخارجه باید به صورت جدی این مسئله را پیگیری کند و از سایر کشورهایی که این توافق را امضاء کرده اند بخواهد که مانع اقدامات یکطرفه امریکایی ها شوند چرا که نقض برجام به ضرر همه آنهاست.

منبع:دانشجو

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو