کد خبر: 7667

تاریخ خبر:

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری به تمامی فتنه‌هایی که درباره حج تمتع ۹۶ مطرح می‌شد، خاتمه داد، گفت: تبلیغ‌کنندگان علیه حج که به دنبال دلسرد کردن و اذیت حجاج بودند باید از رفتار خود توبه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلین قاضی‌عسکر امروز در آئین بدرقه رسمی نخستین گروه از حجاج تمتع 96 در فرودگاه امام خمینی(ره) تهران اظهار کرد: حدود یک سال فعالیت برای برگزاری حج تمتع 96 انجام گرفت و از تمامی دست‌اندرکاران و دستگاه‌های ذیربط در این باره تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب بسیار حائز اهمیت و راهگشا بود چرا که ایشان با صحبت‌های ارزشمندشان به مردم این مطلب را تفهیم کردند که حج امسال تصمیم همه مسئولان نظام بوده و همه در این رابطه تلاش کردند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: حج امسال نتیجه تشکیل جلسات متعدد و کارشناسی شده بود و همه جوانب موضوع نیز در نظر گرفته شد که شاهدیم امروز سرانجام زائران ما در کمال آرامش به سرزمین وحی عزیمت می‌کنند.

قاضی‌عسکر به برخی قول و قرارهای میان ایران و عربستان در زمینه حج تمتع 96 اشاره کرد و گفت: نخستین کاروان ما روز گذشته وارد عربستان شد که با استقبال گرم وزارت حج عربستان روبه‌رو شدیم که نشان‌دهنده پایبندی طرف مقابل به قول و قرارها بوده است؛ امیدواریم تا پایان هم زائران ما با سهولت و راحتی به حج مشرف شوند و مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

وی با تقدیر از همه دست‌اندرکاران برگزاری مراسم حج امسال اظهار کرد: حجاج و خانواده‌های آنها نباید هیچ دغدغه خاطری داشته باشند و هیچ کس با اضطراب پای در این سفر نمی‌گذارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به برخی صحبت‌ها علیه حج تمتع 96 اشاره کرد و گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری به تمامی فتنه‌هایی که درباره حج تمتع 96 مطرح می‌شد، خاتمه داد و آنهایی که برای تعطیلی حج به جوسازی و تلاش پرداختند دیروز متوجه شدند که برگزاری حج تصمیم و رویکرد نظام بوده است.

قاضی عسکر تصریح کرد:‌ امسال بیش از 86 هزار نفر حجاج ایرانی به حج تمتع 96 مشرف می‌شوند و با وجود افزایش تعداد زائران شاید برخی نقص‌ها و مشکلات به‌صورت طبیعی ایجاد شود اما از حجاج می‌خواهیم با اخلاص کامل پای در این سفر گذارند و حجی نمونه از خود ارائه دهند.

وی شعار حج امسال را «حج، معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلامی» دانست و گفت: نخستین قدم، معنویت است که امیدواریم خداوند ما را شست‌وشو دهد و با پاکی و صداقت به خانه‌ها باز گردیم. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: امروز با اقتدار به سفر حج تمتع 96 عزیمت خواهیم کرد و تبلیغ‌کنندگان علیه حج که به دلسرد کردن یا اذیت زائران پرداختند باید از رفتار خود توبه کنند.

قاضی‌عسکر افزود: عده‌ای خواستند که پرچم حج را به زمین بیندازند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند اما حجاج ایرانی این پرچم را برداشته و پیام معنویت و همبستگی را نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد: حدود 15 هزار نفر از زائران ایرانی را برادران اهل سنت تشکیل می‌دهند که امیدواریم تمام زائران ایرانی اعم از اهل تشیع و تسنن باعث سربلندی و افتخار جمهوری اسلامی ایران باشند و همدلی و همبستگی اسلامی را به نمایش گذارند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به زائران ایرانی توصیه کرد تا حساسیت کشور عربستان اعم از حضور به موقع در نماز جماعت، حضور در قبرستان بقیع و سایر هماهنگی‌ها را مورد توجه قرار دهند.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو