کد خبر: 772

تاریخ خبر:

دیدار هاشمی رفسنجانی با برخی عناصر بدسابقه سیستان و بلوچستان

زمانی در دولت هاشمی رفسنجانی به دلایلی که هم اکنون محل بحث ما نیست به سمت مسجد مکی تیراندازی شد و به قدری مجموعه های امنیتی دولت ایشان کار را برای طیف بدسابقه مسجد مکی سخت کردند که پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات گویی بهشت به این جماعت عرضه شده باشد و بیانیه عبدالحمید اسماعیل‌زهی در حمایت از خاتمی و علیه دولت کارگزاران میزان این بغض طرفینی را مشخص می کند

به گزارش زاهدان‌نیوز، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی فردی است که از ابتدای ورود به عرصه انقلاب اسلامی با ویژگی های مشخصی شناخته می شود. زندگی مرفه خود و خانواده ایشان که رگه هایی از آن در کتاب گرانسنگ! خاطرات شان موجود است، ناتوانی در موضع گیری و اقدام جدی علیه فرزندان معلوم الحال خود، میل شدید به قدرت که حضور متواتر وی در انتخابات های اخیر علی رغم اقبال کم شاهدی است بر این مدعا و ویژگی مهم دیگر (که محل بحث ماست) عدم ثبات عقیده و رفتار ایشان در طول تاریخ و بروز رفتارهایی که وی را شایسته لقب رهبر تکنوکرات های ایران! می سازد.

تکنوکرات یا فن سالار واژه ای است که در ادبیات سیاسی به کسانی اطلاق می شود که در نظر و عمل قایل به عنصر تعهد نبوده و تنها تخصص و منافع برای شان ملاک است. یعنی ممکن است زمانی با راست ها بنشینند و در موقعیتی دیگر با چپ ها فالوده بخورند!. آن چه که برای تکنوکرات ها اهمیت دارد منافع شان است نه چیز دیگر.

این گونه می شود که زمانی حجت الاسلام هاشمی به عنوان محور راست ها در مجلس محسوب می شود و دوره ای بعدتر می شود چشم و چراغ اصلاح طلبان و حتی فتنه گران!؛ دوره ای خود را سینه چاک ولایت معرفی و خاضعانه از رهبری دفاع می کند و دوره ای خطبه نماز جمعه ای می خواند که باعث شود نیویورک تایمز او را رهبر اپوزیسیون نظام بخواند؛ زمانی با غلظت زیاد بدحجابی را تقبیح می کند و در وقتی دیگر زیبارویان را می ستاید؛ بر ماهواره آن چنان می توپد و این چنان به دفاع از آن برمی خیزد و موارد متعدد دیگر.

و اما دیدار ایشان با برخی از متنفذان اهل سنت که از قضا بخشی از طیف تندروی مسجد مکی در آن حضور داشتند یکی دیگر از مصادیق رفتارهای منفعت طلبانه حاج آقا تکنوکرات! است. زمانی در دولت ایشان به دلایلی که هم اکنون محل بحث ما نیست به سمت مسجد مکی تیراندازی شد و به قدری مجموعه های امنیتی دولت ایشان کار را برای طیف بدسابقه مسجد مکی سخت کردند که پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات گویی بهشت به این جماعت عرضه شده باشد و بیانیه عبدالحمید اسماعیل زهی در حمایت از خاتمی و علیه دولت کارگزاران میزان این بغض طرفینی را مشخص می کند.

عملکرد هاشمی در زمان دولتش در برابر گروه های تندروی اهل سنت به حدی بود که اخیرا نمایندگان ادوار مجلس سیستانی و شیعه برای شکایت از عملکرد دولت روحانی (که از طریق علی یونسی حمایت های ویژه ای از این جماعت تندرو نموده بود)، دادشان را به سوی هاشمی رفسنجانی بردند؛ بی خبر از آن که حاج آقا قرار است در مدتی بعد با سرکرده مسجد مکی پای یک میز نشسته و صورت به صورتش بچسباند!

البته نباید از نظر دور داشت که سابقه مخدوش فردی مانند عبدالحمید اسماعیل زهی و مواضع ضد و نقیضش در برابر قایله فتنه ۸۸، سوریه، حقوق بشر، توهین به مقدسات شیعه و ... آن قدر زیاد است که می توان نتیجه گرفت که وی هم در راستای منافع خود و هم پیاله های اندکش پا به این جلسه گذاشته که فعلا قصد پرداختن به آن را نداریم.

سرکرده طیف مکی که شدیدا به دنبال کسب آوازه است پیش از این دیدار، از بیوت مراجع عظام تقلید درخواست ملاقات کرده بود که به علت اظهارات اهانت آمیز وی علیه آیت الله مکارم شیرازی این درخواست ها با پاسخ منفی مواجه شد. اما منافع حجت الاسلام هاشمی باعث شد که با روی باز از این افراد استقبال کند!

حال باید دید دیدارهای بحث برانگیز هاشمی رفسنجانی با عناصر مشکل دار قرار است تا کی ادامه پیدا کند و حاج آقا تکنوکرات تا چه حدی می خواهد نقش حامی اپوزیسیون های نظام را بازی کند.

ارسال نظر

  • عزیزان ارجمند با زبانی نرم تر و حسن خلقی بهتر و بدور از کلمات تحریک آمیز میتوان زبان به انتقاد گشود زیرا قبل از هر نتیجه مثبت مطالب فوق، میتوان زمینه های تشنج و اختلاف افکنی و دوری بین اهل سنت و تشیع در استان سرافرازمان را مشاهده کرد.
    کمی بصیرت لطفاً

  • با تشکر از شما سایت مردمی برای اطلاع رسانی و رسوا کردن عناصر فتنه و مزدور عربستان

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو