کد خبر: 7814

تاریخ خبر:

ایران که برای تولید رادیوداروها برای تقریبا یک ملیون بیمار سرطانی خود 8/447 کیلو مواد 20% تولید کرده بود، همه آنها را نابود و حق نگهداری یک گرم از آن را ندارد –ضمن اینکه حق تولید آن را نیز ندارد- و برای رفع نیازش، غربی ها به ایران 5کیلو در هر نوبت خواهند داد (ص33بند60)، از سوی دیگر، ملت ایران که برای تامین سوخت راکتور تولید برق بوشهر، تقریبا 11تن مواد 5/3 تا 5% تولید کرده بود (هرسال 30تن مورد نیاز است)، حق نگهداری بیش از 300کیلو را در خاک ایران ندارد (ص31بندهای 56 و 57).

به گزارش زاهدان‌نیوز،حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود نبویان دبیر سابق کمیسیون ویژه برجام با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 
 
خبرگزارى ایرنا دیروز دوشنبه ٩٦/٥/٩. این خبر را مخابره کرده؛ صالحى رئیس سازمان انرژى اتمى: در صنعت هسته اى چیزى از دست نداده ایم و همه چیز روى ریل است، من براى این مساله قسم خورده ام چرا که مى دانم چکار کردم.
 
به گزارش رجانیوز توجه به نکات زیر، میزان صحت یا عدم صحت سخنان جناب صالحى را روشن مى کند.
 
در برجام آنچه که در صنعت هسته اى از دست دادیم بدین قرار است:
 
1- مرکز غنی سازی نطنز که در آن تا 20% غنی سازی انجام می شده است، براساس تعهدات داده شده در برجام اولا: ملت ایران نمی تواند بیش از 67/3 درصد غنی سازی داشته باشد(ص26بند28) ، ثانیا: تمام سانتریفیوژهای نسل 2، 3، 4، 5، 6 و 8 باید جمع آوری و انبار گردد و ملت ایران حق استفاده از آنها را ندارد (ص6بند2، ص26بند29)، ثالثا: از حدود 16 هزار سانتریفیوژ نسل یک که در نطنز نصب شده بود، صرفا باید از 5060 عدد استفاده کند و بقیه را باید جمع آوری و انبار کند، رابعا: تا ابد ایران حق داشتن مرکز غنی سازی دیگری غیر از نطنز را ندارد (ص24بند20).  
 
2- مرکز غنی سازی فردو که ملت ایران در آن تا 20% غنی سازی می کرده است، اولا: غنی سازی به صورت کامل –و تاکید می شود به صورت کامل- نیز ممنوع شده است، ثانیا: علاوه بر غنی سازی، تحقیق و توسعه و تکمیل دانش غنی سازی در فردو نیز کاملا ممنوع شده است (ص29 بندهای 44 و 45)، ثالثا: ملت ایران حق نگهداری بیش از 1044 سانتریفیوژ در فردو را ندارد و بقیه را باید جمع آوری و در نطنز –نه در فردو- انبار کند (ص29 بند46 و ص30 بند47 و 48). یعنی آمریکا هم دستور تعطیلی غنی سازی و هم دستور ممنوعیت دانش غنی سازی و هم دستور جمع آوری بیش از هزار سانتریفیوژ را در فردو می دهد و هم جای انبار آنها را نیز آمریکا باید تعیین کند!!
 
3- در مرکز اراک که ملت ایران راکتوری را براساس دانش خود ساخته بود و برای اقتدار و امنیت ایران بسیار مهم بوده است، به دستور آمریکا اولا: قلب راکتور اراک خارج و کانال های آن چنان با بتُن خاص باید پُر شود که قابل استفاده برای مصارف هسته ای آینده نباشد (ص20 بند3)، ثانیا: ملت ایران حق نگهداری حتی یک گرم سوخت مصرف شده را در خاک خودش ندارد و تمامی سوخت های مصرف شده تمامی راکتورهای حال و آینده ای که ملت ایران تا ابد خواهد ساخت را به خارج می فرستد (ص8بند11 و ص23بند17)، ثالثا: ملت ایران غیر از راکتور آب سنگین که غربی ها بجای راکتور آب سنگین نابودشده قرار است در ایران بسازند، تا ابد حق داشتن راکتور آب سنگین دیگر را ندارد (ص23بند16) و رابعا: ملت ایران حق انجام بازفرآوری و حتی دانش بازفرآوری و تحقیق و توسعه در زمینه آن را تا ابد نخواهد داشت (ص24بند18).
 
4- بازرسی های آن لاین و نیز بازرسی از تمام مراکز نظامی ایران بدون هیچگونه استثنایی که شامل مراکز تولید موشک ها و محل نگهداری آنها و ... می شود، باید انجام گردد (ص36 بند74 تا ص37 بند78).
 
5- ایران که برای تولید رادیوداروها برای تقریبا یک ملیون بیمار سرطانی خود 8/447 کیلو مواد 20% تولید کرده بود، همه آنها را نابود و حق نگهداری یک گرم از آن را ندارد –ضمن اینکه حق تولید آن را نیز ندارد- و برای رفع نیازش، غربی ها به ایران 5کیلو در هر نوبت خواهند داد (ص33بند60)، از سوی دیگر، ملت ایران که برای تامین سوخت راکتور تولید برق بوشهر، تقریبا 11تن مواد 5/3 تا 5% تولید کرده بود (هرسال 30تن مورد نیاز است)، حق نگهداری بیش از 300کیلو را در خاک ایران ندارد (ص31بندهای 56 و 57).
 
6- ملت ایران حق تولید هیچ نسلی از سانتریفیوژ را سالها ندارد (ص34بندهای62 و 63).معنای این تعهد، تعطیلی کارخانه های تولید سانتریفیوژ به مدت چندسال است.
 
7. محرومیت هاى ابدى بیش از ١٢ مورد که به چند مورد اشاره شده است.
 
ملت عزیز و صادق ایران، آیا با این وجود در صنعت هسته اى ما هیچ چیز را از دست نداده ایم؟؟
 
به نظر شما چرا تیم مذاکرات، ماله کشى کرده و قسم هاى ناروا مى خورند؟

منبع:رجانیوز

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو