کد خبر: 7962

تاریخ خبر:

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اعلام خبر تشکیل ۶۰۰ پرونده موکب‌داری از خیّرین و هیئتهای مذهبی متقاضی برپایی موکب در ایام اربعین خواست تا هرچه سریعتر نسبت به ثبت‌نام و دریافت پروانه اقدام کنند.

به گزارش زاهدان نیوز، حسن پلارک درباره تشکیل پرونده موکب‌داری و مزایای مشارکت‌ در این طرح گفت: به موکب‌هایی که در این طرح ثبت نام کرده‌ و پروانه موکب‌داری دریافت کنند، تسهیلات ویژه‌ای در زمینه تأمین زمین، ارائه خدمات زیربنایی مانند آب و فاضلاب، برق، انبار دائمی، شرایط ویژه نقل و انتقالات گمرکی و ویزای خادمی ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: به‌منظور تسهیل شرایط برای خیرین و هیئتهای مذهبی علاقه‌مند به برپایی موکب در ایام اربعین، طرح ثبت‌نام و شناسنامه‌دار کردن مواکب در سراسر کشور اجرایی شده است که تا کنون برای 600 هیئت متقاضی تشکیل پرونده شده و پیش‌بینی می‌شود این رقم به یک‌هزار موکب افزایش یابد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به فرصت چندماهه باقی‌مانده تا ماه محرم و صفر تأکید کرد: از همه هیئات مذهبی و خیرین علاقه‌مند به برپایی موکب می‌خواهیم تا هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده اقدام کنند تا خادمان آنها در ستاد بازسازی عتبات عالیات بتوانند سر فرصت و با دقت بالا فرآیند جانمایی، تدارک زمین، تأمین زیرساخت‌ها و امور مربوط به هماهنگی با دولت عراق را انجام دهند.

پلارک با بیان اینکه بیشترین تقاضا برای برپایی موکب از استان‌های خوزستان و ایلام بوده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود شمار زائران ایرانی اربعین حسینی(ع) امسال به بیش از دو میلیون نفر برسد.

وی با یادآوری اینکه میزبان اصلی کنگره عظیم اربعین، ملت عزیز و دولت عراق هستند، گفت: براساس رهنمودهای مراجع عظام و علمای دین، هموطنان ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی زائران حسینی به این موضوع ورود کرده‌ا‌ند و این همکاری اصلاً به‌معنای دخالت در امور عراق نیست.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با تأکید بر اینکه مراسم اربعین حسینی، نهضتی مردمی و فراتر از دولت‌هاست، افزود: براساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه با هدف ساماندهی امور، جلوگیری از هدررفت نذورات و ارتقاء سطح خدمت‌رسانی به زائران تشکیل شده و مسئولیت آن به‌عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

پلارک اظهار کرد: هیئات مذهبی که مایل به مشارکت در فیض میزبانی زائران اربعین هستند می‌توانند جهت ثبت‌نام و تشکیل پرونده به دفاتر ستادهای بازسازی عتبات عالیات در استان‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

منبع:تسنیم

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو