کد خبر: 80

تاریخ خبر:

سفر قریب الوقوع محمد رضا خاتمی به عنوان یکی از افراطی ترین چهره های اصلاح طلب در سالهای اخیر به سیستان و بلوچستان برای شرکت در نشست اصلاح طلبان در دانشگاه سیستان و بلوچستان پیام راهبردی را در حال نمایان کردن است.

به گزارش« زاهدان نیوز » ، پایگاه خبری تحلیلی زاهدان پرس طی یادداشتی به بررسی ابعاد دعوت اصلاح طلبان استان از محمدرضا خاتمی پرداخته که" در اینباره نکات ذیل قابل تامل می باشد" :

الف: زنده شدن دوباره اصلاح طلبان افراطی در استان بی شک اولین تبعات سیاست های مدیریت جدید در استان می باشد، نزدیک شدن جمعی قابل تاملی از افراطیون اصلاح طلب در استانداری سیستان و بلوچستان در اطراف علی اوسط هاشمی انتظار گشایش برای در اختیار گرفتن تریبون رایگان برای افراطیونی مانند محمد رضا خاتمی در استان دور از ذهن نبوده است. در ارزیابی راهبردی تر حضور محمد رضا خاتمی از اولین تبعات رفتاری مدیریت جدید استان است که بدور از اعتدال به دنبال اصلاح طلبان افراطی قدم می گذارد.

ب: محمد رضا خاتمی هموراه حضورش در استانهای دیگر سب ایجاد تنش شده و سفر قبلی به زاهدان نیز همین مسئله را نشان میدهد. در حالیکه استان برای رسیدن به توسعه نیازمند فضای سیاسی آرامی می باشد سفر این عضر حزب منحله مشارکت چه همخوانی با این هدفگذاری دارد؟ آیا مدیریت ارشد استان جوابی برای این موضوع دارد؟

ج: برای جریان ارزشی و برخی نمایندگان استان در مجلس باید کاملا نمایان شده باشد که کوتاه آمدن در مقابل برخی رفتارهای افراطی مدیریت ارشد استان منتهی به حضور افرادی مانند محمد رضا خاتمی خواهد شد! البته این اولین اقدام افراطیون هست، آنها هنوز راه دراز و بازی پیش خود گشوده می بینند!

د: با حضور و دعوت افرادی مانند محمد رضا خاتمی برای سخنرانی در سیستان و بلوچستان دیگر سخن گفتن از اعتدال را باید توسط جریان مدعی اعتدال در استان بیشتر شبیه یک طنز پذیرفت.

ه: مسئولین نظارتی و امنیتی بهتر است به آرشیو تنش های ایجاد شده در دوران اصلاحات در سیستان و بلوچستان نگاهی بیاندازند تا متوجه بشوند که چه روزهای سختی را در پیش دارند! در اینجا این نکته نیز باید توجه قرار بگیرد که کوتاه آمدن در برابر این افراد و چشم پوشی از خطاهای آنها برای دادن تایید صلاحیت به بهانه ای که اصلاح شده و توبه کرده اند نیز خنده دار است! نیست؟

و: برگزاری این مراسم در دانشگاه سیستان و بلوچستان نشان میدهد که این دانشگاه پس از یک دوره نسبتا موفق در حوزه های علمی اینک دوباره باید خود را در مسیر تنش های سیاسی ببیند، البته تجربه اصلاحات در دانشگاه ها چیز دیگری را هم نشان نمی دهد؟ در اینجا دادن مجوز توسط مسئولین دانشگاه هم قابل تامل است، تنها میتوان گفت برای برخی افراد مدعی ارزشمداری که مدیریت این دانشگاه را برعهده دارند باید تاسف خورد…

در اینباره گفتنی های دیگری هم هست…

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو